Papieska homilia podczas mszy na Światowy Dzień Ubogich [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 12:24
Do bezinteresownego miłowania i obdarzania potrzebujących, pozostawiania tego, co przemijające i podnoszenia na duchu strapionych zachęcił Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w bazylice watykańskiej z okazji II Światowego Dnia Ubogich.
więcej

Franciszek: najważniejsze jest słuchanie głosu Oblubieńca [HOMILIA]

kai / pch
Sobota, 3 listopada 2018, godz. 13:52
Do wsłuchiwanie się w głos Oblubieńca, z którym mamy się spotkać u kresu życia doczesnego wezwał papież podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice watykańskiej za zmarłych w ciągu minionego roku kardynałów i biskupów.
więcej

Franciszek na zakończenie synodu: wysłuchać, stawać się bliskimi i świadczyć radość Jezusa [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 28 października 2018, godz. 18:13
O znaczeniu wysłuchania drugiej osoby, stawania się bliskim i konieczności świadczenia o radości Jezusa mówił Franciszek w homilii podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra w Watykanie kończącej XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat młodzieży. Ojciec Święty podziękował wszystkim uczestnikom prac synodalnych.
więcej

Cała homilia papieża Franciszka z kanonizacji m.in. Pawła VI i abpa Romero

KAI / pch
Niedziela, 14 października 2018, godz. 14:02
"Jezus zachęca nas dzisiaj, abyśmy powrócili do źródła radości, którym jest spotkanie z Nim, odważna decyzja, aby podjąć ryzyko pójścia za Nim, smak pozostawienia czegoś, aby podjąć Jego drogę" - powiedział papież podczas Eucharystii na placu św. Piotra.
więcej

Franciszek w Agłonie: Maryja wzywa nas do budowania braterstwa [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 16:17
Na Maryję stojącą u boku cierpiących, wzywającą do akceptacji drugiego człowieka, przebaczenia i budowania braterstwa wskazał Ojciec Święty podczas Eucharystii w narodowym sanktuarium łotewskim w Agłonie. Papież nawiązał do motta łotewskiego etapu swej 25 zagranicznej podróży apostolskiej "Okaż się nam Matką!".
więcej

Franciszek w Kownie: zaświadczmy, że Jezus Chrystus jest naszą jedyną nadzieją [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 18:42
Do otwartości na potrzeby najmniejszych i świadectwa, że "Jezus Chrystus jest naszą jedyną nadzieją" - cytując słowa motta swej pielgrzymki na Litwę - zachęcił Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w parku Santakos w Kownie.
więcej

Franciszek: Chrystus otwiera nam przejście przez morze naszych lęków [DOKUMENTACJA]

PAP/ ed
Środa, 12 września 2018, godz. 10:40
"Chrystus otwiera nam przejście przez morze naszych lęków i daje nam prawdziwą wolność. W Nim każdy może znaleźć odpoczynek miłosierdzia i prawdy, które czynią nas wolnymi (por. J 8,32)" - powiedział Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: dzielcie się Ewangelią rodziny, będącą radością dla świata [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 26 sierpnia 2018, godz. 17:48
Do dzielenia się z innymi Ewangelią rodziny, jako radością dla świata zachęcił papież na zakończenie IX Światowego Dnia Rodziny w Dublinie.
więcej

Papież Franciszek: poznajmy rewolucyjną moc czułości Boga [HOMILIA]

KAI / pch
Piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:03
O ścisłym powiązaniu chwały i krzyża oraz pragnieniu Chrystusa, by w ten sposób wyzwolić Kościół z pustego triumfalizmu mówił Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 29 czerwca przed bazyliką watykańską z okazji uroczystości świętych Piotra i Pawła. Uczestniczyło w niej 14 nowych kardynałów, w tym kard. Konrad Krajewski oraz 26 z 30 nowych arcybiskupów - w tym metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
więcej

Franciszek do nowych kardynałów: władza w Kościele jest po to, by służyć Chrystusowi w ludzie Bożym

KAI / ml
Czwartek, 28 czerwca 2018, godz. 17:55
"To najwyższy zaszczyt, jaki możemy uzyskać, najwspanialszy awans, jaki może nam przypaść w udziale: służyć Chrystusowi w wiernym ludzie Bożym, w głodnym, zapomnianym, w uwięzionym, chorym, uzależnionym - powiedział papież podczas swego piątego konsystorza dla kreowania nowych kardynałów".
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook