Franciszek: Jezus zastępuje prawo odwetu prawem miłości [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 11:04
Jezus zastępuje prawo odwetu - odwzajemnię tobie to, co mi zrobiłeś - prawem miłości: oddaję tobie to, co Bóg mi uczynił! - przypomniał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Tematem jego katechezy były słowa Modlitwy Pańskiej: "jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili" (Mt 6, 12). Słów papieża na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 15 tys. wiernych.
więcej

Franciszek na Wielki Poniedziałek: dzielmy paschalną radość zwłaszcza z najbardziej potrzebującymi

KAI / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 12:42
Do czerpania pokoju i pogody ducha, będących darami Zmartwychwstałego, by dzielić się nimi z braćmi, zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej potrzebują pocieszenia i nadziei zachęcił Ojciec Święty wiernych w rozważaniu przed odmawianą w Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia modlitwą Regina Coeli.
więcej

Franciszek: modlitwa "Ojcze nasz" uczy nas przeżywania Świąt Paschalnych

KAI / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 11:06
Na znaczenie modlitwy "Ojcze nasz", jako szkoły przeżywania naszych dni z miłością, powierzania się Ojcu w trudnych doświadczeniach oraz znajdowania w spotkaniu z Ojcem przebaczenia i odwagi przebaczenia mówił dziś papież podczas przedświątecznej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: potrzebujemy Bożego przebaczenia, gdyż jesteśmy dłużnikami Boga [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 10:47
Wobec Boga wszyscy jesteśmy grzesznikami i mamy powód, by prosić Go o przebaczenie - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez o Modlitwie Pańskiej papież rozważał prośbę: "Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom" (Mt 6,12). Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało pomimo deszczu 14 tys. wiernych.
więcej

Papież o pielgrzymce do Maroka: byłem sługą nadziei [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 3 kwietnia 2019, godz. 11:18
"Nade wszystko dziękuję Panu, który pozwolił mi podjąć kolejny krok na drodze dialogu i spotkania z muzułmańskimi braćmi i siostrami, aby być - jak mówiło motto podróży - «sługą nadziei» w dzisiejszym świecie" - powiedział Franciszek podsumowując podczas dzisiejszej audiencji ogólnej swoją pielgrzymkę do Maroka. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 12,5 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: chleb o który prosimy na modlitwie, jest dla wszystkich [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Środa, 27 marca 2019, godz. 11:11
- Jezus uczy nas, byśmy prosili o chleb nie tylko dla siebie, ale dla całej braterskiej wspólnoty świata - stwierdził Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Franciszek: modląc się o przyjcie królestwa Bożego wyznajemy wiarę w zmartwychwstanie [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Środa, 6 marca 2019, godz. 10:27
O drugim wezwaniu Modlitwy Pańskiej - "przyjdź królestwo Twoje" (Mt 6,10) mówił Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Papież powiązał te słowa z wiarą w zmartwychwstanie Pańskie oraz Jezusowym wezwaniem do nawrócenia, zaś jego katechezy na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: jesteśmy umiłowanymi dziećmi Bożymi [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Środa, 20 lutego 2019, godz. 11:40
O wiernej i żarliwej miłości Boga do każdego z ludzi mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez o modlitwie "Ojcze Nasz" papież skomentował wezwanie "Ojcze, który jesteś w niebie". Jego słów wysłuchało w auli Pawła VI około 7 tys. osób.
więcej

Franciszek: każda modlitwa jest modlitwą wspólnoty braci i sióstr

KAI / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 12:52
"W dialogu z Bogiem nie ma miejsca na indywidualizm. Nie ma afiszowania się swoimi problemami, jakbyśmy byli jedynymi cierpiącymi na świecie. Nie ma modlitwy wznoszonej do Boga, która nie byłaby modlitwą wspólnoty braci i sióstr" - powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. W swej katechezie Franciszek powrócił do rozważania treści modlitwy "Ojcze nasz" a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. osób.
więcej

Franciszek: nie ma modlitw niewysłuchanych [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 9 stycznia 2019, godz. 11:39
Bóg zawsze odpowiada na nasze prośby, żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana, jest On Ojcem i nie zapomina o swoich cierpiących dzieciach - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty nawiązując do fragmentu Ewangelii św. Łukasza (11,9-13), kontynuował cykl katechez na temat "Ojcze nasz", a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. wiernych.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook