Papież Franciszek i patriarcha Bartłomiej wzywają do solidarnej troski o środowisko

KAI / pk
Piątek, 1 września 2017, godz. 10:58
Nie może być szczerego i trwałego podjęcia wyzwania kryzysu ekologicznego i zmian klimatycznych, dopóki reakcja nie będzie uzgodniona i wspólna, dopóki nie będzie zgodnej i wspólnej odpowiedzialności, dopóki nie przyznamy pierwszeństwa solidarności i służbie - napisali Ojciec Święty i patriarcha Bartłomiej I.
więcej

Papież Franciszek: odkrycie powołania i jego realizacja źródłem nadziei [DOKUMENTACJA]

KAI / mp
Środa, 30 sierpnia 2017, godz. 11:30
Na znaczenie odkrycia swego powołania, jako naśladowania Jezusa dającego pełną radość w życiu nadzieją wskazał Ojciec Święty.
więcej

Franciszek: w Piotrze jest widzialne centrum jedności Kościoła [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 27 sierpnia 2017, godz. 13:10
Jezus pragnął dla swego Kościoła widzialnego centrum jedności w Piotrze i jego następcach, którzy od samego początku byli utożsamiani z Biskupami Rzymu, miasta, w którym Piotr i Paweł złożyli świadectwo krwi - przypomniał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Przesłanie papieża Franciszka dla wiernych z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

PAP / ml
Sobota, 26 sierpnia 2017, godz. 12:39
Jeśli Częstochowa jest w centrum Polski, oznacza to, że Polska posiada matczyne serce; oznacza to, że każdy puls życia złączony jest z Matką Bożą - napisał Franciszek.
więcej

Franciszek apeluje o otoczenie troską imigrantów i uchodźców

KAI / pk
Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, godz. 13:19
O przyjmowanie, chronienie, promowanie oraz integrowanie imigrantów i uchodźców zaapelował Ojciec Święty w swoim ogłoszonym dziś w Watykanie orędziu na 104 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Będzie on obchodzony w całym Kościele w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, która w roku 2018 przypadnie 14 stycznia.
więcej

Franciszek na Anioł Pański: oto największy dar Maryi dla świata

KAI / kw
Wtorek, 15 sierpnia 2017, godz. 13:19
Największym darem, jaki Maryja przynosi światu jest Jezus - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież: tylko mocna wiara daje nam pewność wśród burz i trudności życia

KAI /kk
Niedziela, 13 sierpnia 2017, godz. 13:19
Tylko mocna wiara, oparta na Słowie Bożym, a nie horoskopy i wróżby, daje nam pewność i siłę wśród różnych burz i trudności, jakie niesie ze sobą życie. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 13 sierpnia na Placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież o szokującym geście Jezusa. Oto, co ci mówi, gdy myślisz "jestem szmatą"

KAI / kw
Środa, 9 sierpnia 2017, godz. 10:58
- Jezus czyni znacznie więcej: daje ludziom, którzy pobłądzili nadzieję nowego życia. "Ależ Panie, jestem szmatą" - "Ale spójrz naprzód, a ja uczynię tobie serce nowe". To jest nadzieją, jaką obdarza nas Jezus - powiedział Ojciec Święty.
więcej

Franciszek: przemienienie na górze Tabor zaprasza na spotkanie z Jezusem, aby służyć braciom

KAI/ ed
Niedziela, 6 sierpnia 2017, godz. 13:11
Spotkanie z Jezusem nie jest celem samym w sobie, ale ma prowadzić do autentycznego nawrócenia i stania się na co dzień świadkiem miłości Boga dla wszystkich, a zwłaszcza dla cierpiących, samotnych, doświadczających niesprawiedliwości i przemocy. Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: chrzest bramą nadziei

KAI / pk
Środa, 2 sierpnia 2017, godz. 10:53
Do niesienie Jezusa w świat, a zwłaszcza tym, "którzy przeżywają sytuację żałoby, rozpaczy, ciemności i nienawiści" zachęcił Ojciec Święty w swojej pierwszej po wakacyjnej przerwie audiencji ogólnej. Wskazał na znaczenie chrztu, jako bramy nadziei. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dziś około 7 tys. wiernych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook