Franciszek: w obliczu śmierci zachowajmy nadzieję (dokumentacja)

KAI / ml
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 13:11
Do zachowania ufności i nadziei w obliczu śmierci zachęcił Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w bazylice watykańskiej za zmarłych w minionym roku 14 kardynałów i 137 biskupów.
więcej

Franciszek: nasza relacja z Bogiem ma charakter oblubieńczy [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Poniedziałek, 16 października 2017, godz. 08:47
Na oblubieńczy charakter naszej relacji z Panem Bogiem wskazał papież podczas Eucharystii na placu św. Piotra, podczas której dokonał kanonizacji 35 nowych świętych pochodzących z Brazylii, Meksyku, Hiszpanii i Włoch.
więcej

Franciszek do Kościołów wschodnich: uczmy się pukać do serca Boga

KAI / kw
Czwartek, 12 października 2017, godz. 10:53
Do cierpliwej modlitwy o potrzebne łaski zachęcił Ojciec Święty katolików obrządków wschodnich podczas Eucharystii sprawowanej w bazylie Santa Maria Maggiore z okazji stulecia Kongregacji dla Kościołów Wschodnich i Papieskiego Instytutu Wschodniego.
więcej

Papież na Mszy w Bolonii: życie chrześcijańskie jest pokorną pielgrzymką sumienia

KAI / kw
Niedziela, 1 października 2017, godz. 18:22
Życie chrześcijańskie jest "pokorną pielgrzymką sumienia", w której "istnieją dwie drogi: bycie skruszonymi grzesznikami albo grzesznikami obłudnymi" - mówił o tym papież Franciszek podczas Mszy św., jaką odprawił na stadionie im. Renato Dall’Ary na zakończenie swego pobytu w Bolonii.
więcej

Papież w Cartagenie: kulturze śmierci i przemocy odpowiadamy kulturą życia i spotkania

KAI / ml
Poniedziałek, 11 września 2017, godz. 11:38
Do pokoju i pojednania nie wystarcza "plan ram prawnych oraz porozumień instytucjonalnych między grupami politycznymi i gospodarczymi dobrej woli". Konieczne jest osobiste spotkanie zwaśnionych stron - mówił Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił w porcie w Cartagenie. - Kulturze śmierci i przemocy odpowiadamy kulturą życia i spotkania - wskazał papież.
więcej

Papież Franciszek w Medellín: ze wszystkich sił naśladujcie Jezusa! [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Sobota, 9 września 2017, godz. 21:06
- Trwajcie silni i wolni w Chrystusie, tak abyście odzwierciedlali to we wszystkim, co czynicie; podejmujcie ze wszystkich swych sił naśladowanie Jezusa, poznawajcie Go, pozwólcie, by was powoływał i nauczał, głoście Go z wielką radością - zachęcał papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. sprawowanej na lotnisku im. Enrique Olayi Herrery w Medellin.
więcej

Papież do Kolumbijczyków: troszczcie się o ludzkie życie [DOKUMENTACJA]

KAI / mp
Piątek, 8 września 2017, godz. 06:00
"Mroki braku poszanowania dla ludzkiego życia, które codziennie przerywa istnienie wieku niewinnych istot, których krew woła do nieba".
więcej

Franciszek: nie ma chrześcijanina bez krzyża i modlitwy

KAI / ml
Czwartek, 29 czerwca 2017, godz. 11:28
"Bez krzyża nie ma Chrystusa, ale bez krzyża nie ma również chrześcijanina" - powiedział papież podczas watykańskich uroczystości świętych Piotra i Pawła.
więcej

Franciszek: Eucharystia sakramentem pamięci

KAI / psd
Niedziela, 18 czerwca 2017, godz. 21:15
O Eucharystii jako sakramencie pamięci mówił papież 18 czerwca podczas Mszy św. na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie. Poprzedzała ona procesję eucharystyczną, która przeszła tradycyjną trasą ulicami Rzymu do bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore). Ojciec Święty podkreślił, że Eucharystia przypomina nam, w sposób realny i namacalny historię miłości Boga wobec nas.
więcej

Franciszek: Duch Święty fundamentem jedności Kościoła

KAI / kk
Niedziela, 4 czerwca 2017, godz. 11:45
O znaczeniu Ducha Świętego dla jedności Kościoła mówił papież podczas Eucharystii sprawowanej na placu św. Piotra z okazji uroczystości Pięćdziesiątnicy.
więcej

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook