Papież o całości dekalogu [KATECHEZA]

kai / pch
Środa, 28 listopada 2018, godz. 10:52
"Dekalog dla nas chrześcijan jest kontemplowaniem Chrystusa, aby nas otworzył na przyjęcie Jego serca, Jego pragnień, Jego Ducha Świętego" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież podsumował w niej cykl katechez poświęconych Dziesięciorgu Przykazaniom. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dziś 7 tys. wiernych.
więcej

Katecheza papieska o ostatnim przykazaniu dekalogu [CAŁOŚĆ]

kai / pch
Środa, 21 listopada 2018, godz. 10:47
W swojej katechezie papież mówił o ostatnim przykazaniu: "Nie będziesz pożądał żony [...] ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. ludzi.
więcej

Franciszek: prawda, to życie jako dzieci Boże [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 14 listopada 2018, godz. 11:19
Nie mówić fałszywego świadectwa, to znaczy żyć jako dzieci Boże, pozwalając, aby w każdym czynie ukazywało się, że Bóg jest Ojcem i że można Jemu zaufać - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl na temat Dekalogu Ojciec Święty mówił dzisiaj o ósmym przykazaniu - "Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 10 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: trwając w Chrystusie możemy być wierni w miłości

KAI / pk
Środa, 24 października 2018, godz. 10:56
Na zakorzenienie w Chrystusie jako drogę ku wiernej miłości wskazał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Swoją katechezę papież poświęcił szóstemu przykazaniu: "Nie będziesz cudzołożył". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj 20 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: nie zabijać to pierwszy krok ku miłości [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Środa, 17 października 2018, godz. 11:19
O piątym przykazaniu Bożym - "nie zabijaj" jako powołaniu do miłości mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl katechez o Dekalogu. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 18 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: jedyną miarą życia jest miłość, którą miłuje je Bóg [DOKUMENTACJA]

KAI / pch
Środa, 10 października 2018, godz. 12:17
"Jedyną autentyczną miarą życia jest miłość, miłość, którą Bóg je miłuje!" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Swoją katechezę papież poświęcił piątemu przykazaniu Bożemu - "nie zabijaj". Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś 27 tys. osób.
więcej

Franciszek podsumował pielgrzymkę do krajów bałtyckich [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 26 września 2018, godz. 10:53
Chrześcijanie Litwy, Łotwy i Estonii ponowili swoje wyznanie wiary - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej - podsumowując swoją 25 podróż zagraniczną, podczas której odwiedził obchodzące stulecie swej niepodległości kraje bałtyckie. Słów papieża na placu św. Piotra wysłuchało około 15 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: cześć dla rodziców drogą do szczęśliwego życia

KAI / pk
Środa, 19 września 2018, godz. 11:17
O znaczeniu czwartego przykazania Bożego, prowadzącego do szczęśliwego życia mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 15 tys. wiernych.
więcej

Franciszek: prawdziwy odpoczynek znajdujemy tylko w Bogu

KAI / pk
Środa, 5 września 2018, godz. 10:56
"Kiedy otwieramy serce na Opatrzność i odkrywamy, że prawdą jest to, co mówi Psalm: «Dusza moja spoczywa tylko w Bogu» (62, 2) - wówczas życie staje się piękne i zaczyna się autentyczny odpoczynek" - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Papież Franciszek: wtedy człowiek staje się naprawdę wolny [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 8 sierpnia 2018, godz. 11:15
"Wolność człowieka rodzi się wówczas, gdy pozwalamy, aby prawdziwy Bóg był jedynym Panem" - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ze względu na panujące upały odbyła się ona w auli Pawła VI. Ojciec Święty kontynuował cykl katechez o Dekalogu, pogłębiając problem bałwochwalstwa.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook