Papież Franciszek: Duch Święty wnosi w życie Kościoła nowość, harmonię i posyła w świat

KAI / pz
Niedziela, 19 maja 2013, godz. 11:38
Działaniom Ducha Świętego, wnoszącego w życie Kościoła nowość, zapewniającego mu harmonię i posyłającego jego członków w świat poświęcił papież Franciszek swoją homilię podczas Eucharystii sprawowanej z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń kościelnych.
więcej

Papież o Duchu Świętym na audiencji ogólnej

KAI / drr
Środa, 15 maja 2013, godz. 11:13
Znaczeniu Ducha Świętego w życiu chrześcijan i wspólnoty Kościoła w prowadzeniu Kościoła i każdego chrześcijanina do Prawdy poświęcił papież swoją katechezę podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego około 70 tys. wiernych.
więcej

Niech nowi święci dadzą Kościołowi nowy zapał i odwagę misyjną

KAI / psd
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 13:26
Niech przykład i wstawiennictwo nowych świętych da Kościołowi nowe bodźce i zapał misyjny i ewangelizacyjny - życzył Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli. Odmówił ją wraz z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie na zakończenie Mszy św., podczas której ogłosił świętymi ponad 800 męczenników za wiarę z Otranto z 1480 oraz dwie zakonnice: Laurę Montoya z Kolumbii i Marię Guadalupe Garcí Zavala z Meksyku. Papież wspomniał również o beatyfikowanym wczoraj w Rzymie ks. Alojzym Novarese oraz pozdrowił uczestników Marszu dla życia, który dziś rano przeszedł ulicami stolicy Włoch.
więcej

Papież: nowi święci uczą nas wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii

KAI / psd
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 13:24
Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii, aby głosić Go słowem i życiem oraz świadczenie o miłości Boga swoją miłością i miłosierdziem wobec wszystkich - oto świetliste wzory i nauka, jaką dają nam ogłoszeni dziś święci. Zwrócił na to uwagę papież Franciszek w homilii podczas mszy św. 12 maja na Placu św. Piotra w Watykanie, podczas której ogłosił świętymi 800 męczenników z 1480 w Otranto oraz dwie zakonnice: Laurę Montoya y Upegui z Kolumbii i Marię Guadalupe García Zavala z Meksyku.
więcej

Nie można żyć z Jezusem nie kochając Kościoła

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / ctv / pz
Środa, 8 maja 2013, godz. 16:14
Na centralne miejsce Chrystusa i Jego Ewangelii, znaczenie władzy jako posługi miłości, a także konieczność myślenia w Kościele i z Kościołem (sentire cum Ecclesia) zwrócił uwagę Ojciec Święty spotykając się dziś rano w auli Pawła VI z ponad 800 siostrami, uczestniczkami sesji plenarnej Międzynarodowej Unii Żeńskich Przełożonych Generalnych (UISG). Obradowała ona w Rzymie w dniach 3-7 maja b.r.
więcej

"Duch Święty źródłem życia Bożego w nas"

KAI / slo
Środa, 8 maja 2013, godz. 11:41
O znaczeniu Ducha Świętego dla życia chrześcijańskiego mówił dziś papież podczas cotygodniowej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez związanych z Rokiem Wiary podkreślił, że Duch Święty jest wielkim darem Zmartwychwstałego Chrystusa, otwierającym nas na wiarę w Jezusa i prowadzącym nas do komunii z Bogiem.
więcej

Papież o godności pracy i znaczeniu kontemplacji Boga

KAI / psd
Środa, 1 maja 2013, godz. 11:55
O autentycznej godności ludzkiej pracy, znaczeniu wierności obowiązkom, przeżywania wiary w działaniach każdego dnia i kontemplacji Bożych tajemnic przypomniał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się na niej według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 100 tys. wiernych, w tym 90 grup z Polski i około 6 tys. pielgrzymów polskich.
więcej

Papież Franciszek: niech prawda o Sądzie Ostatecznym pobudza nas

KAI / psd
Środa, 24 kwietnia 2013, godz. 12:14
"Niech spoglądanie na Sąd Ostateczny nigdy nie napawa nas lękiem. Niech nas raczej pobudza do lepszego życia chwilą obecną. Bóg z miłosierdziem daje nam ten czas, abyśmy każdego dnia uczyli się rozpoznawać Go w ubogich i maluczkich, abyśmy zabiegali o dobro i czuwali na modlitwie i miłosierdziu" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 75 tys. wiernych.
więcej

Jakie znaczenie ma osobista więź z Jezusem?

KAI / drr
Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 13:33
Do rozpoznawania w sobie głosu Jezusa, który wzywa niektórych do pójścia za Nim, zachęcił wiernych, zwłaszcza młodych, Ojciec Święty w rozważaniach przed dzisiejszą modlitwą Regina Caeli.
więcej

Niech Pan uwolni nas od robienia sobie makijażu

Tłumaczenie Kasper M. Kaproń OFM
Piątek, 19 kwietnia 2013, godz. 09:40
Niech Pan uwolni nas od robienia sobie makijażu z naszego biskupstwa poprzez zewnętrzne świecidełka świeckości, pieniądza i "klerykalizmu na sprzedaż". Dziewica Maria niech nauczy nas pokory i cichej, lecz odważnej pracy, która prowadzi do gorliwości apostolskiej.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook