Franciszek: w obliczu ludzkiego głodu nie można być obojętnym [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 29 lipca 2018, godz. 13:02
W obliczu wołania wszelkiego rodzaju "głodu" nie możemy pozostać obojętnymi i spokojnymi widzami - powiedział papież w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański". Ojciec Święty podkreślił, że jesteśmy wezwani, aby nie marnować zbywającej żywności.
więcej

Franciszek: Chrystus jest w centrum misji Kościoła [DOKUMENTACJA]

KAI / pch
Niedziela, 15 lipca 2018, godz. 13:28
O tym, że Chrystus jest w centrum misji Kościoła oraz, że Jego orędzie należy głosić ubogimi środkami przypomniał papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Ojciec Święty zaznaczył, że z ubóstwem uczniów Jezusa łączy się ryzyko porażki, ale tylko w zjednoczeniu z Tym, który umarł i zmartwychwstał, możemy odnaleźć odwagę ewangelizacji.
więcej

Franciszek: wielu ochrzczonych żyje tak, jakby Chrystus nie istniał [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 14:07
"Wielu ochrzczonych żyje tak, jakby Chrystus nie istniał. Powtarzają gesty i znaki wiary, ale nie odpowiada im rzeczywista akceptacja osoby Jezusa i Jego Ewangelii" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Franciszek w Bari: niech pokój zapanuje na Bliskim Wschodzie [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Sobota, 7 lipca 2018, godz. 14:05
"Niech Bliski Wschód nie będzie już łukiem wojennym napiętym między kontynentami, ale gościnną dla ludów i religii arką pokoju"- powiedział Ojciec Święty na zakończenie Dnia Refleksji i Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie.
więcej

Franciszek na rozpoczęcie spotkania w Bari: chcemy dziś wspólnie rozpalić płomień nadziei [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Sobota, 7 lipca 2018, godz. 10:10
"Chcemy dziś wspólnie rozpalić płomień nadziei" - powiedział Ojciec Święty we wprowadzeniu do Dnia Refleksji i Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie w Rotundzie przy Promenadzie w Bari.
więcej

Franciszek: potrzeba uzdrowienia i zawierzenie Jezusowi otwierają drogę do Jego serca

KAI / ml
Niedziela, 1 lipca 2018, godz. 16:34
Jest tylko jeden wymóg, by uzyskać dostęp do serca Jezusa: poczucie potrzeby uzdrowienia i powierzenie się Jemu - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Nawiązał w nim do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mk 5,21-43) ukazującego dwa cuda: wskrzeszenie córki Jaira oraz uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok.
więcej

Papież Franciszek: poznajmy rewolucyjną moc czułości Boga [HOMILIA]

KAI / pch
Piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:03
O ścisłym powiązaniu chwały i krzyża oraz pragnieniu Chrystusa, by w ten sposób wyzwolić Kościół z pustego triumfalizmu mówił Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 29 czerwca przed bazyliką watykańską z okazji uroczystości świętych Piotra i Pawła. Uczestniczyło w niej 14 nowych kardynałów, w tym kard. Konrad Krajewski oraz 26 z 30 nowych arcybiskupów - w tym metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
więcej

Franciszek do nowych kardynałów: władza w Kościele jest po to, by służyć Chrystusowi w ludzie Bożym

KAI / ml
Czwartek, 28 czerwca 2018, godz. 17:55
"To najwyższy zaszczyt, jaki możemy uzyskać, najwspanialszy awans, jaki może nam przypaść w udziale: służyć Chrystusowi w wiernym ludzie Bożym, w głodnym, zapomnianym, w uwięzionym, chorym, uzależnionym - powiedział papież podczas swego piątego konsystorza dla kreowania nowych kardynałów".
więcej

Franciszek do szwajcarskich katolików: prośmy o łaskę uczynienia pierwszego kroku [HOMILIA]

KAI / ml
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 21:28
Ojciec Święty zachęcił szwajcarskich katolików, by nie zamykali się na innych, ale byli gotowi na uczynienie pierwszego kroku w modlitwie, w braterskim spotkaniu, w konkretnej miłości. Przewodnicząc Eucharystii w Pałacu Wystaw i Kongresów Palexpo w Genewie papież nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 6,7-15), zawierającego słowa Modlitwy Pańskiej.
więcej

Franciszek w ŚRK: potrzebujemy nowego rozmachu ewangelizacyjnego [PRZEMÓWIENIE]

KAI / ml
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 18:52
"To, czego potrzebujemy naprawdę, to nowy rozmach ewangelizacyjny. Jesteśmy wezwani, aby być ludem, który żyje i dzieli się radością Ewangelii, który chwali Pana i służy braciom, z duszą, która płonie pragnieniem ukazywania niezwykłych horyzontów dobroci i piękna tym, którzy jeszcze nie mieli łaski prawdziwego poznania Jezusa" - powiedział Ojciec Święty Centrum Światowej Rady Kościołów w Genewie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook