Papież Franciszek: poznajmy rewolucyjną moc czułości Boga [HOMILIA]

KAI / pch
Piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:03
O ścisłym powiązaniu chwały i krzyża oraz pragnieniu Chrystusa, by w ten sposób wyzwolić Kościół z pustego triumfalizmu mówił Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 29 czerwca przed bazyliką watykańską z okazji uroczystości świętych Piotra i Pawła. Uczestniczyło w niej 14 nowych kardynałów, w tym kard. Konrad Krajewski oraz 26 z 30 nowych arcybiskupów - w tym metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
więcej

Franciszek do nowych kardynałów: władza w Kościele jest po to, by służyć Chrystusowi w ludzie Bożym

KAI / ml
Czwartek, 28 czerwca 2018, godz. 17:55
"To najwyższy zaszczyt, jaki możemy uzyskać, najwspanialszy awans, jaki może nam przypaść w udziale: służyć Chrystusowi w wiernym ludzie Bożym, w głodnym, zapomnianym, w uwięzionym, chorym, uzależnionym - powiedział papież podczas swego piątego konsystorza dla kreowania nowych kardynałów".
więcej

Franciszek do szwajcarskich katolików: prośmy o łaskę uczynienia pierwszego kroku [HOMILIA]

KAI / ml
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 21:28
Ojciec Święty zachęcił szwajcarskich katolików, by nie zamykali się na innych, ale byli gotowi na uczynienie pierwszego kroku w modlitwie, w braterskim spotkaniu, w konkretnej miłości. Przewodnicząc Eucharystii w Pałacu Wystaw i Kongresów Palexpo w Genewie papież nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 6,7-15), zawierającego słowa Modlitwy Pańskiej.
więcej

Franciszek: niech Bóg nas uwolni od pokusy zawiści! [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 10 czerwca 2018, godz. 13:26
Na konieczność walki z pokusą zawiści z powodu dobra i dobrych uczynków innych osób, prowadzącą niekiedy do ich fałszywego oskarżenia, wskazał papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański 10 czerwca w Watykanie.
więcej

Franciszek: wybierzmy ten pokarm życia, postawmy na pierwszym miejscu Mszę św. [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 3 czerwca 2018, godz. 20:00
- Żyjemy eucharystycznie wlewając w świat miłość, którą czerpiemy z ciała Pana - stwierdził papież, sprawując Mszę św. na placu przed kościołem św. Moniki w Ostii z okazji uroczystości Bożego Ciała.
więcej

Franciszek: Duch Święty to siła zmieniająca świat

KAI / pk
Niedziela, 20 maja 2018, godz. 12:43
Na znaczenie Ducha Świętego jako siły przemieniającej serca i wydarzenia, budującej zażyłość z Bogiem i posyłającej, by być Jego świadkami w świecie wskazał papież Franciszek podczas dzisiejszej świątecznej Eucharystii w bazylice watykańskiej.
więcej

Papież: oto noc milczenia ucznia zagubionego, który nie wie, dokąd pójść (dokumentacja)

KAI / ml
Niedziela, 1 kwietnia 2018, godz. 09:03
Jest to noc milczenia ucznia, któremu odjęło mowę w obliczu cierpienia spowodowanego śmiercią Jezusa, ucznia odrętwiałego i sparaliżowanego, nie wiedzącego, dokąd pójść w obliczu wielu bolesnych zdarzeń, które go dręczą i osaczają. Tak określił Franciszek nastrój nocy i towarzyszącego mu zimna w kazaniu podczas liturgii Wigilii Paschalnej 31 marca w bazylice św. Piotra.
więcej

Papież Franciszek zachęcił księży do troski o bliskość apostolską

KAI / pk
Czwartek, 29 marca 2018, godz. 10:52
Do troski o bliskość apostolską w dialogu duchowym, spowiedzi i kaznodziejstwie zachęcił Franciszek księży podczas Mszy św. Krzyżma sprawowanej w bazylice watykańskiej z duchownymi diecezji rzymskiej, a także innych diecezji świata przebywających dziś w Wiecznym Mieście.
więcej

Papież w Niedzielę Palmową: wołania Jezusa nie można uciszyć [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 25 marca 2018, godz. 12:25
Do stawania się głosem Jezusa, którego nie da się uciszyć zachęcił papież podczas sprawowanej na placu św. Piotra liturgii niedzieli palmowej.
więcej

Franciszek na Środę Popielcową: zatrzymaj się, spójrz i powróć

KAI / pk
Środa, 14 lutego 2018, godz. 17:37
Do zatrzymania się, spojrzenia na znaki obecności Boga i powrotu do domu Ojca zachęcił papież na rozpoczęcie Wielkiego Postu.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook