Papieskie orędzie na Boże Narodzenie

KAI / drr
Środa, 25 grudnia 2013, godz. 12:58
Boże Narodzenie wzywa nas do tego, by oddać chwałę Bogu - powiedział papież Franciszek w swym pierwszym świątecznym orędziu "Urbi et Orbi", wygłoszonym ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra. Złożył także życzenia po włosku, angielsku, francusku, hiszpańsku i portugalsku.
więcej

Franciszek: Nie lękajcie się! Nasz Ojciec daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej

KAI / mh
Wtorek, 24 grudnia 2013, godz. 22:26
"Nie lękajcie się! Nasz Ojciec jest cierpliwy, kocha nas, daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej" - powiedział Franciszek podczas swojej pierwszej Pasterki, której przewodniczył w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież wzywa do zdania się na wolę Bożą

KAI / mm
Niedziela, 22 grudnia 2013, godz. 10:05
Tak jak św. Józef odrzucił własne plany i ludzką pychę, zdając się całkowicie na wolę Bożą, również my powinniśmy pełnić wolę Pana i być całkowicie gotowymi na słuchanie Jego głosu - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 22 grudnia w Watykanie. Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu błogosławieństwa apostolskiego licznie zgromadzonym na Placu św. Piotra pielgrzymom, pozdrowił ich, wyraził duchową solidarność z bezdomnymi i podkreślił, że "dom i rodzina idą razem".
więcej

Papież zachęca pracowników Kurii Rzymskiej do profesjonalizmu, postawy posługi i dążenia do świętości

KAI / pz
Sobota, 21 grudnia 2013, godz. 13:04
Warunkiem koniecznym do pracy w centralnych urzędach Kościoła jest profesjonalizm, gotowość służenia Kościołowi powszechnemu i Kościołom partykularnym oraz świętość życia - stwierdził papież Franciszek w przemówieniu do przełożonych i pracowników Kurii Rzymskiej.
więcej

Pobierz adhortację "Evangelii Gaudium" za darmo

Wydawnictwo WAM / DEON.pl / pz
Sobota, 21 grudnia 2013, godz. 10:31
Wydawnictwo WAM przygotowało elektroniczną wersję adhortacji "Evangelii Gaudium". Zachęcamy wszystkich do jej pobierania.
więcej

Niech Boże Narodzenie skłoni nas do obdarowywania innych miłością

KAI / drr
Środa, 18 grudnia 2013, godz. 12:19
"Narodziny Jezusa ukazują, że Bóg «postawił się» raz na zawsze po stronie człowieka, aby nas zbawić, aby nas podnieść z prochu naszych nieszczęść, naszych trudności, naszych grzechów. Święta powinny nas skłaniać do obdarowywania innych miłością, życzliwością i wielkodusznością" - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej - ostatniej przez Bożym Narodzeniem. Na placu św. Piotra zgromadziło się około 35 tys. wiernych.
więcej

Kościół nie jest schronieniem dla ludzi smutnych

KAI / kn
Niedziela, 15 grudnia 2013, godz. 20:34
Kościół nie jest schronieniem dla ludzi smutnych, Kościół jest domem radości!" - podkreślił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie. Papież nawiązał do obchodzonej dzisiaj trzeciej niedzieli Adwentu nazywanej niedzielą "Gaudete", niedzielą radości. Na plac św. Piotra przybyły dzieci z Rzymu, aby tradycyjnie przed uroczystością Bożego Narodzenia poświęcić figurki Dzieciątka Jezus - "Bambinelli".
więcej

Orędzie na Światowy Dzień Pokoju

KAI / pz
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 12:01
"Braterstwo podstawą i drogą do pokoju" - do tych słów wypowiedzianych wkrótce po swoim wyborze na Stolicę Piotrową nawiązuje papież Franciszek w swoim pierwszym orędziu na Światowy Dzień Pokoju.
więcej

"Myśląc o Bożym sądzie zastanówmy się nad naszymi postawami"

KAI / slo
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 11:45
Znaczeniu prawdy o Sądzie Ostatecznym poświęcił swoją dzisiejszą katechezę papież Franciszek podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że jest to tajemnica przekraczająca nasze możliwości poznawcze, ale, jeśli się nad nią zastanowimy, to może być ona wielkim motywem pocieszenia i ufności. Może też "poszerzyć nasze serce".
więcej

Papieskie przesłanie na Światowy Dzień Chorego

KAI / slo
Poniedziałek, 9 grudnia 2013, godz. 13:31
Kościół rozpoznaje w chorych szczególną obecność cierpiącego Chrystusa. Pisze o tym papież Franciszek w przesłaniu na XXII Światowy Dzień Chorego. Obchodzony on jest w przypadające 11 lutego liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook