Franciszek: liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Niedziela, 16 grudnia 2018, godz. 14:22
"Świadomość, że w trudnościach zawsze możemy zwrócić się do Pana i że On nigdy nie odrzuca naszych modlitw jest wielkim powodem do radości" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież przypomniał, że liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości i zaznaczył, że Bóg zawsze z miłością kieruje naszym życiem, także pośród problemów i cierpień i ta pewność posila naszą nadzieję i męstwo.
więcej

Franciszek: Bogu możemy powiedzieć o wszystkim [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 11:25
"Bóg jest Ojcem, który ma dla nas ogromne współczucie i chce, aby Jego dzieci mówiły do Niego bez lęku. Dlatego możemy Jemu powiedzieć o wszystkim, także o sprawach, które pozostają w naszym życiu wypaczone i niezrozumiałe. I obiecał nam, że zostanie z nami na zawsze, aż po ostatnie dni, które spędzimy na tej ziemi" - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Franciszek: nie dajmy się uzależnić od mentalności świata

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 13:36
"Nie możemy dać się uzależnić od mentalności świata, ponieważ centrum naszego życia stanowi Jezus i Jego słowo światła, miłości, pocieszenia" - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

Franciszek: w adwencie trzeba czujności i modlitwy [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 14:15
Na czujność i modlitwę jako dwie postawy, które powinni podjąć chrześcijanie w okresie Adwentu wskazał papież Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

Papież o całości dekalogu [KATECHEZA]

kai / pch
Środa, 28 listopada 2018, godz. 10:52
"Dekalog dla nas chrześcijan jest kontemplowaniem Chrystusa, aby nas otworzył na przyjęcie Jego serca, Jego pragnień, Jego Ducha Świętego" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież podsumował w niej cykl katechez poświęconych Dziesięciorgu Przykazaniom. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dziś 7 tys. wiernych.
więcej

Anioł Pański w Uroczystość Chrystusa Króla [ROZWAŻANIE]

kai / pch
Niedziela, 25 listopada 2018, godz. 17:17
Nawiązując do obchodzonej dzisiaj Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata papież zwrócił uwagę, że historia uczy, że królestwa oparte na potędze broni i na wiarołomstwie są kruche i prędzej czy później upadają, a Jezus chce ustanowić na świecie królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju, które rozciąga się aż do końca czasów.
więcej

Katecheza papieska o ostatnim przykazaniu dekalogu [CAŁOŚĆ]

kai / pch
Środa, 21 listopada 2018, godz. 10:47
W swojej katechezie papież mówił o ostatnim przykazaniu: "Nie będziesz pożądał żony [...] ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. ludzi.
więcej

Franciszek: niech świadomość końca świata przypomina nam o naszej odpowiedzialności [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 12:33
Niech stwierdzenie naszej przygodności na ziemi i naszych ograniczeń nie sprawia pogrążenia nas w lęku, ale przypomina nam o naszej odpowiedzialności za samych siebie, za bliźnich i za cały świat - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański"
więcej

Papieska homilia podczas mszy na Światowy Dzień Ubogich [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 12:24
Do bezinteresownego miłowania i obdarzania potrzebujących, pozostawiania tego, co przemijające i podnoszenia na duchu strapionych zachęcił Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w bazylice watykańskiej z okazji II Światowego Dnia Ubogich.
więcej

Franciszek: prawda, to życie jako dzieci Boże [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 14 listopada 2018, godz. 11:19
Nie mówić fałszywego świadectwa, to znaczy żyć jako dzieci Boże, pozwalając, aby w każdym czynie ukazywało się, że Bóg jest Ojcem i że można Jemu zaufać - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl na temat Dekalogu Ojciec Święty mówił dzisiaj o ósmym przykazaniu - "Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. wiernych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook