Zbawia nas jedynie wiara w Boga - papieska homilia

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 16 czerwca 2013, godz. 12:04
- Zbawia nas jedynie wiara w Boga żywego; w Boga, który w Jezusie Chrystusie dał nam swoje życie i wraz dając nam Ducha Świętego, pozwala nam żyć jako prawdziwe dzieci Boże. Ta wiara czyni nas wolnymi i szczęśliwymi - mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. jaką odprawił dla uczestników dnia Evangelium Vitae (Ewangelia Życia), obchodzonego w ramach Roku Wiary. Na placu św. Piotra w Watykanie zgromadziły się tysiące obrońców życia z całego świata.
więcej

Lud Boży jest zaczynem miłości Boga w świecie

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Środa, 12 czerwca 2013, godz. 18:02
O Kościele jako miejscu miłosierdzia i nadziei Boga mówił 12 czerwca papież Franciszek podczas audiencji ogólnej. Swoją katechezę poświęcił omówieniu znaczenia użytego przez Sobór Watykański II określenia Kościoła mianem ludu Bożego.
więcej

Papież Franciszek wzywa do poszanowania środowiska

KAI / psd
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 11:47
O poszanowanie środowiska naturalnego człowieka, ludzkiej godności i budowanie solidarności między ludźmi zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież Franciszek przypomniał, że dziś przypada Światowy Dzień Środowiska promowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Na placu św. Piotra na papieskiej audiencji zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 70 tys. wiernych.
więcej

Papież apeluje o pomoc humanitarną dla mieszkańców Syrii

KAI / psd
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 10:27
O skuteczną pomoc humanitarną dla mieszkańców Syrii zaapelował Ojciec Święty przyjmując dziś rano uczestników zorganizowanego przez Papieską Radę "Cor Unum" spotkania koordynującego pomoc katolickich organizacji charytatywnych na Bliskim Wschodzie. Pracom przewodniczy gwinejski kardynał Robert Sarah, który stoi na czele watykańskiej dykasterii charytatywnej. Do udziału w odbywającym się przy drzwiach zamkniętych spotkaniu zaproszono dyplomatów z obszaru Bliskiego Wschodu, tamtejszych biskupów różnych wyznań oraz dyrektorów lokalnych Caritas, w tym także z Turcji.
więcej

Papież: Bóg chce naszego nawrócenia i abyśmy kierowali się Jego logiką

KAI / mh
Niedziela, 2 czerwca 2013, godz. 13:14
Pan chce naszego nawrócenia i abyśmy kierowali się w życiu Jego logiką, a nie naszą - powiedział papież 2 czerwca w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański. Nawiązując do fragmentu Ewangelii św. Łukasza o cudownym rozmnożeniu chleba, Franciszek zwrócił uwagę, że opis ten mówi nam wiele o tym, jak bardzo Bóg chce włączać nas samych w swe zbawcze plany. Po rozważaniach odmówił z obecnymi na Placu św. Piotra w Watykanie modlitwę maryjną i udzielił im błogosławieństwa apostolskiego.
więcej

Papież Franciszek: Maryja wzorem słuchania, podejmowania decyzji, działania

KAI / pz
Piątek, 31 maja 2013, godz. 21:54
Na Maryję, jako wzór zasłuchania w Słowo Boże, podejmowania decyzji i działania wskazał papież Franciszek w rozważaniu wygłoszonym na zakończenie modlitwy różańcowej na placu św. Piotra.
więcej

Niech Eucharystia pobudza chrześcijan do budowania jedności i solidarności

KAI/ ad
Czwartek, 30 maja 2013, godz. 22:09
Na znaczenie Eucharystii dla naszego pójścia za Jezusem, budowania jedności Kościoła i solidarności, czyli dzielenia z Bogiem i z naszym bliźnim tego czym jesteśmy zachęcił papież Franciszek wiernych podczas Eucharystii z okazji uroczystości Bożego Ciała sprawowanej na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie.
więcej

Kościół jako rodzina Boża

KAI / drr
Środa, 29 maja 2013, godz. 11:18
O Kościele jako rodzinie dzieci Bożych mówił Franciszek w katechezie podczas audiencji ogólnej 29 maja w Watykanie. Rozpoczął w ten sposób nowy cykl nauk, poświęconych tajemnicy Kościoła, którą - jak powiedział - przeżywamy wszyscy i w której uczestniczymy.
więcej

Papież przeciwko przestępczości zorganizowanej

KAI / drr
Niedziela, 26 maja 2013, godz. 14:24
O modlitwę w intencji mafiosów i nawrócenie ich serc zaapelował Ojciec Święty w swym rozważaniu po modlitwie "Anioł Pański". Papież nawiązał do wczorajszej beatyfikacji w Palermo ks. Józefa Puglisiego. Wcześniej natomiast zwrócił uwagę, że tajemnica Trójcy Przenajświętszej uczy nas miłowania.
więcej

Papież przewodniczył wyznaniu wiary biskupów włoskich

KAI / mh
Czwartek, 23 maja 2013, godz. 20:47
Papież Franciszek przewodniczył 23 maja wyznaniu wiary biskupów włoskich. Przy grobie św. Piotra w bazylice watykańskiej zgromadziło się ponad 250 hierarchów, uczestniczących w obradach plenarnych episkopatu Italii. Ojciec Święty przestrzegł ich przed pokusą kariery, "przynętą pieniędzy i kompromisu z duchem tego świata", stawaniem się "funkcjonariuszami, urzędnikami, bardziej martwiącymi się o siebie, o organizacje i struktury, niż o prawdziwe dobro Ludu Bożego".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook