Niech nowi święci dadzą Kościołowi nowy zapał i odwagę misyjną

KAI / psd
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 13:26
Niech przykład i wstawiennictwo nowych świętych da Kościołowi nowe bodźce i zapał misyjny i ewangelizacyjny - życzył Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli. Odmówił ją wraz z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie na zakończenie Mszy św., podczas której ogłosił świętymi ponad 800 męczenników za wiarę z Otranto z 1480 oraz dwie zakonnice: Laurę Montoya z Kolumbii i Marię Guadalupe Garcí Zavala z Meksyku. Papież wspomniał również o beatyfikowanym wczoraj w Rzymie ks. Alojzym Novarese oraz pozdrowił uczestników Marszu dla życia, który dziś rano przeszedł ulicami stolicy Włoch.
więcej

Papież: nowi święci uczą nas wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii

KAI / psd
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 13:24
Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii, aby głosić Go słowem i życiem oraz świadczenie o miłości Boga swoją miłością i miłosierdziem wobec wszystkich - oto świetliste wzory i nauka, jaką dają nam ogłoszeni dziś święci. Zwrócił na to uwagę papież Franciszek w homilii podczas mszy św. 12 maja na Placu św. Piotra w Watykanie, podczas której ogłosił świętymi 800 męczenników z 1480 w Otranto oraz dwie zakonnice: Laurę Montoya y Upegui z Kolumbii i Marię Guadalupe García Zavala z Meksyku.
więcej

Nie można żyć z Jezusem nie kochając Kościoła

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / ctv / pz
Środa, 8 maja 2013, godz. 16:14
Na centralne miejsce Chrystusa i Jego Ewangelii, znaczenie władzy jako posługi miłości, a także konieczność myślenia w Kościele i z Kościołem (sentire cum Ecclesia) zwrócił uwagę Ojciec Święty spotykając się dziś rano w auli Pawła VI z ponad 800 siostrami, uczestniczkami sesji plenarnej Międzynarodowej Unii Żeńskich Przełożonych Generalnych (UISG). Obradowała ona w Rzymie w dniach 3-7 maja b.r.
więcej

"Duch Święty źródłem życia Bożego w nas"

KAI / slo
Środa, 8 maja 2013, godz. 11:41
O znaczeniu Ducha Świętego dla życia chrześcijańskiego mówił dziś papież podczas cotygodniowej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez związanych z Rokiem Wiary podkreślił, że Duch Święty jest wielkim darem Zmartwychwstałego Chrystusa, otwierającym nas na wiarę w Jezusa i prowadzącym nas do komunii z Bogiem.
więcej

Papież o godności pracy i znaczeniu kontemplacji Boga

KAI / psd
Środa, 1 maja 2013, godz. 11:55
O autentycznej godności ludzkiej pracy, znaczeniu wierności obowiązkom, przeżywania wiary w działaniach każdego dnia i kontemplacji Bożych tajemnic przypomniał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się na niej według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 100 tys. wiernych, w tym 90 grup z Polski i około 6 tys. pielgrzymów polskich.
więcej

Papież Franciszek: niech prawda o Sądzie Ostatecznym pobudza nas

KAI / psd
Środa, 24 kwietnia 2013, godz. 12:14
"Niech spoglądanie na Sąd Ostateczny nigdy nie napawa nas lękiem. Niech nas raczej pobudza do lepszego życia chwilą obecną. Bóg z miłosierdziem daje nam ten czas, abyśmy każdego dnia uczyli się rozpoznawać Go w ubogich i maluczkich, abyśmy zabiegali o dobro i czuwali na modlitwie i miłosierdziu" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 75 tys. wiernych.
więcej

Jakie znaczenie ma osobista więź z Jezusem?

KAI / drr
Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 13:33
Do rozpoznawania w sobie głosu Jezusa, który wzywa niektórych do pójścia za Nim, zachęcił wiernych, zwłaszcza młodych, Ojciec Święty w rozważaniach przed dzisiejszą modlitwą Regina Caeli.
więcej

Niech Pan uwolni nas od robienia sobie makijażu

Tłumaczenie Kasper M. Kaproń OFM
Piątek, 19 kwietnia 2013, godz. 09:40
Niech Pan uwolni nas od robienia sobie makijażu z naszego biskupstwa poprzez zewnętrzne świecidełka świeckości, pieniądza i "klerykalizmu na sprzedaż". Dziewica Maria niech nauczy nas pokory i cichej, lecz odważnej pracy, która prowadzi do gorliwości apostolskiej.
więcej

Papież Franciszek: prowadzi nas ukrzyżowany i zmartwychwstały Chrystus

KAI / pz
Środa, 17 kwietnia 2013, godz. 11:22
Tajemnica Wniebowstąpienia Jezusa była tematem papieskiej katechezy podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty wskazał, że tajemnica ta wskazuje nam na konieczność wierności woli Bożej, powierzenia Jemu naszego życia, łączenia modlitwy i działania oraz wspólnego z naszymi braćmi i siostrami w wierze świadczenia o panowaniu miłości Boga.
więcej

Papież Franciszek: Bóg jedyną drogą życia chrześcijan

KAI / pz
Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 19:04
Do ogołacania się z naszych bożków i wybierania Boga, jako główną drogę życia zachęcił Ojciec Święty sprawując wieczorem Eucharystię w bazylice św. Pawła za Murami. Była ona ostatnią z czterech bazylik większych Rzymu, którą nawiedził papież Franciszek po swoim wyborze na Stolicę Piotrową.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook