Papież wyjaśnia znaczenie wyznawania chrztu na odpuszczenie grzechów

KAI / psd
Środa, 13 listopada 2013, godz. 11:43
O chrzcie Chrztu św. udzielanym na odpuszczenie grzechów, stanowiącym punkt wyjścia życia chrześcijańskiego i drogi nawrócenia mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Podkreślił też znaczenie Sakramentu Pokuty, będącego jakby "drugim chrztem", pozwalającym nam "utrzymać w czystości białą szatę naszej godności chrześcijańskiej". Na placu św. Piotra papieskiej katechezy wysłuchało około 45 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: Wieczność to pełnia życia

KAI / slo
Niedziela, 10 listopada 2013, godz. 12:38
Wieczność oświeca i daje nadzieję życiu doczesnemu każdego z nas - zapewnił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na wypełnionym wiernymi placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Życie chrześcijańskie wymaga otwarcia na Jezusa w sakramentach

KAI / slo
Środa, 6 listopada 2013, godz. 13:33
"Otwórzmy się na komunię z Jezusem w sakramentach, charyzmatach i w miłości, aby żyć w sposób godny naszym chrześcijańskim powołaniem!" - zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papieskiej katechezy na placu św. Piotra wysłuchało około 60 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: Bóg pamięta o każdym człowieku

KAI / drr
Niedziela, 3 listopada 2013, godz. 12:35
O miłosierdziu Boga, oczekującego na to, by dostrzec w człowieku choćby najmniejszy znak nawrócenia i pragnienia powrotu mówił dziś Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański". Zaznaczył, iż Bóg pamięta, nie zapomina o nikim, z tych, których stworzył. Zachęcił do przezwyciężenia fałszywego wstydu i pamiętania, że oczkuje nas Chrystus, gotowy przebaczać.
więcej

Kazanie papieża na rzymskim cmentarzu Campo Verano

KAI / kn
Piątek, 1 listopada 2013, godz. 20:21
W tym szczególnym dniu pomyślmy o naszej przyszłości, pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca - zachęcił Franciszek w kazaniu podczas Mszy św., której w uroczystość Wszystkich Świętych przewodniczył na rzymskim cmentarzu Campo Verano. Papież podkreślił, że dzisiejsze święto jest dniem nadziei i pokoju.
więcej

Papież: święci zachęcają nas do zaufania Bogu

KAI / kn
Piątek, 1 listopada 2013, godz. 14:38
O powszechnym powołaniu każdego chrześcijanina do świętości przypomniał dziś papież w swoim rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Przypomniał, że po południu uda się na rzymski cmentarz na Campo Verano. Zaznaczył, że będzie się łączył duchowo z osobami odwiedzającymi w tych dniach cmentarze. Zapewnił o swojej szczególnej modlitwie za ofiary przemocy, a zwłaszcza chrześcijan, którzy stracili życie z powodu prześladowań. Ojciec Święty wezwał też do modlitwy za nielegalnych imigrantów, którzy niedawno umarli z pragnienia i głodu na pustyni.
więcej

Odkryjmy ponownie piękno wiary we wspólnotę świętych!

KAI / pz
Środa, 30 października 2013, godz. 11:38
O ponowne odkrycie piękna wiary we wspólnotę świętych zaapelował do wiernych Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, poprzedzającej uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na placu św. Piotra zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ok. 50 tys. wiernych.
więcej

Papież Franciszek: rodziny żyjcie radością wiary!

KAI / mm
Niedziela, 27 października 2013, godz. 08:13
Ojciec Święty zachęcił rodziny całego świata do przeżywania radości wiary. Podczas zorganizowanego w ramach Roku Wiary Dnia Rodziny spotkał się na placu św. Piotra z ok. 150 tys. wiernych z 75 krajów.
więcej

Maryja niosąc Jezusa obrazem i wzorem Kościoła

KAI / slo
Środa, 23 października 2013, godz. 12:19
O Maryi niosącej Jezusa jako obrazie i wzorze Kościoła mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Wskazał, że Matka Boża jest według nauki II Soboru Watykańskiego wzorem wiary, miłości oraz zjednoczenia z Chrystusem. Na placu św. Piotra zgromadziło się dziś około 85 tys. wiernych.
więcej

Nie ustawajmy w codziennej wytrwałej modlitwie

KAI / drr
Niedziela, 20 października 2013, godz. 13:47
Nauczmy się od wdowy z czytanej dzisiaj Ewangelii ciągłej, niestrudzonej modlitwy, będącej wyrazem wiary w Boga, który jest naszym sprzymierzeńcem i mocą w walce ze złem - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 20 października.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook