Franciszek: fundamentem nadziei jest miłość Boga do człowieka

KAI / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 11:43
Wierna miłość Boga do człowieka stanowi podstawę chrześcijańskiej nadziei - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: miłosierdzie ma kluczowe znaczenie w życiu wiary

KAI / psd
Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 19:56
"Miłosierdzie ma kluczowe znaczenie w życiu wiary i jest konkretną formą, poprzez którą ukazujemy zmartwychwstanie Jezusa" - zaznaczył Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Regina caeli" w Watykanie.
więcej

Franciszek w Sanktuarium Nowych Męczenników: przyczyną każdego prześladowania jest nienawiść szatana

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 20:46
"Przyczyną każdego prześladowania jest nienawiść księcia tego świata względem tych, którzy zostali zbawieni i odkupieni przez Jezusa, przez Jego śmierć i zmartwychwstanie" - powiedział Franciszek podczas wizyty w Sanktuarium Nowych Męczenników na rzymskiej Wyspie Tiberina.
więcej

Franciszek: wyjście Boga ku człowiekowi fundamentem chrześcijaństwa

KAI / kk
Środa, 19 kwietnia 2017, godz. 11:46
Chrześcijaństwo opiera się na wyjściu Boga ku człowiekowi, na poszukiwaniu Boga wobec nas - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież nawiązał do 15 rozdziału 1 Listu św. Pawła do Koryntian. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. wiernych.
więcej

"Niech Maryja pomoże nam być znakami Chrystusa zmartwychwstałego!"

KAI / kw
Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, godz. 16:05
"Niech Dziewica Maryja, milczący świadek śmierci i zmartwychwstania swojego Syna Jezusa, pomoże nam być jasnymi znakami Chrystusa zmartwychwstałego pośród wydarzeń świata" - wezwał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Regina Caeli w Watykanie.
więcej

"Niech Zmartwychwstały Chrystus da pokój w naszych czasach!"

KAI / pk
Niedziela, 16 kwietnia 2017, godz. 12:52
Niech Zmartwychwstały Chrystus, który zwyciężył mroki grzechu i śmierci da pokój w naszych czasach - powiedział Franciszek przed tradycyjnym błogosławieństwem Urbi et Orbi - Miastu i Światu w Watykanie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
więcej

"Chrystus pragnie zmartwychwstać w tych co pogrzebali nadzieję, marzenia i godność"

KAI / pk
Niedziela, 16 kwietnia 2017, godz. 08:40
Chrystus żyje i pragnie zmartwychwstać w wielu twarzach, które pogrzebały nadzieję, pogrzebały marzenia, pogrzebały godność - mówił Franciszek podczas Wigilii Paschalnej odprawianej w Wielką Sobotę późnym wieczorem w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: na krzyżu rodzi się nasza nadzieja [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Środa, 12 kwietnia 2017, godz. 11:26
"W wydarzeniu Paschy Jezus przekształcił, biorąc je na siebie: nasz grzech w przebaczenie, naszą śmierć w zmartwychwstanie, nasz lęk w zaufanie. Oto dlaczego tam, na krzyżu, zrodziła się i zawsze się odradza nasza nadzieja" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek do młodzieży: cały Kościół chce słuchać młodych [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Wtorek, 11 kwietnia 2017, godz. 10:00
- Podczas Synodu cały Kościół chce słuchać młodych: co myślą, co czują, czego pragną, co krytykują i czego żałują. Wszystkiego. Kościół potrzebuje jeszcze więcej wiosny. A wiosna jest porą młodych - mówił papież Franciszek w sobotę 8 kwietnia do uczestników czuwania przed 32. ŚDM w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore.
więcej

Franciszek: powołaniem chrześcijan jest uzasadnienie swej nadziei

KAI / pk
Środa, 5 kwietnia 2017, godz. 11:27
Do stawania po stronie ostatnich i usuniętych na margines, do nie odpowiadania złem na zło, ale przebaczania, uzasadniając w ten sposób swą nadzieję, zachęcił Ojciec Święty wiernych podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook