Ludzie poświęceni Bogu są całkowicie oddani braciom

KAI / psd
Niedziela, 2 lutego 2014, godz. 12:43
Obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego "przypomina o znaczeniu dla Kościoła osób, które usłyszały wezwanie do bezpośredniego naśladowania Jezusa na drodze rad ewangelicznych" - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę Anioł Pański na placu św. Piotra. Przypomniał, że rok 2015 będzie w Kościele poświęcony w sposób szczególny życiu konsekrowanemu.
więcej

Franciszek: życie konsekrowane to spotkanie z Chrystusem

KAI / psd
Niedziela, 2 lutego 2014, godz. 12:17
Spójrzmy na życie konsekrowane jako spotkanie z Chrystusem - zachęcił papież Franciszek w Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, a zarazem w XVIII Dniu Życia Konsekrowanego. Przewodniczył on Mszy św. w bazylice św. Piotra. Liturgia rozpoczęła się procesją z udziałem 50 osób konsekrowanych, kobiet i mężczyzn, reprezentujących różne zakony i różne kontynenty.
więcej

"Bierzmowanie pozwala nam żyć jak prawdziwi chrześcijanie"

KAI / drr
Środa, 29 stycznia 2014, godz. 11:20
"Kiedy przyjmujemy w naszym sercu Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. To On będzie się poprzez nas modlił, przebaczał, wlewał nadzieję i pocieszenie, aby służyć naszym braciom, stać się bliskim dla potrzebujących i ostatnich, aby tworzyć komunię, rozsiewać pokój" - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: Pan wzywa nas, byśmy pracowali w "Galileach" naszych czasów

KAI / kn
Niedziela, 26 stycznia 2014, godz. 14:36
"Pan wzywa nas, byśmy szli z Nim, z Nim pracowali dla Królestwa Bożego, w "Galileach" naszych czasów" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Chrystus nie może być podzielony!

KAI / drr
Sobota, 25 stycznia 2014, godz. 18:44
O to, by nie uważać podziałów w Kościele za zjawisko naturalne i nieuniknione oraz o zgodne proszenie Chrystusa, by wszyscy mogli podążać ku jedności, której On pragnie zaapelował papież Franciszek podczas II nieszporów święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
więcej

Orędzie na 48. Dzień Środków Społecznego Przekazu

KAI / pz
Czwartek, 23 stycznia 2014, godz. 15:41
Do odważnego korzystania z nowych technologii, w tym sieci społecznościowych i przekazywania piękna Boga zachęcił papież w opublikowanym dziś orędziu na 48. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest on obchodzony na całym świecie w maju, a w Polsce w trzecią niedzielę września - 21 września 2014 roku. Jego temat brzmi: "Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania".
więcej

"Uczmy się przyjmować dary od chrześcijan innych wyznań"

KAI / kn
Środa, 22 stycznia 2014, godz. 11:09
"Dobrze jest uznać łaskę, przez którą Bóg nam błogosławi, a jeszcze bardziej odnaleźć w innych chrześcijanach coś, czego potrzebujemy, coś co możemy otrzymać jako dar od naszych braci i sióstr" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

"Bycie uczniami Jezusa oznacza otwartość i solidarność z innymi"

KAI / slo
Niedziela, 19 stycznia 2014, godz. 14:18
Bycie uczniami Jezusa - Baranka Bożego - oznacza dzisiaj bycie solidarnymi i otwartymi na bliźnich, stawianie niewinności w miejsce zła, miłości w miejsce siły, pokory w miejsce pychy i służby w miejsce troski o prestiż. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przede modlitwą Anioł Pański 19 stycznia w Watykanie.
więcej

Orędzie na 100. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

KAI / mh
Sobota, 18 stycznia 2014, godz. 15:56
"Migranci i uchodźcy: ku lepszemu światu" - to hasło Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który po raz 100. będzie obchodzony 19 stycznia 2014. Z tej okazji papież Franciszek wystosował specjalne orędzie. "Drodzy migranci i uchodźcy! Nie traćcie nadziei, że i dla was jest przeznaczona bezpieczniejsza przyszłość, że na swoich drogach możecie spotkać wyciągniętą dłoń, że dane wam będzie doświadczyć braterskiej solidarności i ciepła przyjaźni!" - zaapelował Ojciec Święty.
więcej

Orędzie papieża na 51. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

KAI / psd
Czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 17:25
Uczyńmy z naszych serc "żyzną glebę" do słuchania i przyjęcia Słowa Bożego oraz do życia nim i przynoszenia dzięki temu owoców - napisał Franciszek w orędziu na tegoroczny, 51. już Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zgodnie z wieloletnią praktyką, jest on obchodzony w Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli w IV Niedzielę Wielkanocną, która w tym roku wypada 11 maja. Tegoroczny Dzień będzie obchodzony pod hasłem "Powołania - świadectwa prawdy". Orędzie nosi datę 15 stycznia br.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook