Przemówienie papieża Franciszka na zakończenie szczytu o pedofilii w Kościele

KAI / sz
Niedziela, 24 lutego 2019, godz. 11:19
"Stanowczo apeluję o kompleksową walkę przeciwko wykorzystywaniu małoletnich, w dziedzinie seksualnej, a także w innych dziedzinach, ze strony wszystkich władz i poszczególnych osób, ponieważ mamy tu do czynienia z ohydnymi przestępstwami, które powinny być wymazane z powierzchni ziemi. Tego żąda wiele ofiar ukrytych w rodzinach i różnych środowiskach naszych społeczeństw" - powiedział papież na zakończenie watykańskiego spotkania przewodniczących episkopatów, poświęconego ochronie małoletnich w Kościele.
więcej

Nadużycia wobec zakonnic, Wenezuela i prześladowania chrześcijan - rozmowa papieża z dziennikarzami w drodze z Abu Zabi

KAI / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 12:37
O wykorzystywaniu zakonnic, sytuacji w Wenezueli i prześladowaniu chrześcijan w krajach o większości muzułmańskiej rozmawiał 5 lutego Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Abu Zabi do Rzymu.
więcej

Franciszek: podróż do Emiratów niespodzianką Boga [PODSUMOWANIE PIELGRZYMKI]

KAI / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 12:06
"Ta podróż należy do "niespodzianek" Boga. Chwalmy Go więc i Jego Opatrzność i módlmy się, aby rzucone ziarno wydało owoce zgodnie z Jego świętą wolą" - powiedział papież o zakończonej wczoraj wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
więcej

Franciszek w Emiratach: zadaniem religii jest budowanie braterstwa i pokoju

KAI / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 09:16
Religie są powołane do budowania braterskiego współistnienia ludzi różnych wyznań w oparciu o edukację i sprawiedliwość a także odrzucenie wojny i przemocy - powiedział Ojciec Święty podczas spotkania międzyreligijnego w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi.
więcej

ŚDM: konferencja prasowa na pokładzie samolotu z Panamy [CAŁY TEKST]

KAI / kw
Czwartek, 31 stycznia 2019, godz. 16:20
Rozmawiając przez około 50 minut z dziennikarzami w drodze powrotnej z Panamy Ojciec Święty poruszył między innymi dramat aborcji, opowiedział się za odpowiedzialną edukacją seksualną, a w odniesieniu do sytuacji w Wenezueli zaapelował o pokojowe rozwiązanie obecnego kryzysu.
więcej

Franciszek podsumował pielgrzymkę do Panamy [CAŁE PRZEMÓWIENIE]

KAI / pch
Środa, 30 stycznia 2019, godz. 12:07
O znaczeniu swojej 26. pielgrzymki zagranicznej do Panamy z okazji 34. Światowego Dnia Młodzieży mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dziś około 7 tys. wiernych.
więcej

Papież do wolontariuszy: idźcie i przekazujcie, co widzieliście i usłyszeliście

KAI / pk
Poniedziałek, 28 stycznia 2019, godz. 07:54
"Idźcie i opowiadajcie, idźcie i dawajcie świadectwo, idźcie i przekazujcie to, co widzieliście i usłyszeliście" - powiedział Franciszek spotykając się na stadionie Rommel Fernández z wolontariuszami 34 Światowego Dnia Młodzieży w Panamie.
więcej

Franciszek w Panamie modlił się za ofiary holokaustu, o pokój w Wenezueli i Kolumbii

KAI / pch
Niedziela, 27 stycznia 2019, godz. 16:56
Podczas modlitwy "Anioł Pański" 27 stycznia w Domu Miłosiernego Samarytanina w Juan Díaz w Panamie Ojciec Święty modlił się o pokój w pogrążonych w kryzysie i dotkniętych konfliktami państwach Ameryki Łacińskiej, za ofiary Holokaustu, zamachu terrorystycznego na Filipinach i katastrof naturalnych w Brazylii.
więcej

Papież: bądźcie ludźmi wpływowymi na wzór Maryi! [CAŁE PRZEMÓWIENIE]

KAI / pch
Niedziela, 27 stycznia 2019, godz. 12:24
"Powiedzenie Panu tak to odwaga, by przyjąć życie takim, jakim jest, wraz z całą jego kruchością i małością, a często nawet ze wszystkimi jego sprzecznościami i brakiem sensu - mówił papież.
więcej

Franciszek w więzieniu dla nieletnich: trzeba szukać dróg przemiany [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Piątek, 25 stycznia 2019, godz. 18:26
"Wszyscy, podejmijcie wysiłek szukania i odnajdywania dróg integracji i transformacji" - zachęcił papież młodych osadzonych, strażników i władze penitencjarne Panamy podczas liturgii pokutnej z młodymi więźniami w Pacora. Tamtejszy ośrodek penitencjarny dla nieletnich jest uważany za wzorcowy. Franciszek do przygotowanego wcześniej tekstu spontanicznie dodał szereg uwag.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook