Franciszek na otwarcie ŚDM Panama: bądźcie mistrzami kultury spotkania

KAI / kk
Piątek, 25 stycznia 2019, godz. 08:13
Do stawania się prawdziwymi mistrzami i budowniczymi kultury spotkania zachęcił Ojciec Święty młodzież podczas ceremonii powitania i otwarcia Światowego Dnia Młodzieży w Panamie. Franciszek do przygotowanego wcześniej tekstu spontanicznie dodał szereg uwag. Tłumaczenie pełnego tekstu opublikujemy w terminie późniejszym.
więcej

Papież do biskupów Ameryki Środkowej: odczuwajcie z Kościołem [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 18:04
Do inspirowania się postawą św. Oskara Romero i jego zawołaniem biskupim "Sentire cum Ecclesia" (Odczuwać z Kościołem) zachęcił Ojciec Święty biskupów Ameryki Środkowej. Spotkał się z nimi w kościele św. Franciszka z Asyżu w Panamie.
więcej

Franciszek do władz w czasie ŚDM: Panama ziemią zwołania i marzeń

KAI / kw
Czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 17:41
Na Panamę jako miejsce zwołania różnych narodów i ziemię marzeń wskazał Ojciec Święty spotykając się z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego.
więcej

Papież: budujmy sieć krzewiącą dialog wspólnoty wolnych osób

KAI / ml
Czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 12:28
Przed zagrożeniami wypływającymi ze złego korzystania z sieci społecznościowej i do budowania w internecie sieci dialogu, spotkania, strzegącej wspólnoty wolnych osób zachęcił papież Franciszek w swoim orędziu na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego temat brzmi "Wszyscy tworzymy jedno" (Ef 4,25). "Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich". W Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu będzie obchodzony 15 września.
więcej

Franciszek do fińskich luteran: wspólna modlitwa, świadectwo i służba prowadzą do jedności

KAI / kw
Sobota, 19 stycznia 2019, godz. 19:27
Na znaczenie wspólnej modlitwy, świadectwa i służby w dążeniu do jedności chrześcijan wskazał papież przyjmując przedstawicieli Kościoła ewangelicko-luterańskiego z Finlandii.
więcej

Franciszek: musimy uznać dary Boże także u innych chrześcijan [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 19:31
Musimy stale pamiętać o podstawowej równości wszystkich chrześcijan i uznawać dary, jakich Bóg udzielił członkom innych wspólnot, aby móc pewnym krokiem dążyć do Królestwa Bożego. Przypomniał dziś o tym Franciszek w kazaniu podczas nabożeństwa ekumenicznego w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Rozpoczęło ono watykańskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem "Dąż do sprawiedliwości", zaproponowanym przez chrześcijan z Indonezji.
więcej

Franciszek o tym, co wydarzy się, kiedy powiesz do Boga "Abba, Ojcze, Tato"

KAI/ ed
Środa, 16 stycznia 2019, godz. 11:44
Na znaczenie dziecięcej, wewnętrznej i czułej relacji z Bogiem jako istoty modlitwy chrześcijańskiej wskazał Ojciec Święty w swojej dzisiejszej katechezie. Słów papieża w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. wiernych.
więcej

Papież do rodziców ochrzczonych dzieci: waszym zadaniem jest przekaz wiary słowem i czynem [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 13 stycznia 2019, godz. 15:43
Najważniejszym zadaniem, jakie nakłada na was chrzest, jest przekazywanie wiary swoim dzieciom i macie to robić zarówno słowami, jak i całym swoim życiem - przypomniał Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. 13 stycznia w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Podczas niej ochrzcił 27 dzieci - 12 chłopców i 15 dziewczynek - w większości pracowników różnych instytucji Stolicy Apostolskiej.
więcej

Anioł Pański: chrzest w Jordanie "zanurza" Jezusa w tłumie i modlitwie [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 13 stycznia 2019, godz. 13:29
Jezus, zanim zanurzył się w Jordanie, "zanurzył się" w tłumie, który tam się znajdował a po wyjściu z wody pogrążył się w modlitwie. Zwrócił na to uwagę Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 13 stycznia.
więcej

Franciszek: nie ma modlitw niewysłuchanych [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 9 stycznia 2019, godz. 11:39
Bóg zawsze odpowiada na nasze prośby, żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana, jest On Ojcem i nie zapomina o swoich cierpiących dzieciach - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty nawiązując do fragmentu Ewangelii św. Łukasza (11,9-13), kontynuował cykl katechez na temat "Ojcze nasz", a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. wiernych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook