Papież do biskupów Brazylii: Kościół musi towarzyszyć także ludziom zagubionym

KAI / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 20:43
"Potrzebujemy Kościoła, który potrafi prowadzić dialog z tymi uczniami, którzy uciekają z Jerozolimy, włóczą się bez celu, sami, ze swoim zawodem, rozczarowaniem chrześcijaństwem uważanym już za ziemię jałową, bezowocną, niezdolnym do generowania sensu" - stwierdził papież Franciszek w przemówieniu do biskupów Brazylii. Ojciec Święty spotkał się z nimi na posiłku w Domu Jana Pawła II w pobliżu Kurii Arcybiskupiej w Rio de Janeiro.
więcej

Brazylia musi szanować swą tradycję, budować solidarność i dialog

KAI / CTV / Radio Watykańskie / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 17:56
O docenienie oryginalnej tradycji kulturowej swego narodu, kształtowanie relacji społecznych w oparciu o zasadę solidarności oraz rozwijanie dialogu zaapelował Ojciec Święty podczas spotkania z przedstawicielami świata polityki, kultury i przedsiębiorczości Brazylii, w ramach Światowych Dni Młodzieży. Papież podkreślił, że światło, promieniujące z Ewangelii może służyć integralnemu rozwojowi tego wielkiego kraju oraz każdego z jego mieszkańców.
więcej

Papież do duchownych: nie kierujcie się jedynie skutecznością

KAI / CTV / Radio Watykańskie / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 15:55
Powołaniem duchownych jest głoszenie Ewangelii, zwłaszcza ubogim i krzewienie kultury spotkania, będącej przeciwieństwem "kultury odrzucenia" - stwierdził papież podczas Mszy św. sprawowanej z biskupami, którzy przybyli towarzysząc młodzieży na jej Światowy Dzień. Zachęcił ich, aby nie kierowali się jedynie skutecznością i pragmatyzmem. W Eucharystii wzięli też udział kapłani, zakonnicy, zakonnice i klerycy którzy przyjechali do Rio de Janeiro z całego świata.
więcej

Papież Franciszek: krzyż Chrystusa wzywa nas do miłości braci i sióstr

KAI / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 07:57
Ojciec Święty zachęcił uczestników XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, by kochali każdego brata i siostrę miłością Chrystusa. Kończąc rozważania Drogi Krzyżowej Papież Franciszek zaznaczył, iż Pan Jezus jednoczy się z każdym ludzkim cierpieniem, że przekształcając krzyż z narzędzia nienawiści, klęski i śmierci w znak miłości, zwycięstwa i życia Chrystus daje nadzieję i życie oraz odwagę, by przeciwstawiać się dominującym nurtom.
więcej

Papież Franciszek apeluje o dialog międzypokoleniowy

KAI / mh
Piątek, 26 lipca 2013, godz. 17:19
"Dialog między pokoleniami jest skarbem, który należy zachowywać i strzec" - stwierdził papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" odmawianą z balkonu kurii metropolitalnej w Rio de Janeiro.
więcej

Papież do młodych Argentyńczyków: Kościół musi wyjść na ulice

KAI / psd
Piątek, 26 lipca 2013, godz. 14:47
Kościół musi wyjść na ulice, inaczej stanie się organizacją pozarządową - powiedział papież Franciszek 25 lipca podczas nieplanowanego wcześniej spotkania z młodymi Argentyńczykami, uczestniczącymi w XXVIII Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro.
więcej

Ojciec Święty do młodych: bądźcie uczniami i misjonarzami Chrystusa

KAI / psd
Piątek, 26 lipca 2013, godz. 07:27
Obecność Chrystusa w naszym życiu czyni je sensownym, owocnym, pozwalającym rozwijać wiarę, nadzieję i miłość - stwierdził papież podczas Liturgii Słowa Święta Powitania XXVIII Światowego Dnia Młodzieży na plaży Copacabana. Wskazał, iż miłość Chrystusa daje nam bezpieczeństwo, siłę i nadzieję. Zachęcił młodych, by byli Jego uczniami i misjonarzami, świadkami Ewangelii, wnosząc w świat promień światła.
więcej

Ojciec Święty zachęca młodzież do odnowienia wierności Chrystusowi

KAI / psd
Piątek, 26 lipca 2013, godz. 07:24
Celem Światowego Dnia Młodzieży jest odnowienie przez młodych swojej wierności wobec Jezusa Chrystusa i Jego odkupieńczego krzyża - stwierdził papież otwierając Święto Powitania na plaży Copacabana. Prosił o modlitwę za młodych Francuzów, którzy nie dotarli do Rio de Janeiro na skutek tragicznego wypadku w Gujanie Francuskiej. Zaznaczył, że przybył nie tylko, by umocnić młodych w wierze, ale także, aby entuzjazm ich wiary umocnił jego samego.
więcej

Papież w dzielnicy biedy apeluje o krzewienie kultury solidarności

KAI / slo
Czwartek, 25 lipca 2013, godz. 13:49
O promowanie kultury solidarności zaapelował Ojciec Święty odwiedzając dzielnicę biedy - fawelę Varginha w Rio de Janeiro. Wskazał, że miarą wielkości społeczeństwa jest to, jak traktuje ono najbardziej potrzebujących. Wezwał też do obrony życia ludzkiego, rodziny, zapewnienia edukacji integralnej, opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Osoby rozczarowane korupcją zachęcił, by jako pierwsze niosły dobro i nie przyzwyczajały się do zła.
więcej

Przemówienie papieża Franciszka podczas ceremonii powitania

KAI / mh
Czwartek, 25 lipca 2013, godz. 13:48
Od pokornej prośby o pozwolenie na wejście i spędzenie całego tygodnia z Brazylijczykami rozpoczął Papież Franciszek swoją pierwszą podróż zagraniczną. Podczas uroczystości powitalnej 22 lipca br. w ogrodach pałacu gubernatorskiego w Rio de Janeiro Ojciec Święty podkreślił konieczność stworzenia młodzieży właściwych warunków duchowych i materialnych, niezbędnych dla jej rozwoju.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook