Papież do młodzieży Azji: wnoście mądrość wiary w każdy aspekt życia

KAI / psd
Niedziela, 17 sierpnia 2014, godz. 11:16
Do wnoszenia mądrości wiary w każdy aspekt życia zachęcił Ojciec Święty na zamku w Haemi uczestników VI Azjatyckiego Dnia Młodzieży. Podczas Eucharystii wieńczącej to wydarzenie zaznaczył, że droga ta jest ściśle związana z docenieniem wartości różnych kultur oraz przezwyciężania wszystkiego, co zagraża nadziei, prawości i miłości. Jest to także droga służenia najbardziej potrzebującym i ukazywania piękna Ewangelii - podkreślił Franciszek.
więcej

Papież do biskupów Azji: dialog wymaga jasnej tożsamości i empatii

KAI / psd
Niedziela, 17 sierpnia 2014, godz. 11:13
Punktem wyjścia każdego dialogu jest jasna świadomość swej tożsamości i poczucie empatii- powiedział Ojciec Święty podczas spotkania z biskupami Azji w sanktuarium Haemi w pobliżu Seosan, 100 km na południowy-wschód od Seulu. Papież podkreślił, że obecny na tym kontynencie Kościół wezwany jest do dialogu z różnymi osobami i kulturami, by świadczyć o Ewangelii w sposób uniwersalny i kreatywny. Przestrzegł przed pokusami relatywizmu, powierzchowności oraz ograniczaniem się do gotowych formułek. Jednocześnie wezwał kraje, z którymi Stolica Apostolska nie ma jeszcze pełnych relacji do otwarcia się na dialog.
więcej

Papież do młodych Azji: nieście światu Ewangelię nadziei

KAI / drr
Piątek, 15 sierpnia 2014, godz. 12:38
Do niesienia światu, w którym często można dostrzec duchowe spustoszenie, Ewangelii nadziei zachęcił Ojciec Święty młodzież Azji podczas spotkania w Sanktuarium Męczenników Koreańskich w oddalonym 43 km od Daejeonu Solmoe.
więcej

Papież w Daejeon zachęca do mądrego korzystania z wolności

KAI / drr
Piątek, 15 sierpnia 2014, godz. 06:09
Do mądrego korzystania z wolności, w służbie innym ludziom oraz życia i działania jako znaki nadziei zachęcił papież wiernych podczas Mszy św. z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sprawowanej na Stadionie Pucharu Świata w Daejeon.
więcej

Papież do biskupów Korei: bądźcie stróżami pamięci i nadziei

KAI / psd
Czwartek, 14 sierpnia 2014, godz. 13:47
Do czerpania duchowych sił z bogatego dziedzictwa przeszłości oraz troski o świętość, miłość braterską i gorliwość misyjną zachęcił Franciszek biskupów Korei. Spotkał się z nimi w siedzibie episkopatu, pierwszego dnia pobytu w tym kraju. W swoim przemówieniu podkreślił, że biskupi powinni być stróżami pamięci oraz stróżami nadziei.
więcej

Wiara daje nam poczucie bezpieczeństwa pośród niebezpieczeństw

KAI / kn
Niedziela, 10 sierpnia 2014, godz. 18:28
Wiara daje nam pewność, że Jezus jest przy nas obecny, że Jego dłoń nas chwyta, aby wybawić od niebezpieczeństw - zapewnił papież Franciszek, przemawiając do uczestników niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Kościół to nowy lud budowany na przymierzu w Chrystusie

KAI / drr
Środa, 6 sierpnia 2014, godz. 11:52
O Kościele jako nowym ludzie, budowanym na nowym przymierzu ustanowionym przez Pana Jezusa mówił dziś papież Franciszek podczas pierwszej po wakacyjnej przerwie audiencji ogólnej. Do auli Pawła VI przybyło około 10 tys. wiernych. Ze względu na panujące w Rzymie upały po raz pierwszy podczas obecnego pontyfikatu odbyła się ona w tym miejscu.
więcej

Papież wzywa do współczucia i dzielenia się z ubogimi

KAI / drr
Niedziela, 3 sierpnia 2014, godz. 14:15
Współczucie, dzielenie się i Eucharystia - to trzy przesłania, płynące, według Franciszka, z czytanego dzisiaj w Kościele powszechnym fragmentu Ewangelii św. Mateusza, mówiącego o cudownym rozmnożeniu chleba.
więcej

Papież na "Anioł Pański": wobec zła chrześcijanin ma naśladować Bożą cierpliwość

KAI / mh
Niedziela, 20 lipca 2014, godz. 14:13
W obliczu zła obecnego w świecie chrześcijanin ma naśladować Bożą cierpliwość, ufając w ostateczne zwycięstwo dobra - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra.
więcej

Papież do wiernych na Anioł Pański: bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego

KAI / psd
Niedziela, 13 lipca 2014, godz. 14:17
Bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego, głoszonego przez Jezusa i nie pozwólmy, aby którekolwiek z Jego słów padło na nieurodzajną ziemię - zaapelował papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 13 lipca w Watykanie. Następnie odmówił z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra modlitwę maryjną i udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, po czym wygłosił gorący apel o pokój w Ziemi Świętej.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook