Franciszek przypomniał kapłanom o ich obowiązkach duchowych i duszpasterskich

KAI / pk
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 11:02
O konieczności dążenia do świętości i potrzebie modlitwy wstawienniczej za powierzony sobie lud przypomniał Ojciec Święty sprawując Mszę Krzyżma w bazylice watykańskiej z duchownymi diecezji rzymskiej a także innych diecezji świata przebywających dziś w Wiecznym Mieście.
więcej

"Jezus pokazuje, jak stawić czoło podstępnym pokusom" [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 14 kwietnia 2019, godz. 12:28
Triumfalizm próbuje przybliżyć cel za pomocą skrótów, fałszywych kompromisów, żyje gestami i słowami, które nie przeszły jednak przez tygiel krzyża; karmi się konfrontacją z innymi, uznając ich zawsze za gorszych, błądzących, upadłych.
więcej

Papież zachęca marokańskich katolików, by nadal rozwijali kulturę miłosierdzia [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 31 marca 2019, godz. 17:15
- Zachęcam was i nakłaniam do dalszego rozwijania kultury miłosierdzia, kultury, w której nikt nie patrzy na drugiego z obojętnością lub nie odwraca wzroku, gdy widzi jego cierpienie. Bądźcie nadal blisko maluczkich i ubogich tych, którzy są odrzucani, opuszczeni i pomijani, bądźcie nadal znakiem uścisku i serca Ojca - powiedział Franciszek do marokańskich katolików.
więcej

Franciszek: powróćmy do spowiedzi i przywróćmy należne jej miejsce [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Piątek, 29 marca 2019, godz. 17:42
"Powróćmy do spowiedzi, przywróćmy temu sakramentowi miejsce, na jakie zasługuje w życiu i w duszpasterstwie!" - zaapelował Ojciec Święty podczas nabożeństwa pojednania wielu penitentów ze spowiedzią i rozgrzeszeniem indywidualnym.
więcej

Papież w Środę Popielcową: - trzeba uwolnić się od macek konsumizmu

KAI / ml
Środa, 6 marca 2019, godz. 18:43
Musimy uwolnić się od macek konsumizmu i sideł samolubstwa, od pragnienia posiadania coraz więcej, od stałego niezadowolenia, od serca zamkniętego na potrzeby ubogich - powiedział Franciszek Mszy św. w bazylice św. Sabiny na Awentynie, w Środę Popielcową 6 marca.
więcej

Franciszek o 7 prośbach, które zawiera modlitwa "Ojcze nasz"

KAI/ ed
Środa, 27 lutego 2019, godz. 11:19
Franciszek zauważył, że w modlitwie "Ojcze nasz" zawarte są trzy prośby dotyczące Boga oraz cztery ludzkich potrzeb. Podkreślił, że w każdej modlitwie chrześcijańskiej zawarta jest kontemplacja Boga ale także odważna prośba o to, co jest nam potrzebne do życia oraz do tego, by dobrze żyć.
więcej

Franciszek do katolików Emiratów: naśladujcie Jezusa w życiu codziennym

KAI / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 09:11
O aktualności ewangelicznych Błogosławieństw, zachęcających, do naśladowania Pana Jezusa w życiu codziennym mówił papież podczas Mszy św. sprawowanej na stadionie Zayed Sports City w Abu Zabi. Bierze w niej udział ponad 130 tys. wiernych mieszkających i pracujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
więcej

Franciszek: życie konsekrowane to uwielbienie i wizja prorocka [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Sobota, 2 lutego 2019, godz. 19:21
"Życie konsekrowane to uwielbienie, które daje radość ludowi Bożemu, wizja prorocka, która ukazuje to, co się liczy" - zaznaczył Franciszek podczas Mszy św. w Święto Ofiarowania Pańskiego sprawowanej w bazylice watykańskiej.
więcej

Cała homilia papieża Franciszka podczas Eucharystii posłania ŚDM

KAI / pch
Niedziela, 27 stycznia 2019, godz. 15:17
Nie jesteście przyszłością, nie tkwicie w "międzyczasie", lecz jesteście Bożym "teraz" - powiedział Franciszek podczas Mszy św. posłania 34. Światowego Dnia Młodzieży, sprawowanej 27 stycznia na Polu Jana Pawła II w Metro Park w Mieście Panama. Ojciec Święty podkreślił, że Ewangelia powinna w życiu każdego chrześcijanina wyrażać się w konkretnej miłości daru z siebie, na wzór Maryi, która powiedziała: "Niech mi się stanie". =
więcej

Franciszek do panamskiego duchowieństwa: warto powracać do źródeł [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Sobota, 26 stycznia 2019, godz. 18:14
Na powrót do źródeł swego powołania jako lekarstwo na "znużenie nadziei" wskazał papież spotykając się z panamskim duchowieństwem i dokonując konsekracji ołtarza w katedrze Matki Bożej Starszej (Santa Maria la Antigua) w Panamie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook