Franciszek: każda modlitwa jest modlitwą wspólnoty braci i sióstr

KAI / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 12:52
"W dialogu z Bogiem nie ma miejsca na indywidualizm. Nie ma afiszowania się swoimi problemami, jakbyśmy byli jedynymi cierpiącymi na świecie. Nie ma modlitwy wznoszonej do Boga, która nie byłaby modlitwą wspólnoty braci i sióstr" - powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. W swej katechezie Franciszek powrócił do rozważania treści modlitwy "Ojcze nasz" a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. osób.
więcej

Franciszek: nie ma modlitw niewysłuchanych [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 9 stycznia 2019, godz. 11:39
Bóg zawsze odpowiada na nasze prośby, żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana, jest On Ojcem i nie zapomina o swoich cierpiących dzieciach - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty nawiązując do fragmentu Ewangelii św. Łukasza (11,9-13), kontynuował cykl katechez na temat "Ojcze nasz", a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: modlitwa wymaga odkrycia, że jesteśmy dziećmi Bożymi [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Środa, 2 stycznia 2019, godz. 10:43
Na znaczenie synowskiej relacji z Bogiem, jako punktu wyjścia modlitwy chrześcijańskiej wskazał Ojciec Święty podczas pierwszej w roku 2019 audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: Bogu możemy powiedzieć o wszystkim [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 11:25
"Bóg jest Ojcem, który ma dla nas ogromne współczucie i chce, aby Jego dzieci mówiły do Niego bez lęku. Dlatego możemy Jemu powiedzieć o wszystkim, także o sprawach, które pozostają w naszym życiu wypaczone i niezrozumiałe. I obiecał nam, że zostanie z nami na zawsze, aż po ostatnie dni, które spędzimy na tej ziemi" - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Papież o całości dekalogu [KATECHEZA]

kai / pch
Środa, 28 listopada 2018, godz. 10:52
"Dekalog dla nas chrześcijan jest kontemplowaniem Chrystusa, aby nas otworzył na przyjęcie Jego serca, Jego pragnień, Jego Ducha Świętego" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież podsumował w niej cykl katechez poświęconych Dziesięciorgu Przykazaniom. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dziś 7 tys. wiernych.
więcej

Katecheza papieska o ostatnim przykazaniu dekalogu [CAŁOŚĆ]

kai / pch
Środa, 21 listopada 2018, godz. 10:47
W swojej katechezie papież mówił o ostatnim przykazaniu: "Nie będziesz pożądał żony [...] ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. ludzi.
więcej

Franciszek: prawda, to życie jako dzieci Boże [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 14 listopada 2018, godz. 11:19
Nie mówić fałszywego świadectwa, to znaczy żyć jako dzieci Boże, pozwalając, aby w każdym czynie ukazywało się, że Bóg jest Ojcem i że można Jemu zaufać - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl na temat Dekalogu Ojciec Święty mówił dzisiaj o ósmym przykazaniu - "Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: trwając w Chrystusie możemy być wierni w miłości

KAI / pk
Środa, 24 października 2018, godz. 10:56
Na zakorzenienie w Chrystusie jako drogę ku wiernej miłości wskazał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Swoją katechezę papież poświęcił szóstemu przykazaniu: "Nie będziesz cudzołożył". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj 20 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: nie zabijać to pierwszy krok ku miłości [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Środa, 17 października 2018, godz. 11:19
O piątym przykazaniu Bożym - "nie zabijaj" jako powołaniu do miłości mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl katechez o Dekalogu. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 18 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: jedyną miarą życia jest miłość, którą miłuje je Bóg [DOKUMENTACJA]

KAI / pch
Środa, 10 października 2018, godz. 12:17
"Jedyną autentyczną miarą życia jest miłość, miłość, którą Bóg je miłuje!" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Swoją katechezę papież poświęcił piątemu przykazaniu Bożemu - "nie zabijaj". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś 27 tys. osób.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook