Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia

KAI / kk
Środa, 6 lutego 2019, godz. 12:00
Publikujemy pełną treść bardzo ważnego dokumentu, który podpisał papież Franciszek. To "kamień milowy w relacjach pomiędzy chrześcijaństwem i islamem".
więcej

Papież: budujmy sieć krzewiącą dialog wspólnoty wolnych osób

KAI / ml
Czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 12:28
Przed zagrożeniami wypływającymi ze złego korzystania z sieci społecznościowej i do budowania w internecie sieci dialogu, spotkania, strzegącej wspólnoty wolnych osób zachęcił papież Franciszek w swoim orędziu na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego temat brzmi "Wszyscy tworzymy jedno" (Ef 4,25). "Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich". W Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu będzie obchodzony 15 września.
więcej

Orędzie na XXVII Światowy Dzień Chorego [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 15:12
"Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia" - napisał Franciszek w orędziu z okazji XXVII Światowy Dzień Chorego, którego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10,8).
więcej

Franciszek na Światowy Dzień Pokoju apeluje, by "dobra polityka" służyła pokojowi

KAI / pk
Poniedziałek, 31 grudnia 2018, godz. 09:23
O podejmowanie zdecydowanych działań na rzecz pokoju zaapelował Ojciec Święty do polityków w swoim orędziu na obchodzony jutro, 1 stycznia 2019 roku 52 Światowy Dzień Pokoju. Jego hasło brzmi: "Dobra polityka służy pokojowi".
więcej

Franciszek apeluje, by polityka służyła pokojowi

KAI / pk
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 11:37
O podejmowanie zdecydowanych działań na rzecz pokoju zaapelował Ojciec Święty do polityków w swoim orędziu na obchodzony 1 stycznia 2019 roku 52 Światowy Dzień Pokoju. Jego hasło brzmi: "Dobra polityka służy pokojowi".
więcej

Papież na Światowy Dzień Misyjny: "Potrzebuje Cię wielu ludzi" [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Wtorek, 16 października 2018, godz. 15:37
Przekazywanie wiary przez zarażanie miłością bez granic to istota misji Kościoła - czytamy w orędziu jakie Franciszek wystosował na Światowy Dzień Misyjny, nazywany także Niedzielą Misyjną. W tym roku przypada ona 21 października.
więcej

Franciszek: poczujmy się dłużnikami ubogich [Papieskie Orędzie na II Światowy Dzień Ubogich]

KAI / ml
Czwartek, 14 czerwca 2018, godz. 12:15
"Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi" - zaapelował Ojciec Święty w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich.
więcej

Wielkanocne orędzie Franciszka: prosimy o pokój dla całego świata (dokumentacja)

KAI / ml
Niedziela, 1 kwietnia 2018, godz. 12:35
O pokój dla całego świata jako owoc zmartwychwstania Chrystusa prosił papież Franciszek w swym tradycyjnym wielkanocnym orędziu "Urbi et Orbi". Wygłosił je w południe ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież do młodzieży: Kościół wam ufa, a wy ufajcie Kościołowi!

PAP / pk
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 12:30
Wy, młodzi potrzebujecie poczucia, że ktoś naprawdę w was wierzy: wiedzcie, że Papież wam ufa, że Kościół wam ufa! A wy, ufajcie Kościołowi! - pisze papież Franciszek w opublikowanym dziś orędziu na 33. Światowy Dzień Młodzieży, który w Niedzielę Palmową będzie obchodzony w diecezjach na całym świecie.
więcej

Franciszek: post, jałmużna i modlitwa antidotum na współczesne fałszerstwa (dokumentacja)

KAI / ml
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 13:11
O poście, jałmużnie i modlitwie jako środkach walki z zakłamaniami naszych czasów wskazał papież w swoim tegorocznym orędziu na Wielki Post. Jego hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: "Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu" (Mt 24, 12).
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook