"Myśląc o Bożym sądzie zastanówmy się nad naszymi postawami"

KAI / slo
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 11:45
Znaczeniu prawdy o Sądzie Ostatecznym poświęcił swoją dzisiejszą katechezę papież Franciszek podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że jest to tajemnica przekraczająca nasze możliwości poznawcze, ale, jeśli się nad nią zastanowimy, to może być ona wielkim motywem pocieszenia i ufności. Może też "poszerzyć nasze serce".
więcej

Papieskie przesłanie na Światowy Dzień Chorego

KAI / slo
Poniedziałek, 9 grudnia 2013, godz. 13:31
Kościół rozpoznaje w chorych szczególną obecność cierpiącego Chrystusa. Pisze o tym papież Franciszek w przesłaniu na XXII Światowy Dzień Chorego. Obchodzony on jest w przypadające 11 lutego liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
więcej

Cała jesteś piękna o Maryjo! - papieska modlitwa na Placu Hiszpańskim

KAI / mh
Niedziela, 8 grudnia 2013, godz. 16:55
Papież Franciszek modlił się przed kolumną Maryi Niepokalanej w Rzymie. Podtrzymał tym samym długą tradycję swych poprzedników, którzy od XIX w. przybywali w tym celu 8 grudnia na Plac Hiszpański. Publikujemy polskie tłumaczenie modlitwy, którą odczytał Ojciec Święty, zawierzając Maryi Rzym, Kościół i całą ludzkość.
więcej

Franciszek: Maryja uczy nas przeżywania Adwentu

KAI / mh
Niedziela, 8 grudnia 2013, godz. 12:21
Maryja podtrzymuje nas w naszej wędrówce do Bożego Narodzenia, ponieważ uczy nas jak przeżywać obecny okres Adwentu w oczekiwaniu na Pana - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież: prawda o zmartwychwstaniu każe szanować życie, zwłaszcza cierpiących

KAI / mh
Środa, 4 grudnia 2013, godz. 11:16
Relacja między Zmartwychwstaniem Chrystusa, a naszym zmartwychwstaniem to temat, jaki poruszył dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Fakt, że powołani jesteśmy do zmartwychwstania, a ciało każdego z nas jest rezonansem wieczności nakazuje, by respektowano i miłowano życie ludzi cierpiących - zaznaczył papież. W audiencji na placu św. Piotra wzięło udział według danych Prefektury Domu Papieskiego co najmniej około 30 tys. wiernych.
więcej

"Miłosierdzie wyzwala z lęku przed śmiercią"

KAI / mm
Środa, 27 listopada 2013, godz. 00:32
"Ten, kto praktykuje miłosierdzie nie obawia się śmierci, bo patrzy jej w oczy w ranach braci i ją przezwycięża miłością Jezusa Chrystusa" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież poświęcił swą katechezę umieraniu w Chrystusie - postrzeganiu śmierci i temu, jak się na nią dobrze przygotować. Wysłuchało jej na placu św. Piotra, pomimo dotkliwego zimna ok. 50 tys. wiernych.
więcej

Adhortacja apostolska Evangelii Gaudium

Papież Franciszek
Wtorek, 26 listopada 2013, godz. 17:16
Publikujemy cały tekst adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium Ojca Świętego Franciszka.
więcej

Franciszek o odpuszczeniu grzechów

KAI / mh
Środa, 20 listopada 2013, godz. 12:22
"Służba jaką pełni kapłan jako szafarz z Bożego upoważnienia, aby przebaczać grzechy jest bardzo delikatna i wymaga, aby jego serce było napełnione pokojem, by nie traktował wiernych źle, ale żeby był łagodny, łaskawy i miłosierny" - mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił "odpuszczeniu grzechów w odniesieniu do tak zwanej "władzy kluczy", która jest biblijnym symbolem misji, jaką Jezus przekazał apostołom. Przypomniał też, że "również papież chodzi do spowiedzi co dwa tygodnie, ponieważ także papież jest grzesznikiem!"
więcej

Papież: ufajmy Panu, który nie opuszcza nas w trudnych chwilach

KAI / mh
Niedziela, 17 listopada 2013, godz. 16:12
O pokładania pełnej ufności i nadziei w Panu Jezusie, który nie tylko nie opuszcza nas w najtrudniejszych chwilach, ale co więcej - daje na siły do pokonania ich, wezwał wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 17 listopada. Zachęcił również do pamiętania w modlitwach o licznych chrześcijanach prześladowanych dziś na całym świecie z powodu swej wiary. Na Placu św. Piotra zebrało się, jak w każdą niedzielę, kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Rzymu, Włoch i zagranicy.
więcej

Papież wyjaśnia znaczenie wyznawania chrztu na odpuszczenie grzechów

KAI / psd
Środa, 13 listopada 2013, godz. 11:43
O chrzcie Chrztu św. udzielanym na odpuszczenie grzechów, stanowiącym punkt wyjścia życia chrześcijańskiego i drogi nawrócenia mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Podkreślił też znaczenie Sakramentu Pokuty, będącego jakby "drugim chrztem", pozwalającym nam "utrzymać w czystości białą szatę naszej godności chrześcijańskiej". Na placu św. Piotra papieskiej katechezy wysłuchało około 45 tys. wiernych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook