Papież: niech każdy świadczy o radości znalezienia skarbu - Królestwa Bożego

KAI / pk
Niedziela, 30 lipca 2017, godz. 13:30
Do dawania świadectwa o radości płynącej ze znalezienia skarbu, jakim jest Królestwo Boże, wezwał wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 30 lipca.
więcej

Franciszek: czy jesteśmy otwarci na przyjęcie Słowa Bożego?

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 14:27
Do zadania sobie pytania, czy nasze serca są otwarte na przyjęcie z wiarą ziarna Słowa Bożego, zachęcił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański", którą odmówił w wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: przychodźmy ufnie do Pana ze swymi kłopotami i troskami

KAI / pk
Niedziela, 9 lipca 2017, godz. 13:08
Do ufnego zawierzenia Panu swych codziennych trosk i lęków zachęcił dziś wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.
więcej

Franciszek: święci Piotr i Paweł ukazują nam że Pan nigdy nas nie opuszcza

KAI / ml
Czwartek, 29 czerwca 2017, godz. 13:05
"Święci Piotr i Paweł poprzez swoje dzieje osobiste i kościelne ukazują nam dziś i mówią, że Pan jest zawsze z nami, idzie z nami, nigdy nas nie opuszcza. Szczególnie w chwilach próby, Bóg wyciąga do nas rękę, przychodzi nam z pomocą i wyzwala nas od gróźb wrogów" - powiedział Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
więcej

Franciszek: nie ma chrześcijanina bez krzyża i modlitwy

KAI / ml
Czwartek, 29 czerwca 2017, godz. 11:28
"Bez krzyża nie ma Chrystusa, ale bez krzyża nie ma również chrześcijanina" - powiedział papież podczas watykańskich uroczystości świętych Piotra i Pawła.
więcej

Franciszek do kardynałów: nie stawajcie się "książętami" Kościoła

KAI / pk
Środa, 28 czerwca 2017, godz. 17:16
Aby nie stawali się "książętami" Kościoła, wezwał Franciszek nowych kardynałów 28 czerwca podczas konsystorza w Watykanie, na którym wręczył oznaki godności kardynalskiej pięciu hierarchom z Mali, Hiszpanii, Szwecji. Laosu i Salwadoru.
więcej

Papież o 3 rzeczach, które muszą odrzucić chrześcijanie

KAI / kw
Środa, 28 czerwca 2017, godz. 10:12
O chrześcijańskiej nadziei jako sile męczenników mówił dziś Ojciec Święty podczas ostatniej przed wakacyjną przerwą audiencji ogólnej. Stanowczo zaprotestował przeciwko nazywaniu zamachowców-samobójców "męczennikami".
więcej

Papież: cierpienia są częścią dzieła ewangelizacji

KAI / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 12:40
- Trudności i cierpienia są częścią dzieła ewangelizacji i jesteśmy powołani, aby znaleźć w nich okazję do sprawdzenia autentyczności naszej wiary i naszej relacji z Jezusem - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym dzisiejszą modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: towarzyszenie świętych nadzieją chrześcijańskiego pielgrzymowania

KAI / kk
Środa, 21 czerwca 2017, godz. 10:19
Na wspierające nas na różnych etapach życia towarzyszenie świętych, jako źródło nadziei wskazał Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Franciszek: Eucharystia sakramentem pamięci

KAI / psd
Niedziela, 18 czerwca 2017, godz. 21:15
O Eucharystii jako sakramencie pamięci mówił papież 18 czerwca podczas Mszy św. na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie. Poprzedzała ona procesję eucharystyczną, która przeszła tradycyjną trasą ulicami Rzymu do bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore). Ojciec Święty podkreślił, że Eucharystia przypomina nam, w sposób realny i namacalny historię miłości Boga wobec nas.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook