Niech Pan uwolni nas od robienia sobie makijażu

Tłumaczenie Kasper M. Kaproń OFM
Piątek, 19 kwietnia 2013, godz. 09:40
Niech Pan uwolni nas od robienia sobie makijażu z naszego biskupstwa poprzez zewnętrzne świecidełka świeckości, pieniądza i "klerykalizmu na sprzedaż". Dziewica Maria niech nauczy nas pokory i cichej, lecz odważnej pracy, która prowadzi do gorliwości apostolskiej.
więcej

Papież Franciszek: prowadzi nas ukrzyżowany i zmartwychwstały Chrystus

KAI / pz
Środa, 17 kwietnia 2013, godz. 11:22
Tajemnica Wniebowstąpienia Jezusa była tematem papieskiej katechezy podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty wskazał, że tajemnica ta wskazuje nam na konieczność wierności woli Bożej, powierzenia Jemu naszego życia, łączenia modlitwy i działania oraz wspólnego z naszymi braćmi i siostrami w wierze świadczenia o panowaniu miłości Boga.
więcej

Papież Franciszek: Bóg jedyną drogą życia chrześcijan

KAI / pz
Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 19:04
Do ogołacania się z naszych bożków i wybierania Boga, jako główną drogę życia zachęcił Ojciec Święty sprawując wieczorem Eucharystię w bazylice św. Pawła za Murami. Była ona ostatnią z czterech bazylik większych Rzymu, którą nawiedził papież Franciszek po swoim wyborze na Stolicę Piotrową.
więcej

"Skąd brała się im radość i odwaga głoszenia?"

KAI / pz
Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 12:22
"Módlmy się szczególnie za chrześcijan, którzy cierpią prześladowanie: niech odczuwają żywą i pocieszającą obecność Zmartwychwstałego Pana. W naszych czasach jest wielu, którzy cierpią dla Jezusa. Módlmy się za nich!" - wezwał papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Regina Coeli" w Watykanie.
więcej

Papież: Wskazywanie na zmartwychwstałego Jezusa cenną posługą

KAI / mh
Środa, 10 kwietnia 2013, godz. 12:14
O zbawczym znaczeniu zmartwychwstania, co ono oznacza dla naszego życia i dlaczego bez niego próżna jest nasza wiara - mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Ojciec Święty zachęcał do wskazywania na zmartwychwstałego Jezusa, gdyż jest to "cenna posługa, jaką powinniśmy dać naszemu światu, który często nie potrafi już wznosić spojrzenia ku górze, ku Bogu". Na placu św. Piotra zebrały się rzesze pielgrzymów z całego świata.
więcej

Otwórzcie się na Boże Miłosierdzie - ingres do bazyliki Laterańskiej

KAI / psd
Niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 21:52
Do otwarcia na Boże Miłosierdzie, zaufania w Jego cierpliwość, zamieszkania w ranach Jego miłości i spotkania Jego miłosierdzia w sakramentach zachęcał papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w ramach uroczystości objęcia w posiadanie bazyliki Laterańskiej, będącej katedrą Biskupa Rzymu. "Poczujemy Jego czułość, odczujemy jego objęcie, a my także będziemy bardziej zdolni do miłosierdzia, cierpliwości, przebaczenia i miłości" - powiedział Ojciec Święty w nawiązując do obchodzonej dzisiaj Niedzieli Bożego Miłosierdzia.
więcej

Jezus jest ucieleśnionym Miłosierdziem - Modlitwa Regina Coeli

KAI / psd
Niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 12:49
"Nie możemy bać się bycia chrześcijanami i życia jak chrześcijanie!" - zaapelował Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Regina Coeli w Watykanie. Papież przypomniał, że obchodzoną dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia ustanowił bł. Jan Paweł II, który zmarł w wigilię tego święta. "Miłosierny Bóg zawsze nas oczekuje, zawsze kocha, On nam przebaczył przez Swoją krew i za każdym razem nam przebacza, gdy prosimy Go o przebaczenie" - mówił Ojciec Święty.
więcej

Powołaniem chrześcijan budowanie cywilizacji życia

KAI / psd
Środa, 3 kwietnia 2013, godz. 12:13
"Pozwólmy się oświecić Zmartwychwstaniem Chrystusa, pozwólmy się przekształcić Jego mocą, aby także za naszym pośrednictwem w świecie oznaki śmierci ustąpiły przed znakami życia" - zaapelował do wiernych papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Przyjmij zmartwychwstałego Jezusa jak przyjaciela

KAI/ ad
Niedziela, 31 marca 2013, godz. 06:03
Do przyjęcia zmartwychwstałego Jezusa jak przyjaciela, z ufnością, gdyż On jest życiem! - wezwał papież Franciszek podczas liturgii Wigilii Paschalnej odprawianej późnym wieczorem w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież Franciszek po Drodze Krzyżowej - Krzyż Jezusowy jest Bożą odpowiedzią na zło świata

KAI / drr
Piątek, 29 marca 2013, godz. 22:31
- Tej nocy musi pozostać jedno słowo, którym jest krzyż, będący Bożą odpowiedzią na zło tego świata - powiedział Franciszek na zakończenie Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook