Biskup winien umacniać braci w wierze, miłości i jedności

Radio Watykańskie
KAI / CTV / ad
Sobota, 29 czerwca 2013, godz. 11:21
Na trzy wymiary posługi Następcy Piotra, który ma umacniać braci i siostry w wierze, miłości i jedności zwrócił uwagę papież Franciszek podczas dzisiejszej Eucharystii sprawowanej w uroczystość św. Piotra i Pawła.
więcej

Kościół-świątynia potrzebuje naszego żywego uczestnictwa

KAI / psd
Środa, 26 czerwca 2013, godz. 11:55
Na konieczność żywego zaangażowania w życie wspólnoty chrześcijańskiej wskazał dziś Ojciec Święty w swej katechezie podczas audiencji ogólnej. Jej tematem był ukazany przez Sobór Watykański II obraz Kościoła jako świątyni. Na placu św. Piotra zgromadziło się dziś według danych Prefektury Domu Papieskiego dziś ponad 50 tys. wiernych.
więcej

Męczennicy są najdoskonalszym przykładem utraty życia za Chrystusa

KAI / psd
Niedziela, 23 czerwca 2013, godz. 15:08
Męczennicy są najdoskonalszym przykładem utraty życia za Chrystusa - przypomniał papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Ojciec Święty przypomniał, że także dziś w wielu częściach świata mamy męczenników: mężczyzn i kobiety, więzionych, zabitych wyłącznie z tego powodu, że są chrześcijanami. "I jest ich więcej niż w pierwszych wiekach Kościoła" - zaznaczył. Franciszek zwrócił też uwagę na męczeństwo dnia powszedniego. Na placu św. Piotra zebrało się kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z całego świata, wśród nich wielu Polaków.
więcej

Franciszek przestrzega przed podziałami i partyjniactwem w Kościele

KAI / psd
Środa, 19 czerwca 2013, godz. 13:53
O Kościele jako Ciele Chrystusa mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Przypomniał, że jedność Kościoła jest łaską, o "którą musimy prosić Pana, aby nas uwolnił od pokus podziału, walk między nami i egoizmu" i przestrzegł przed szkodami, jakie wyrządzają Kościołowi: podziały między chrześcijanami, partyjniactwo, małostkowe interesy. Przed odmówieniem Modlitwy Pańskiej i udzieleniem wszystkim błogosławieństwa apostolskiego Ojciec Święty wspomniał o obchodzonym jutro Światowym Dniu Uchodźcy oraz wezwał do pamiętania o tej grupie ludzi i pomagania im.
więcej

Zbawia nas jedynie wiara w Boga - papieska homilia

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 16 czerwca 2013, godz. 12:04
- Zbawia nas jedynie wiara w Boga żywego; w Boga, który w Jezusie Chrystusie dał nam swoje życie i wraz dając nam Ducha Świętego, pozwala nam żyć jako prawdziwe dzieci Boże. Ta wiara czyni nas wolnymi i szczęśliwymi - mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. jaką odprawił dla uczestników dnia Evangelium Vitae (Ewangelia Życia), obchodzonego w ramach Roku Wiary. Na placu św. Piotra w Watykanie zgromadziły się tysiące obrońców życia z całego świata.
więcej

Lud Boży jest zaczynem miłości Boga w świecie

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Środa, 12 czerwca 2013, godz. 18:02
O Kościele jako miejscu miłosierdzia i nadziei Boga mówił 12 czerwca papież Franciszek podczas audiencji ogólnej. Swoją katechezę poświęcił omówieniu znaczenia użytego przez Sobór Watykański II określenia Kościoła mianem ludu Bożego.
więcej

Papież Franciszek wzywa do poszanowania środowiska

KAI / psd
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 11:47
O poszanowanie środowiska naturalnego człowieka, ludzkiej godności i budowanie solidarności między ludźmi zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież Franciszek przypomniał, że dziś przypada Światowy Dzień Środowiska promowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Na placu św. Piotra na papieskiej audiencji zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 70 tys. wiernych.
więcej

Papież apeluje o pomoc humanitarną dla mieszkańców Syrii

KAI / psd
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 10:27
O skuteczną pomoc humanitarną dla mieszkańców Syrii zaapelował Ojciec Święty przyjmując dziś rano uczestników zorganizowanego przez Papieską Radę "Cor Unum" spotkania koordynującego pomoc katolickich organizacji charytatywnych na Bliskim Wschodzie. Pracom przewodniczy gwinejski kardynał Robert Sarah, który stoi na czele watykańskiej dykasterii charytatywnej. Do udziału w odbywającym się przy drzwiach zamkniętych spotkaniu zaproszono dyplomatów z obszaru Bliskiego Wschodu, tamtejszych biskupów różnych wyznań oraz dyrektorów lokalnych Caritas, w tym także z Turcji.
więcej

Papież: Bóg chce naszego nawrócenia i abyśmy kierowali się Jego logiką

KAI / mh
Niedziela, 2 czerwca 2013, godz. 13:14
Pan chce naszego nawrócenia i abyśmy kierowali się w życiu Jego logiką, a nie naszą - powiedział papież 2 czerwca w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański. Nawiązując do fragmentu Ewangelii św. Łukasza o cudownym rozmnożeniu chleba, Franciszek zwrócił uwagę, że opis ten mówi nam wiele o tym, jak bardzo Bóg chce włączać nas samych w swe zbawcze plany. Po rozważaniach odmówił z obecnymi na Placu św. Piotra w Watykanie modlitwę maryjną i udzielił im błogosławieństwa apostolskiego.
więcej

Papież Franciszek: Maryja wzorem słuchania, podejmowania decyzji, działania

KAI / pz
Piątek, 31 maja 2013, godz. 21:54
Na Maryję, jako wzór zasłuchania w Słowo Boże, podejmowania decyzji i działania wskazał papież Franciszek w rozważaniu wygłoszonym na zakończenie modlitwy różańcowej na placu św. Piotra.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook