Życie chrześcijańskie wymaga otwarcia na Jezusa w sakramentach

KAI / slo
Środa, 6 listopada 2013, godz. 13:33
"Otwórzmy się na komunię z Jezusem w sakramentach, charyzmatach i w miłości, aby żyć w sposób godny naszym chrześcijańskim powołaniem!" - zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papieskiej katechezy na placu św. Piotra wysłuchało około 60 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: Bóg pamięta o każdym człowieku

KAI / drr
Niedziela, 3 listopada 2013, godz. 12:35
O miłosierdziu Boga, oczekującego na to, by dostrzec w człowieku choćby najmniejszy znak nawrócenia i pragnienia powrotu mówił dziś Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański". Zaznaczył, iż Bóg pamięta, nie zapomina o nikim, z tych, których stworzył. Zachęcił do przezwyciężenia fałszywego wstydu i pamiętania, że oczkuje nas Chrystus, gotowy przebaczać.
więcej

Kazanie papieża na rzymskim cmentarzu Campo Verano

KAI / kn
Piątek, 1 listopada 2013, godz. 20:21
W tym szczególnym dniu pomyślmy o naszej przyszłości, pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca - zachęcił Franciszek w kazaniu podczas Mszy św., której w uroczystość Wszystkich Świętych przewodniczył na rzymskim cmentarzu Campo Verano. Papież podkreślił, że dzisiejsze święto jest dniem nadziei i pokoju.
więcej

Papież: święci zachęcają nas do zaufania Bogu

KAI / kn
Piątek, 1 listopada 2013, godz. 14:38
O powszechnym powołaniu każdego chrześcijanina do świętości przypomniał dziś papież w swoim rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Przypomniał, że po południu uda się na rzymski cmentarz na Campo Verano. Zaznaczył, że będzie się łączył duchowo z osobami odwiedzającymi w tych dniach cmentarze. Zapewnił o swojej szczególnej modlitwie za ofiary przemocy, a zwłaszcza chrześcijan, którzy stracili życie z powodu prześladowań. Ojciec Święty wezwał też do modlitwy za nielegalnych imigrantów, którzy niedawno umarli z pragnienia i głodu na pustyni.
więcej

Odkryjmy ponownie piękno wiary we wspólnotę świętych!

KAI / pz
Środa, 30 października 2013, godz. 11:38
O ponowne odkrycie piękna wiary we wspólnotę świętych zaapelował do wiernych Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, poprzedzającej uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na placu św. Piotra zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ok. 50 tys. wiernych.
więcej

Papież Franciszek: rodziny żyjcie radością wiary!

KAI / mm
Niedziela, 27 października 2013, godz. 08:13
Ojciec Święty zachęcił rodziny całego świata do przeżywania radości wiary. Podczas zorganizowanego w ramach Roku Wiary Dnia Rodziny spotkał się na placu św. Piotra z ok. 150 tys. wiernych z 75 krajów.
więcej

Maryja niosąc Jezusa obrazem i wzorem Kościoła

KAI / slo
Środa, 23 października 2013, godz. 12:19
O Maryi niosącej Jezusa jako obrazie i wzorze Kościoła mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Wskazał, że Matka Boża jest według nauki II Soboru Watykańskiego wzorem wiary, miłości oraz zjednoczenia z Chrystusem. Na placu św. Piotra zgromadziło się dziś około 85 tys. wiernych.
więcej

Nie ustawajmy w codziennej wytrwałej modlitwie

KAI / drr
Niedziela, 20 października 2013, godz. 13:47
Nauczmy się od wdowy z czytanej dzisiaj Ewangelii ciągłej, niestrudzonej modlitwy, będącej wyrazem wiary w Boga, który jest naszym sprzymierzeńcem i mocą w walce ze złem - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 20 października.
więcej

Papież Franciszek wyjaśnia, co znaczy, że Kościół jest apostolski

KAI / drr
Środa, 16 października 2013, godz. 11:49
Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty wyjaśnił, co to znaczy, że Kościół jest apostolski. Wskazał, że opiera się on na nauczaniu Apostołów, na władzy jakiej udzielił im sam Chrystus. Ponadto zachowuje i przekazuje on nauczanie, usłyszane od apostołów. Jest on też posłany, aby nieść Ewangelię całemu światu. Na placu św. Piotra papieskiej katechezy wysłuchało około 70 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: czy jestem chrześcijaninem zawsze?

KAI / drr
Niedziela, 13 października 2013, godz. 11:33
Bóg nas zaskakuje, Bóg żąda od nas wierności, Bóg jest naszą siłą - mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. wieńczącej Dzień Maryjny w ramach obchodów Roku Wiary. Czy naprawdę pozwalam Bogu wejść moje życie? Czy jestem chrześcijaninem od czasu do czasu, czy też zawsze? - pytał Ojciec Święty.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook