Franciszek: czy jestem chrześcijaninem zawsze?

KAI / drr
Niedziela, 13 października 2013, godz. 11:33
Bóg nas zaskakuje, Bóg żąda od nas wierności, Bóg jest naszą siłą - mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. wieńczącej Dzień Maryjny w ramach obchodów Roku Wiary. Czy naprawdę pozwalam Bogu wejść moje życie? Czy jestem chrześcijaninem od czasu do czasu, czy też zawsze? - pytał Ojciec Święty.
więcej

"Całe życie Maryi było naśladowaniem jej Syna"

KAI / kn
Sobota, 12 października 2013, godz. 19:42
Całe życie Maryi było naśladowaniem jej Syna. To On jest drogą, On jest kierunkiem! - mówił papież Franciszek podczas modlitewnego czuwania na placu św. Piotra w ramach obchodów Dnia Maryjnego Roku Wiary.
więcej

Franciszek: "katolickość" wyzwaniem dla Kościoła

KAI / mm
Środa, 9 października 2013, godz. 12:04
O katolickości Kościoła mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Wskazał, że Kościół jest katolicki, ponieważ jest miejscem gdzie jest nam głoszona cała wiara w swej integralności, gdzie zbawienie, które przyniósł nam Chrystus jest oferowane wszystkim.
więcej

Franciszek: "Wiara dokonuje rzeczy niemożliwych"

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / mm
Niedziela, 6 października 2013, godz. 13:39
Na znaczenie dbałości o rozwój wiary zwrócił uwagę Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański". Prosił też o modlitwę w intencji ofiar czwartkowej katastrofy u brzegów Lampedusy. Przypomniał ponadto postać beatyfikowanego wczoraj 14-letniego włoskiego seminarzysty, Rolando Rivi, zamordowanego przez komunistów w 1945 roku.
więcej

Franciszek apeluje o pokój na Bliskim Wschodzie i całym świecie

KAI / slo
Piątek, 4 października 2013, godz. 12:41
O pokój w Ziemi Świętej, w Syrii, na Bliskim Wschodzie i całym świecie - zaapelował papież Franciszek podczas Mszy św. w Asyżu. "Zwracamy się do Ciebie, Franciszku i prosimy: wyjednaj nam u Boga dar, żeby w naszym świecie nastała zgoda i pokój!" - powiedział Ojciec Święty.
więcej

Papież Franciszek: Święty Kościół grzeszników

KAI / mm
Środa, 2 października 2013, godz. 10:37
O świętości Kościoła mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że choć tworzą go grzesznicy, to jest on święty mocą Bożą i daje wszystkim możliwość kroczenia drogą świętości.
więcej

Franciszek: kontynuujmy modlitwę o pokój

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / mh
Niedziela, 29 września 2013, godz. 15:23
Przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek pozdrowił katechetów z całego świata i zachęcił do modlitwy o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Ojciec Święty odprawił dzisiaj na palcu św. Piotra w Watykanie Mszę św. dla uczestników Międzynarodowego Kongresu Katechetycznego oraz nauczycieli religii z okazji rozpoczętych wczoraj Dni Katechetów, wpisujących się w obchody Roku Wiary.
więcej

Franciszek: Katecheta jest chrześcijaninem niosącym w sobie pamięć o Bogu

KAI / mh
Niedziela, 29 września 2013, godz. 11:38
"Katecheta chrześcijaninem, który niesie w sobie pamięć o Bogu, daje się prowadzić pamięcią Boga w całym swoim życiu i umie ją rozbudzić w sercach innych" - przypomniał papież Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. na placu św. Piotra w Watykanie. Ojciec Święty przestrzegł przed "spoczęciem na laurach, wygodnictwem, światowością w życiu i w sercu, stawiania w centrum dobrobytu". Franciszek sprawował Eucharystię dla uczestników Międzynarodowego Kongresu Katechetycznego oraz nauczycieli religii z okazji rozpoczętych wczoraj Dni Katechetów, wpisujących się w obchody Roku Wiary.
więcej

Franciszek: potrzebujemy dobrych katechetów

KAI / kn
Piątek, 27 września 2013, godz. 20:12
Katecheza jest filarem wychowania w wierze. Potrzebujemy dobrych katechetów - mówił papież Franciszek w auli Pawła VI do uczestników Międzynarodowego Kongresu Katechetycznego. Stanowi on wprowadzenie do rozpoczynających się jutro Dni Katechetów w ramach obchodów Roku Wiary.
więcej

Papież Franciszek: niech katolicy nigdy nie będą narzędziami podziału

KAI / mm
Środa, 25 września 2013, godz. 13:52
O jedności Kościoła mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Wskazał, że jedność w wierze, w nadziei, w miłości, w sprawowaniu sakramentów, w posłudze są jakby filarami podtrzymującymi jedną wielką budowlę Kościoła.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook