Medytacja Franciszka: kim jestem wobec cierpiącego Jezusa?

KAI / psd
Niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 14:42
"Kim jestem wobec cierpiącego Jezusa?" - to pytanie było przewodnim motywem medytacji jaką wygłosił Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. Niedzieli Palmowej w Watykanie. Zamiast przygotowanej wcześniej homilii papież w swoim rozważaniu odniósł się do głównych postaci ewangelicznej relacji z Męki Pańskiej św. Mateusza.
więcej

Cykl katechez papieża o darach Ducha Świętego

KAI / kn
Środa, 9 kwietnia 2014, godz. 13:12
O znaczeniu mądrości, będącej "łaską postrzegania wszystkiego oczyma Boga" mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Franciszek rozpoczął dziś cykl katechez o darach Ducha Świętego. Przypomniał, że obok mądrości są to dary rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Na placu św. Piotra papieskiej katechezy wysłuchało około 50 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: miłosierdzie Boże nie ma granic

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 14:01
Dla miłosierdzia Bożego oferowanego wszystkim nie ma żadnych ograniczeń - słowa te kilkakrotnie powtórzył papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym dzisiejszą modlitwę "Anioł Pański".
więcej

Papież: wspólnota małżeńska odblaskiem jedności Trójcy Świętej

KAI / slo
Środa, 2 kwietnia 2014, godz. 12:47
Swoją ostatnią katechezę w ramach cyklu omawiającego poszczególne sakramenty papież Franciszek poświęcił sakramentowi małżeństwa. Wskazał, że wspólnota małżeńska jest odblaskiem jedności Trójcy Świętej i ukazuje miłość Chrystusa do Kościoła. Ojciec Święty zachęcił też do pielęgnowania rodzinnej modlitwy. W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra wzięło udział około 50 tys. wiernych.
więcej

Papież o oczach otwartych na Boga

KAI / mm
Niedziela, 30 marca 2014, godz. 15:37
Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas do stałego otwierania się na światło i łaskę Chrystusa, abyśmy następnie przynosili tego owoce w swoim życiu - powiedział dziś papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w Rzymie. Poświęcił je czytanemu w IV niedzielę Wielkiego Postu fragmentowi 9. rozdziału Ewangelii św. Jana, mówiącemu o uzdrowieniu przez Jezusa niewidomego od urodzenia.
więcej

Franciszek: módlmy się za biskupów i kapłanów, aby stawali się świętymi

KAI / slo
Środa, 26 marca 2014, godz. 16:42
Do modlitwy za wszystkich szafarzy Kościoła pamiętając szczególnie o tych, którzy są w trudnej sytuacji, lub którzy muszą odzyskać wartość i świeżość swojego powołania - wezwał Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Papież: każde spotkanie z Jezusem zmienia życie i pozawala nam żyć w radości

KAI / mh
Niedziela, 23 marca 2014, godz. 14:00
"Każde spotkanie z Jezusem zmienia nasze życie i pozawala nam żyć w radości" - podkreślił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zachęcił wiernych na całym świecie do uczestnictwa w nabożeństwie "24 godziny dla Pana", które rozpocznie się w piątek 28 marca o godz. 17 i potrwa przez całą noc.
więcej

Papież Franciszek wskazuje na św. Józefa - wzór wychowawcy

KAI / kn
Środa, 19 marca 2014, godz. 14:15
Postaci św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa jako wzoru wychowawcy poświęcił dziś papież swoją katechezę podczas audiencji ogólnej.
więcej

Wielki Post dobrą okazją do nawrócenia

KAI / mm
Niedziela, 9 marca 2014, godz. 15:01
Wielki Post jest dla nas wszystkich dobrą okazją, aby odbyć drogę nawrócenia - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież do proboszczów: kwestia miłosierdzia

tłum. franciszkanie.pl
Piątek, 7 marca 2014, godz. 12:07
Genialną intuicją Jana Pawła II nazwał 6 marca papież Franciszek czas miłosierdzia w Kościele, który zaczął się około 30 lat temu beatyfikacją i kanonizacją Siostry Faustyny Kowalskiej oraz ustanowieniem święta Bożego Miłosierdzia. Spotkanie papieża z klerem rzymskim przerodziło się nie tylko w natchnioną wykładnię istoty Bożego miłosierdzia, ale także we wzruszające swoją prostotą dzielenie się doświadczeniem posługi miłosierdzia papieża Franciszka.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook