Franciszek: potrzeba uzdrowienia i zawierzenie Jezusowi otwierają drogę do Jego serca

KAI / ml
Niedziela, 1 lipca 2018, godz. 16:34
Jest tylko jeden wymóg, by uzyskać dostęp do serca Jezusa: poczucie potrzeby uzdrowienia i powierzenie się Jemu - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Nawiązał w nim do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mk 5,21-43) ukazującego dwa cuda: wskrzeszenie córki Jaira oraz uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok.
więcej

Papież Franciszek: poznajmy rewolucyjną moc czułości Boga [HOMILIA]

KAI / pch
Piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:03
O ścisłym powiązaniu chwały i krzyża oraz pragnieniu Chrystusa, by w ten sposób wyzwolić Kościół z pustego triumfalizmu mówił Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 29 czerwca przed bazyliką watykańską z okazji uroczystości świętych Piotra i Pawła. Uczestniczyło w niej 14 nowych kardynałów, w tym kard. Konrad Krajewski oraz 26 z 30 nowych arcybiskupów - w tym metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
więcej

Franciszek do nowych kardynałów: władza w Kościele jest po to, by służyć Chrystusowi w ludzie Bożym

KAI / ml
Czwartek, 28 czerwca 2018, godz. 17:55
"To najwyższy zaszczyt, jaki możemy uzyskać, najwspanialszy awans, jaki może nam przypaść w udziale: służyć Chrystusowi w wiernym ludzie Bożym, w głodnym, zapomnianym, w uwięzionym, chorym, uzależnionym - powiedział papież podczas swego piątego konsystorza dla kreowania nowych kardynałów".
więcej

Franciszek do szwajcarskich katolików: prośmy o łaskę uczynienia pierwszego kroku [HOMILIA]

KAI / ml
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 21:28
Ojciec Święty zachęcił szwajcarskich katolików, by nie zamykali się na innych, ale byli gotowi na uczynienie pierwszego kroku w modlitwie, w braterskim spotkaniu, w konkretnej miłości. Przewodnicząc Eucharystii w Pałacu Wystaw i Kongresów Palexpo w Genewie papież nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 6,7-15), zawierającego słowa Modlitwy Pańskiej.
więcej

Franciszek w ŚRK: potrzebujemy nowego rozmachu ewangelizacyjnego [PRZEMÓWIENIE]

KAI / ml
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 18:52
"To, czego potrzebujemy naprawdę, to nowy rozmach ewangelizacyjny. Jesteśmy wezwani, aby być ludem, który żyje i dzieli się radością Ewangelii, który chwali Pana i służy braciom, z duszą, która płonie pragnieniem ukazywania niezwykłych horyzontów dobroci i piękna tym, którzy jeszcze nie mieli łaski prawdziwego poznania Jezusa" - powiedział Ojciec Święty Centrum Światowej Rady Kościołów w Genewie.
więcej

Franciszek: poczujmy się dłużnikami ubogich [Papieskie Orędzie na II Światowy Dzień Ubogich]

KAI / ml
Czwartek, 14 czerwca 2018, godz. 12:15
"Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi" - zaapelował Ojciec Święty w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich.
więcej

Papież: Boże przykazania nie są zubożeniem, lecz bogactwem człowieka [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Środa, 13 czerwca 2018, godz. 10:47
Na znaczenie dla naszego życia przykazań Bożych, które nie są zubożeniem, lecz bogactwem człowieka zwrócił uwagę Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Papież pozdrowił "umiłowany naród koreański" i powitał nową błogosławioną [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 10 czerwca 2018, godz. 14:18
Pozdrowienia dla "umiłowanego narodu koreańskiego" i życzenia pomyślnych rozmów pokojowych między dwoma państwami koreańskimi, które wkrótce rozpoczną się w Singapurze, przekazał Franciszek w pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański 10 czerwca w Watykanie.
więcej

Franciszek: niech Bóg nas uwolni od pokusy zawiści! [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 10 czerwca 2018, godz. 13:26
Na konieczność walki z pokusą zawiści z powodu dobra i dobrych uczynków innych osób, prowadzącą niekiedy do ich fałszywego oskarżenia, wskazał papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański 10 czerwca w Watykanie.
więcej

Franciszek: bierzmowanie przyjmujemy, by współpracować w duchowym rozwoju innych

KAI / pk
Środa, 6 czerwca 2018, godz. 11:22
Nikt nie otrzymuje bierzmowania tylko dla siebie, lecz aby współpracować w duchowym rozwoju innych […] To, co otrzymujemy w darze od Boga musi być dane innym, aby było owocne, a nie ukryte w ziemi z powodu egoistycznych obaw - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook