Papież w Izraelu: niech Izraelczycy i Palestyńczycy żyją w pokoju

KAI / kn
Niedziela, 25 maja 2014, godz. 18:05
"Błagam wszystkich, którzy ponoszą odpowiedzialność, aby uczynili wszystko, co możliwe na rzecz poszukiwania sprawiedliwych rozwiązań złożonych problemów, tak, aby Izraelczycy i Palestyńczycy mogli żyć w pokoju" - powiedział Ojciec Święty podczas uroczystości powitalnej na Lotnisku Międzynarodowym im. Ben Guriona w Tel Awiwie.
więcej

Papież zawierzył Maryi mieszkańców Palestyny

KAI / kn
Niedziela, 25 maja 2014, godz. 13:46
Maryi Pannie, która w Betlejem porodziła swego Syna, zawierzył papież Franciszek Palestynę i jego mieszkańców, a także przybywających tam pielgrzymów.
więcej

Papież w Betlejem apeluje o budowanie relacji braterstwa

KAI / kn
Niedziela, 25 maja 2014, godz. 12:00
O budowanie relacji braterstwa, przebaczenia i pojednania, wzajemnego dzielenia się i miłości zaapelował Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej na Placu Żłóbka w Betlejem.
więcej

Papież do władz palestyńskich: nadszedł czas, by wszyscy mieli odwagę pokoju

KAI / kn
Niedziela, 25 maja 2014, godz. 10:55
"Nadeszła chwila, aby wszyscy mieli odwagę wielkoduszności i kreatywności w służbie dobra, odwagę pokoju, opierającego się na uznaniu przez wszystkich prawa obu państw do istnienia i cieszenia się pokojem i bezpieczeństwem w ramach międzynarodowo uznanych granic" - powiedział papież spotykając się z przedstawicielami Palestyńskich Władz Narodowych w pałacu prezydenckim w Betlejem.
więcej

Papież w Jordanii: To Duch Święty przygotowuje tę drogę

KAI / slo
Sobota, 24 maja 2014, godz. 16:15
"Prośmy Ducha Świętego, aby przygotował nasze serca na spotkanie z braćmi niezależnie od różnic idei, języka, kultury, religii; by namaścił całą naszą istotę olejem swego miłosierdzia, leczącym rany błędów, nieporozumień i sporów; łaskę, aby nas posłał z pokorą i łagodnością na trudne, ale owocne drogi poszukiwania pokoju" - zachęcił papież podczas Mszy św. na Stadionie Międzynarodowym w Ammanie.
więcej

Papież w Jordanii o pokoju i rozwoju dialogu między religiami

KAI / slo
Sobota, 24 maja 2014, godz. 14:22
Nadzieję na to, że jego wizyta przyczyni się do pokoju na Bliskim Wschodzie i rozwoju dialogu między wyznawcami judaizmu, chrześcijaństwa i islamu wyraził papież Franciszek spotykając się w pałacu królewskim al-Husaini w Ammanie z władzami królestwa Jordanii, korpusem dyplomatycznym i głównymi przedstawicielami religijnymi.
więcej

Dar umiejętności pozwala nam zrozumieć wielkość i miłość Boga

KAI / pz
Środa, 21 maja 2014, godz. 14:03
Dzisiaj pragniemy zwrócić uwagę na kolejny dar Ducha Świętego, dar umiejętności. Kiedy mówimy o umiejętności, myśl natychmiast biegnie ku zdolności człowieka do coraz lepszego poznania otaczającej go rzeczywistości i odkrycia praw rządzących przyrodą i wszechświatem.
więcej

Konflikty w Kościele rozwiązuje się poprzez dialog i dyskusję

KAI / psd
Niedziela, 18 maja 2014, godz. 13:44
"Spierając się, dyskutując i modląc się - tak rozwiązuje się konflikty w Kościele, będąc pewnymi, że plotki, zawiści, zazdrości, nigdy nie mogą prowadzić do zgody, harmonii i pokoju" - powiedział papież Franciszek w swym rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę "Regina caeli" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

"Dar męstwa zasadniczą cechą życia chrześcijańskiego"

KAI / slo
Środa, 14 maja 2014, godz. 12:43
Dar męstwa powinien stanowić zasadniczą cechę naszego życia chrześcijańskiego, umacniając w nas świętość przeżywaną w zwyczajności naszego życia powszedniego - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: wejdźmy w głęboka przyjaźń z Jezusem

KAI / drr
Niedziela, 11 maja 2014, godz. 13:54
Do przypadającego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania nawiązał papież Franciszek w swym rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Regina caeli" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook