Orędzie Wielkanocne 2019 [CAŁY TEKST]

Papież Franciszek
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 15:56
Bądźmy budowniczymi mostów, a nie murów - zaapelował papież Franciszek w wielkanocnym orędziu "Urbi et orbi". Wygłosił je w południe ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papieskie orędzie na 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania [CAŁY TEKST]

KAI / pch
Sobota, 9 marca 2019, godz. 14:09
Do podjęcia ryzyka i pójścia za głosem powołania zachęca Ojciec Święty w orędziu na 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jest on obchodzony w IV Niedzielę Wielkanocną i w tym roku przypadnie 12 maja.
więcej

Orędzie papieskie na Wielki Post 2019 [CAŁY TEKST]

KAI / pch
Wtorek, 26 lutego 2019, godz. 12:25
"Przyjmując w konkretach naszego życia zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, ukierunkujemy Jego przemieniającą moc także na całe stworzenie" - stwierdził Ojciec Święty w swoim orędziu na rozpoczynający się w tym roku 6 marca Wielki Post. Opatrzył je cytatem z Listu św. Pawła do Rzymian: "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych" (Rz 8, 19).
więcej

Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia

KAI / kk
Środa, 6 lutego 2019, godz. 12:00
Publikujemy pełną treść bardzo ważnego dokumentu, który podpisał papież Franciszek. To "kamień milowy w relacjach pomiędzy chrześcijaństwem i islamem".
więcej

Papież: budujmy sieć krzewiącą dialog wspólnoty wolnych osób

KAI / ml
Czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 12:28
Przed zagrożeniami wypływającymi ze złego korzystania z sieci społecznościowej i do budowania w internecie sieci dialogu, spotkania, strzegącej wspólnoty wolnych osób zachęcił papież Franciszek w swoim orędziu na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego temat brzmi "Wszyscy tworzymy jedno" (Ef 4,25). "Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich". W Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu będzie obchodzony 15 września.
więcej

Orędzie na XXVII Światowy Dzień Chorego [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 15:12
"Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia" - napisał Franciszek w orędziu z okazji XXVII Światowy Dzień Chorego, którego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10,8).
więcej

Franciszek na Światowy Dzień Pokoju apeluje, by "dobra polityka" służyła pokojowi

KAI / pk
Poniedziałek, 31 grudnia 2018, godz. 09:23
O podejmowanie zdecydowanych działań na rzecz pokoju zaapelował Ojciec Święty do polityków w swoim orędziu na obchodzony jutro, 1 stycznia 2019 roku 52 Światowy Dzień Pokoju. Jego hasło brzmi: "Dobra polityka służy pokojowi".
więcej

Franciszek apeluje, by polityka służyła pokojowi

KAI / pk
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 11:37
O podejmowanie zdecydowanych działań na rzecz pokoju zaapelował Ojciec Święty do polityków w swoim orędziu na obchodzony 1 stycznia 2019 roku 52 Światowy Dzień Pokoju. Jego hasło brzmi: "Dobra polityka służy pokojowi".
więcej

Papież na Światowy Dzień Misyjny: "Potrzebuje Cię wielu ludzi" [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Wtorek, 16 października 2018, godz. 15:37
Przekazywanie wiary przez zarażanie miłością bez granic to istota misji Kościoła - czytamy w orędziu jakie Franciszek wystosował na Światowy Dzień Misyjny, nazywany także Niedzielą Misyjną. W tym roku przypada ona 21 października.
więcej

Franciszek: poczujmy się dłużnikami ubogich [Papieskie Orędzie na II Światowy Dzień Ubogich]

KAI / ml
Czwartek, 14 czerwca 2018, godz. 12:15
"Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi" - zaapelował Ojciec Święty w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook