Franciszek wezwał wspólnotę międzynarodową do rozwijania dialogu (DOKUMENTACJA)

KAI / kk
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 12:43
Do rozwijania dialogu zachęcił Franciszek wspólnotę międzynarodową przyjmując na audiencji ambasadorów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej. Tradycyjnie papież przyjmuje dyplomatów celem złożenia życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Przy tej okazji przestawia swoją wizję relacji międzynarodowych na całym świecie.
więcej

Całe przemówienie papieża Franciszka do pracowników kurii rzymskiej o walce z pedofilią

KAI / pch
Piątek, 21 grudnia 2018, godz. 13:10
"Niech będzie jasne, że w obliczu tych obrzydliwości Kościół nie będzie szczędził swych wysiłków, aby uczynić wszystko, co w jego mocy, by przekazać wymiarowi sprawiedliwości każdego, kto popełnił takie zbrodnie" - zapewnił Franciszek podczas przedświątecznego spotkania z Kurią Rzymską.
więcej

Anioł Pański w Uroczystość Chrystusa Króla [ROZWAŻANIE]

kai / pch
Niedziela, 25 listopada 2018, godz. 17:17
Nawiązując do obchodzonej dzisiaj Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata papież zwrócił uwagę, że historia uczy, że królestwa oparte na potędze broni i na wiarołomstwie są kruche i prędzej czy później upadają, a Jezus chce ustanowić na świecie królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju, które rozciąga się aż do końca czasów.
więcej

Franciszek o tym, co oznacza przykazanie "Nie kradnij" [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Środa, 7 listopada 2018, godz. 13:31
"«Nie kradnij» oznacza: kochaj twoimi dobrami, wykorzystaj swoje środki, by kochać, tak jak potrafisz" - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Watykan: nadużycia duchownych i porozumienie z Chinami w centrum rozmowy papieża z dziennikarzami [DOKUMENTACJA]

KAI / ml
Czwartek, 27 września 2018, godz. 12:40
Zagadnienie walki z nadużyciami seksualnymi duchowieństwa i porozumienie z Chinami w sprawie nominacji biskupów znalazły się centrum rozmowy papieża Franciszka z dziennikarzami na pokładzie samolotu "Air Baltic" lecącego 25 września br. z Tallina do Rzymu.
więcej

Przesłanie papieża Franciszka do katolików chińskich i Kościoła powszechnego [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 26 września 2018, godz. 12:26
"Kościół w Chinach nie jest obcy chińskiej historii, nie domaga się też żadnego przywileju a jego celem w dialogu z władzami cywilnymi jest osiągnięcie relacji przenikniętych wzajemnym szacunkiem i głęboką znajomością" - napisał Franciszek w Liście do katolików chińskich i Kościoła powszechnego.
więcej

Papież w Tallinie: nie zdobyliście wolności, by stać się niewolnikami konsumpcjonizmu [dokumentacja]

KAI / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 20:07
Nie zdobyliście waszej wolności po to, aby teraz stać się niewolnikami konsumpcjonizmu, indywidualizmu lub pragnienia władzy - powiedział papież Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił na placu Wolności w Tallinie.
więcej

Franciszek w Tallinie: wiara misyjna przemawia konkretnymi gestami [dokumentacja]

KAI / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 20:04
Wiara misyjna idzie ulicami naszych miast, naszych dzielnic, naszych wspólnot, przemawiając bardzo konkretnymi gestami: należysz do naszej rodziny, do wielkiej rodziny Boga, w której wszyscy mamy swoje miejsce - mówił Franciszek podczas spotkania z osobami wspomaganymi przez kościelne dzieła charytatywne, jakie odbyło się w katedra Świętych Piotra i Pawła w Tallinie.
więcej

Franciszek do estońskiej młodzieży: nieście innym Ewangelię [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 12:45
- Prośmy o moc apostolską, byśmy nieśli Ewangelię innym i wyrzekli się czynienia z naszego chrześcijańskiego życia muzeum wspomnień - zaapelował Ojciec Święty podczas spotkania ekumenicznego w kościele luterańskim św. Karola w Tallinie.
więcej

Franciszek w Tallinie: dbajmy o pamięć i owocne budowanie więzi [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 11:06
Do troski o pamięć i owocne budowanie więzi między pokoleniami i wspólnotami zaapelował papież spotykając się z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim w stolicy Estonii, Tallinie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook