Papież do młodych Azji: nieście światu Ewangelię nadziei

KAI / drr
Piątek, 15 sierpnia 2014, godz. 12:38
Do niesienia światu, w którym często można dostrzec duchowe spustoszenie, Ewangelii nadziei zachęcił Ojciec Święty młodzież Azji podczas spotkania w Sanktuarium Męczenników Koreańskich w oddalonym 43 km od Daejeonu Solmoe.
więcej

Papież w Daejeon zachęca do mądrego korzystania z wolności

KAI / drr
Piątek, 15 sierpnia 2014, godz. 06:09
Do mądrego korzystania z wolności, w służbie innym ludziom oraz życia i działania jako znaki nadziei zachęcił papież wiernych podczas Mszy św. z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sprawowanej na Stadionie Pucharu Świata w Daejeon.
więcej

Papież do biskupów Korei: bądźcie stróżami pamięci i nadziei

KAI / psd
Czwartek, 14 sierpnia 2014, godz. 13:47
Do czerpania duchowych sił z bogatego dziedzictwa przeszłości oraz troski o świętość, miłość braterską i gorliwość misyjną zachęcił Franciszek biskupów Korei. Spotkał się z nimi w siedzibie episkopatu, pierwszego dnia pobytu w tym kraju. W swoim przemówieniu podkreślił, że biskupi powinni być stróżami pamięci oraz stróżami nadziei.
więcej

Wiara daje nam poczucie bezpieczeństwa pośród niebezpieczeństw

KAI / kn
Niedziela, 10 sierpnia 2014, godz. 18:28
Wiara daje nam pewność, że Jezus jest przy nas obecny, że Jego dłoń nas chwyta, aby wybawić od niebezpieczeństw - zapewnił papież Franciszek, przemawiając do uczestników niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Kościół to nowy lud budowany na przymierzu w Chrystusie

KAI / drr
Środa, 6 sierpnia 2014, godz. 11:52
O Kościele jako nowym ludzie, budowanym na nowym przymierzu ustanowionym przez Pana Jezusa mówił dziś papież Franciszek podczas pierwszej po wakacyjnej przerwie audiencji ogólnej. Do auli Pawła VI przybyło około 10 tys. wiernych. Ze względu na panujące w Rzymie upały po raz pierwszy podczas obecnego pontyfikatu odbyła się ona w tym miejscu.
więcej

Papież wzywa do współczucia i dzielenia się z ubogimi

KAI / drr
Niedziela, 3 sierpnia 2014, godz. 14:15
Współczucie, dzielenie się i Eucharystia - to trzy przesłania, płynące, według Franciszka, z czytanego dzisiaj w Kościele powszechnym fragmentu Ewangelii św. Mateusza, mówiącego o cudownym rozmnożeniu chleba.
więcej

Papież na "Anioł Pański": wobec zła chrześcijanin ma naśladować Bożą cierpliwość

KAI / mh
Niedziela, 20 lipca 2014, godz. 14:13
W obliczu zła obecnego w świecie chrześcijanin ma naśladować Bożą cierpliwość, ufając w ostateczne zwycięstwo dobra - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra.
więcej

Papież do wiernych na Anioł Pański: bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego

KAI / psd
Niedziela, 13 lipca 2014, godz. 14:17
Bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego, głoszonego przez Jezusa i nie pozwólmy, aby którekolwiek z Jego słów padło na nieurodzajną ziemię - zaapelował papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 13 lipca w Watykanie. Następnie odmówił z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra modlitwę maryjną i udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, po czym wygłosił gorący apel o pokój w Ziemi Świętej.
więcej

Papież do ofiar molestowania: ubolewam i błagam o przebaczenie

KAI / psd
Poniedziałek, 7 lipca 2014, godz. 16:17
Wobec Boga i Jego ludu głęboko ubolewam z powodu grzechów i poważnych przestępstw nadużyć seksualnych popełnionych przez członków duchowieństwa wobec was. Pokornie błagam o przebaczenie - powiedział papież do osób molestowanych w młodości przez księży. Wzięły one udział w porannej Mszy św. sprawowanej przez Franciszka w kaplicy Domu Świętej Marty. Następnie Ojciec Święty spotkał się z sześcioma osobami z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec, reprezentujących ofiary nadużyć duchownych.
więcej

Franciszek: Jezus wzywa każdego

KAI / drr
Niedziela, 6 lipca 2014, godz. 13:57
Na zło, jakie wyrządza potrzebującym ludzka obojętność zwrócił uwagę Ojciec Święty w swoim rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Papież podkreślił, że słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" skierowane są szczególnie do ludzi ubogich, czy wykorzystywanych, ale także do tych, w których sercu nie ma Pana Boga.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook