Powróćmy do Galilei aby zobaczyć Jezusa zmartwychwstałego

KAI / psd
Sobota, 19 kwietnia 2014, godz. 21:54
Do "powrotu do Galilei" aby zobaczyć Jezusa zmartwychwstałego i stać się świadkami Jego zmartwychwstania - zachęcał Franciszek podczas liturgii Wigilii Paschalnej odprawianej w Wielką Sobotę późnym wieczorem w Bazylice św. Piotra w Watykanie. "To nie jest krok wstecz, to nie jest nostalgia. Jest to powrót do pierwszej miłości, aby otrzymać ogień, który Jezus zapalił w świecie i zanieść go wszystkim, aż po krańce ziemi" - mówił papież.
więcej

Nie tylko ludzkie zło, ale też wielkie miłosierdzie Boże

KAI / drr
Sobota, 19 kwietnia 2014, godz. 07:53
Na krzyżu widzimy nie tylko potworność człowieka, gdy daje się on kierować złu i grzechowi, ale także ogromne miłosierdzie Boże - powiedział Franciszek w krótkich rozważaniach na zakończenie Drogi Krzyżowej 18 kwietnia w rzymskim Koloseum. Tegoroczne rozważania do 14 stacji przygotował metropolita Campobasso-Boiano we Włoszech abp Giancarlo M. Bregantini. Modlitwę po każdym rozważaniu czytała m.in. włoska aktorka Virna Lisi oraz lektor Radia Watykańskiego, Orazio Coclite.
więcej

Franciszek wezwał księży, by żyli radością kapłańską

Radio Watykańskie
KAI / drr
Czwartek, 17 kwietnia 2014, godz. 10:41
"Pan namaścił nas w Chrystusie olejem radości, a to namaszczenie zachęca nas do przyjęcia i wzięcia na siebie tego wielkiego daru: radości, kapłańskiej pogody ducha. Radość kapłana jest cennym darem nie tylko dla niego, ale także dla całego wiernego ludu Bożego" - powiedział Ojciec Święty podczas porannej Msza krzyżma sprawowanej w bazylice watykańskiej.
więcej

Papież Franciszek: weźmy do ręki krzyż i podziękujmy Jezusowi

KAI / drr
Środa, 16 kwietnia 2014, godz. 12:11
"Warto, abyśmy w tym tygodniu wzięli do ręki krzyż i wiele razy go ucałowali, powiedzieli: dziękują Ci Jezu! Dziękuję Ci Panie!" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Jak zwykle w Wielkim Tygodniu papieska katecheza poświęcona była przygotowaniu do Triduum Paschalnego. Wysłuchało jej na placu św. Piotra około 25 tys. wiernych.
więcej

Medytacja Franciszka: kim jestem wobec cierpiącego Jezusa?

KAI / psd
Niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 14:42
"Kim jestem wobec cierpiącego Jezusa?" - to pytanie było przewodnim motywem medytacji jaką wygłosił Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. Niedzieli Palmowej w Watykanie. Zamiast przygotowanej wcześniej homilii papież w swoim rozważaniu odniósł się do głównych postaci ewangelicznej relacji z Męki Pańskiej św. Mateusza.
więcej

Cykl katechez papieża o darach Ducha Świętego

KAI / kn
Środa, 9 kwietnia 2014, godz. 13:12
O znaczeniu mądrości, będącej "łaską postrzegania wszystkiego oczyma Boga" mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Franciszek rozpoczął dziś cykl katechez o darach Ducha Świętego. Przypomniał, że obok mądrości są to dary rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Na placu św. Piotra papieskiej katechezy wysłuchało około 50 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: miłosierdzie Boże nie ma granic

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 14:01
Dla miłosierdzia Bożego oferowanego wszystkim nie ma żadnych ograniczeń - słowa te kilkakrotnie powtórzył papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym dzisiejszą modlitwę "Anioł Pański".
więcej

Papież: wspólnota małżeńska odblaskiem jedności Trójcy Świętej

KAI / slo
Środa, 2 kwietnia 2014, godz. 12:47
Swoją ostatnią katechezę w ramach cyklu omawiającego poszczególne sakramenty papież Franciszek poświęcił sakramentowi małżeństwa. Wskazał, że wspólnota małżeńska jest odblaskiem jedności Trójcy Świętej i ukazuje miłość Chrystusa do Kościoła. Ojciec Święty zachęcił też do pielęgnowania rodzinnej modlitwy. W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra wzięło udział około 50 tys. wiernych.
więcej

Papież o oczach otwartych na Boga

KAI / mm
Niedziela, 30 marca 2014, godz. 15:37
Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas do stałego otwierania się na światło i łaskę Chrystusa, abyśmy następnie przynosili tego owoce w swoim życiu - powiedział dziś papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w Rzymie. Poświęcił je czytanemu w IV niedzielę Wielkiego Postu fragmentowi 9. rozdziału Ewangelii św. Jana, mówiącemu o uzdrowieniu przez Jezusa niewidomego od urodzenia.
więcej

Franciszek: módlmy się za biskupów i kapłanów, aby stawali się świętymi

KAI / slo
Środa, 26 marca 2014, godz. 16:42
Do modlitwy za wszystkich szafarzy Kościoła pamiętając szczególnie o tych, którzy są w trudnej sytuacji, lub którzy muszą odzyskać wartość i świeżość swojego powołania - wezwał Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook