Cała homilia papieża Franciszka z kanonizacji m.in. Pawła VI i abpa Romero

KAI / pch
Niedziela, 14 października 2018, godz. 14:02
"Jezus zachęca nas dzisiaj, abyśmy powrócili do źródła radości, którym jest spotkanie z Nim, odważna decyzja, aby podjąć ryzyko pójścia za Nim, smak pozostawienia czegoś, aby podjąć Jego drogę" - powiedział papież podczas Eucharystii na placu św. Piotra.
więcej

Franciszek w Agłonie: Maryja wzywa nas do budowania braterstwa [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 16:17
Na Maryję stojącą u boku cierpiących, wzywającą do akceptacji drugiego człowieka, przebaczenia i budowania braterstwa wskazał Ojciec Święty podczas Eucharystii w narodowym sanktuarium łotewskim w Agłonie. Papież nawiązał do motta łotewskiego etapu swej 25 zagranicznej podróży apostolskiej "Okaż się nam Matką!".
więcej

Franciszek w Kownie: zaświadczmy, że Jezus Chrystus jest naszą jedyną nadzieją [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 18:42
Do otwartości na potrzeby najmniejszych i świadectwa, że "Jezus Chrystus jest naszą jedyną nadzieją" - cytując słowa motta swej pielgrzymki na Litwę - zachęcił Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w parku Santakos w Kownie.
więcej

Franciszek: Chrystus otwiera nam przejście przez morze naszych lęków [DOKUMENTACJA]

PAP/ ed
Środa, 12 września 2018, godz. 10:40
"Chrystus otwiera nam przejście przez morze naszych lęków i daje nam prawdziwą wolność. W Nim każdy może znaleźć odpoczynek miłosierdzia i prawdy, które czynią nas wolnymi (por. J 8,32)" - powiedział Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: dzielcie się Ewangelią rodziny, będącą radością dla świata [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 26 sierpnia 2018, godz. 17:48
Do dzielenia się z innymi Ewangelią rodziny, jako radością dla świata zachęcił papież na zakończenie IX Światowego Dnia Rodziny w Dublinie.
więcej

Papież Franciszek: poznajmy rewolucyjną moc czułości Boga [HOMILIA]

KAI / pch
Piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:03
O ścisłym powiązaniu chwały i krzyża oraz pragnieniu Chrystusa, by w ten sposób wyzwolić Kościół z pustego triumfalizmu mówił Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 29 czerwca przed bazyliką watykańską z okazji uroczystości świętych Piotra i Pawła. Uczestniczyło w niej 14 nowych kardynałów, w tym kard. Konrad Krajewski oraz 26 z 30 nowych arcybiskupów - w tym metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
więcej

Franciszek do nowych kardynałów: władza w Kościele jest po to, by służyć Chrystusowi w ludzie Bożym

KAI / ml
Czwartek, 28 czerwca 2018, godz. 17:55
"To najwyższy zaszczyt, jaki możemy uzyskać, najwspanialszy awans, jaki może nam przypaść w udziale: służyć Chrystusowi w wiernym ludzie Bożym, w głodnym, zapomnianym, w uwięzionym, chorym, uzależnionym - powiedział papież podczas swego piątego konsystorza dla kreowania nowych kardynałów".
więcej

Franciszek do szwajcarskich katolików: prośmy o łaskę uczynienia pierwszego kroku [HOMILIA]

KAI / ml
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 21:28
Ojciec Święty zachęcił szwajcarskich katolików, by nie zamykali się na innych, ale byli gotowi na uczynienie pierwszego kroku w modlitwie, w braterskim spotkaniu, w konkretnej miłości. Przewodnicząc Eucharystii w Pałacu Wystaw i Kongresów Palexpo w Genewie papież nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 6,7-15), zawierającego słowa Modlitwy Pańskiej.
więcej

Franciszek: niech Bóg nas uwolni od pokusy zawiści! [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 10 czerwca 2018, godz. 13:26
Na konieczność walki z pokusą zawiści z powodu dobra i dobrych uczynków innych osób, prowadzącą niekiedy do ich fałszywego oskarżenia, wskazał papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański 10 czerwca w Watykanie.
więcej

Franciszek: wybierzmy ten pokarm życia, postawmy na pierwszym miejscu Mszę św. [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 3 czerwca 2018, godz. 20:00
- Żyjemy eucharystycznie wlewając w świat miłość, którą czerpiemy z ciała Pana - stwierdził papież, sprawując Mszę św. na placu przed kościołem św. Moniki w Ostii z okazji uroczystości Bożego Ciała.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook