Watykan: papież wezwał do krzewienia braterstwa [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, godz. 14:48
"Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość" - powiedział Franciszek w rozważaniu przed odmawianą w okresie wielkanocnym modlitwą "Regina Coeli".
więcej

Papież Franiszek w Pietrelcinie: strzeżcie świadectwa św. Pio [DOKUMENTACJA]

KAI / mp
Sobota, 17 marca 2018, godz. 09:07
Ojciec Święty wiele razy do przygotowanego wcześniej tekstu włączył także improwizowane uwagi.
więcej

Papież Franciszek: budujmy świat, w którym nikt nie jest obcy

Wspólnota Sant'Egidio
Wtorek, 13 marca 2018, godz. 15:05
"Dzisiejszy świat jest często opanowany przez strach, również - jak powiedział prof. Riccardi - przez gniew, który jest bratem strachu. To prastara choroba: a w Biblii często powtarza się zaproszenie, aby się nie lękać" - mówił papież podczas spotkania z członkami wspólnoty Sant'Egidio z okazji 50-lecia jej powstania.
więcej

Pełny tekst konferencji prasowej z papieżem Franciszkiem w samolocie z Peru do Włoch

KAI / kw
Poniedziałek, 29 stycznia 2018, godz. 14:31
Kwestia oskarżeń stawianych wobec chilijskiego biskupa Juana de la Cruz Barroso o tuszowanie czynów pedofilskich jednego z księży, korupcja, a także konsekwencje pobłogosławienia małżeństwa na pokładzie samolotu - to tematy poruszone przez dziennikarzy podczas konferencji prasowej Ojca Świętego w drodze z Limy do Rzymu.
więcej

Franciszek do Ukraińców: codziennie pamiętam o Ukrainie [DOKUMENTACJA]

KAI / mp
Niedziela, 28 stycznia 2018, godz. 19:00
"Chciałbym wyjawić wam pewien sekret: w nocy, kiedy układam się do łóżka i rano kiedy wstaję, zawsze spotykam się z Ukrainą" - powiedział dziś papież odwiedzając bazylikę św. Zofii.
więcej

Papież do Forum w Davos: niech człowiek będzie w centrum waszej troski [DOKUMENTACJA]

KAI/ mp
Wtorek, 23 stycznia 2018, godz. 13:30
O umieszczenie człowieka, jego godności i praw w centrum swoich rozważań zachęcił Franciszek uczestników odbywającego się w Davos w Szwajcarii Światowego Forum Ekonomicznego.
więcej

Papież do biskupów: mówcie językiem ludu Bożego [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 19:10
Do naśladowania św. Turybiusza z Mogrovejo i głoszenia Ewangelii docierając do duszy ludu, aby oświecić kulturę światłem Ewangelii zachęcił Ojciec Swięty biskupów peruwiańskich. Spotkał się z nimi w pałacu arcybiskupim w Limie. Franciszek zachęcił ich, aby byli zaangażowani w budowanie jedności, aby byli "sakramentem komunii".
więcej

Peru: papież wzywa siostry do pogłębienia życia modlitwą i miłością [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 17:01
Modlitwa - wspólnotowa i osobista - jest rdzeniem życia kontemplacyjnego i drogą do pielęgnowania doświadczenia miłości, która podtrzymuje naszą wiarę. Przypomniał o tym Franciszek w przemówieniu do sióstr klauzurowych, z którymi spotkał się w sanktuarium Pana Cudów w Limie. Podkreślił również znaczenie modlitwy misyjnej, która potrafi połączyć się z braćmi w różnych okolicznościach i prosić Boga o to, aby nie zabrakło im miłości i nadziei.
więcej

Franciszek wezwał Peruwiańczyków do krzewienia kultury miłosierdzia [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 09:05
O krzewienie kultury miłosierdzia oraz położenia kresu przemocy wobec kobiet zaapelował papież podczas nabożeństwa maryjnego ku czci Matki Bożej z La Puerta na Plaza de Armas w Trujillo.
więcej

Papież wezwał duchowieństwo do budowania jedności, do pamięci i radości [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 09:02
Do budowania jedności pośród swego ludu, obficie czerpiąc z pamięci o swoim powołaniu i do częstego uśmiechania się, zachęcił Franciszek z duchownych i seminarzystów z Północnego Peru podczas spotkania z nimi w Kolegium Seminarium świętych Karola i Marcelego w Trujillo.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook