Franciszek: Jezus przyszedł, aby zniszczyć diabła [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 28 stycznia 2018, godz. 16:29
- Jezus jest naszym Nauczycielem, potężnym w słowach i czynach. Jezus przekazuje nam całe światło, które oświeca niekiedy mroczne drogi naszego istnienia; przekazuje nam także siłę niezbędną do pokonania trudności, prób, pokus - powiedział dziś papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański".
więcej

Papież Franciszek apeluje o walkę z fake newsami

KAI / pk
Środa, 24 stycznia 2018, godz. 12:38
O zdecydowaną walką z dezinformacją, która ma dzisiaj postać tzw. fake newsów zaapelował Ojciec Święty w orędziu na 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
więcej

Franciszek podsumował podróż do Chile i Peru

KAI / pk
Środa, 24 stycznia 2018, godz. 11:33
Podczas podróży do Chile i Peru Bóg jakby chciał powiedzieć: "Przyjmijcie pokój, który wam daję a będziecie zjednoczeni w mojej nadziei" - tymi słowami podsumował dziś papież swoją 22. pielgrzymkę zagraniczną. Na placu św. Piotra jego słów wysłuchało w środę około 15 tys. wiernych.
więcej

Papież do Forum w Davos: niech człowiek będzie w centrum waszej troski [DOKUMENTACJA]

KAI/ mp
Wtorek, 23 stycznia 2018, godz. 13:30
O umieszczenie człowieka, jego godności i praw w centrum swoich rozważań zachęcił Franciszek uczestników odbywającego się w Davos w Szwajcarii Światowego Forum Ekonomicznego.
więcej

Papież na Mszy w Limie: Ewangelia to antidotum na globalizację obojętności (dokumentacja)

KAI / ml
Poniedziałek, 22 stycznia 2018, godz. 08:55
Ewangelia stanowi "antidotum na globalizację obojętności" - stwierdził Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawia w bazie lotniczej Las Palmas w Limie.
więcej

Papież do biskupów: mówcie językiem ludu Bożego [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 19:10
Do naśladowania św. Turybiusza z Mogrovejo i głoszenia Ewangelii docierając do duszy ludu, aby oświecić kulturę światłem Ewangelii zachęcił Ojciec Swięty biskupów peruwiańskich. Spotkał się z nimi w pałacu arcybiskupim w Limie. Franciszek zachęcił ich, aby byli zaangażowani w budowanie jedności, aby byli "sakramentem komunii".
więcej

Peru: papież wzywa siostry do pogłębienia życia modlitwą i miłością [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 17:01
Modlitwa - wspólnotowa i osobista - jest rdzeniem życia kontemplacyjnego i drogą do pielęgnowania doświadczenia miłości, która podtrzymuje naszą wiarę. Przypomniał o tym Franciszek w przemówieniu do sióstr klauzurowych, z którymi spotkał się w sanktuarium Pana Cudów w Limie. Podkreślił również znaczenie modlitwy misyjnej, która potrafi połączyć się z braćmi w różnych okolicznościach i prosić Boga o to, aby nie zabrakło im miłości i nadziei.
więcej

Franciszek wezwał Peruwiańczyków do krzewienia kultury miłosierdzia [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 09:05
O krzewienie kultury miłosierdzia oraz położenia kresu przemocy wobec kobiet zaapelował papież podczas nabożeństwa maryjnego ku czci Matki Bożej z La Puerta na Plaza de Armas w Trujillo.
więcej

Papież wezwał duchowieństwo do budowania jedności, do pamięci i radości [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 09:02
Do budowania jedności pośród swego ludu, obficie czerpiąc z pamięci o swoim powołaniu i do częstego uśmiechania się, zachęcił Franciszek z duchownych i seminarzystów z Północnego Peru podczas spotkania z nimi w Kolegium Seminarium świętych Karola i Marcelego w Trujillo.
więcej

Papież w Trujillo: mimo niszczycielskich wyzwań idźcie drogą Jezusa i Ewangelii [DOKUMENTACJA]

KAI/ mp
Sobota, 20 stycznia 2018, godz. 17:50
Z wielkim uznaniem papież mówił o solidarności mieszkańców miasta po kataklizmie ulew i lawin błotnych, wywołanych przez zjawisko pogodowe "El Niño" w marcu 2017 r.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook