Papież napisał list do biskupów. "Popełniłem poważne błędy" [PEŁEN TEKST]

Papież Franciszek
Piątek, 13 kwietnia 2018, godz. 08:55
Papież Franciszek w liście do biskupów Chile przyznał, że doszło do "poważnych błędów" w ocenie sytuacji wokół skandalu pedofilii w Kościele w tym kraju i zarzutów tuszowania takich czynów. "Odczuwam ból i wstyd" - podkreślił papież i poprosił o przebaczenie.
więcej

Franciszek: chrzest czyni nas zdolnymi, by być "drugim Chrystusem" [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 11 kwietnia 2018, godz. 10:52
Znaczeniu chrztu św. dla życia wiarą poświęcił Ojciec Święty swoją dzisiejszą katechezę podczas audiencji ogólnej. Papież rozpoczął nowy cykl rozważań na temat życia chrześcijańskiego. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 22 tys. wiernych.
więcej

Jak być świętym? Najnowsza adhortacja papieża Franciszka [PEŁNY TEKST]

Papież Franciszek
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 11:33
Przedstawiamy pełną treść Adhortacji Apostolskiej Franciszka "Gaudete et Exultate" o powołaniu do świętości w świecie współczesnym.
więcej

Franciszek: w Bożym przebaczeniu i miłosierdziu nasza radość i nadzieja

KAI / pk
Niedziela, 8 kwietnia 2018, godz. 12:05
Prośmy o łaskę rozpoznania naszego Boga: znalezienia w Jego przebaczeniu naszej radości, w Jego miłosierdziu naszej nadziei - zachęcił Franciszek podczas Mszy św. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w Watykanie.
więcej

Franciszek: Eucharystia winna owocować w naszym życiu [DOKUMENTACJA]

KAI / ml
Środa, 4 kwietnia 2018, godz. 12:39
Owoce Mszy św. mają dojrzewać w życiu codziennym, aby nasze chrześcijańskie świadectwo było wiarygodne - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kończąc cykl poświęcony celebracji eucharystycznej papież wskazał na znaczenie karmienia się Ciałem i Krwią Pańską dla życia chrześcijańskiego. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. wiernych.
więcej

Watykan: papież wezwał do krzewienia braterstwa [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, godz. 14:48
"Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość" - powiedział Franciszek w rozważaniu przed odmawianą w okresie wielkanocnym modlitwą "Regina Coeli".
więcej

Wielkanocne orędzie Franciszka: prosimy o pokój dla całego świata (dokumentacja)

KAI / ml
Niedziela, 1 kwietnia 2018, godz. 12:35
O pokój dla całego świata jako owoc zmartwychwstania Chrystusa prosił papież Franciszek w swym tradycyjnym wielkanocnym orędziu "Urbi et Orbi". Wygłosił je w południe ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież: oto noc milczenia ucznia zagubionego, który nie wie, dokąd pójść (dokumentacja)

KAI / ml
Niedziela, 1 kwietnia 2018, godz. 09:03
Jest to noc milczenia ucznia, któremu odjęło mowę w obliczu cierpienia spowodowanego śmiercią Jezusa, ucznia odrętwiałego i sparaliżowanego, nie wiedzącego, dokąd pójść w obliczu wielu bolesnych zdarzeń, które go dręczą i osaczają. Tak określił Franciszek nastrój nocy i towarzyszącego mu zimna w kazaniu podczas liturgii Wigilii Paschalnej 31 marca w bazylice św. Piotra.
więcej

Papież Franciszek zachęcił księży do troski o bliskość apostolską

KAI / pk
Czwartek, 29 marca 2018, godz. 10:52
Do troski o bliskość apostolską w dialogu duchowym, spowiedzi i kaznodziejstwie zachęcił Franciszek księży podczas Mszy św. Krzyżma sprawowanej w bazylice watykańskiej z duchownymi diecezji rzymskiej, a także innych diecezji świata przebywających dziś w Wiecznym Mieście.
więcej

Franciszek zachęcił do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego [DOKUMENTACJA]

KAI / ml
Środa, 28 marca 2018, godz. 13:56
Do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego zachęcił Franciszek wiernych podczas audiencji ogólnej 28 marca. Swoją katechezę poświęcił właśnie omówieniu najważniejszych dni roku liturgicznego. Jego słów na Placu św. Piotra wysłuchało dziś około 12 tys. wiernych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook