Franciszek do katolików Emiratów: naśladujcie Jezusa w życiu codziennym

KAI / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 09:11
O aktualności ewangelicznych Błogosławieństw, zachęcających, do naśladowania Pana Jezusa w życiu codziennym mówił papież podczas Mszy św. sprawowanej na stadionie Zayed Sports City w Abu Zabi. Bierze w niej udział ponad 130 tys. wiernych mieszkających i pracujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
więcej

Franciszek: życie konsekrowane to uwielbienie i wizja prorocka [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Sobota, 2 lutego 2019, godz. 19:21
"Życie konsekrowane to uwielbienie, które daje radość ludowi Bożemu, wizja prorocka, która ukazuje to, co się liczy" - zaznaczył Franciszek podczas Mszy św. w Święto Ofiarowania Pańskiego sprawowanej w bazylice watykańskiej.
więcej

Cała homilia papieża Franciszka podczas Eucharystii posłania ŚDM

KAI / pch
Niedziela, 27 stycznia 2019, godz. 15:17
Nie jesteście przyszłością, nie tkwicie w "międzyczasie", lecz jesteście Bożym "teraz" - powiedział Franciszek podczas Mszy św. posłania 34. Światowego Dnia Młodzieży, sprawowanej 27 stycznia na Polu Jana Pawła II w Metro Park w Mieście Panama. Ojciec Święty podkreślił, że Ewangelia powinna w życiu każdego chrześcijanina wyrażać się w konkretnej miłości daru z siebie, na wzór Maryi, która powiedziała: "Niech mi się stanie". =
więcej

Franciszek do panamskiego duchowieństwa: warto powracać do źródeł [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Sobota, 26 stycznia 2019, godz. 18:14
Na powrót do źródeł swego powołania jako lekarstwo na "znużenie nadziei" wskazał papież spotykając się z panamskim duchowieństwem i dokonując konsekracji ołtarza w katedrze Matki Bożej Starszej (Santa Maria la Antigua) w Panamie.
więcej

Franciszek podczas Drogi Krzyżowej: naucz nas stać pod krzyżem [PEŁNY TEKST]

KAI / jp
Sobota, 26 stycznia 2019, godz. 08:41
Droga Jezusa na Kalwarię jest drogą cierpienia i samotności, która trwa w naszych czasach.
więcej

Franciszek: musimy uznać dary Boże także u innych chrześcijan [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 19:31
Musimy stale pamiętać o podstawowej równości wszystkich chrześcijan i uznawać dary, jakich Bóg udzielił członkom innych wspólnot, aby móc pewnym krokiem dążyć do Królestwa Bożego. Przypomniał dziś o tym Franciszek w kazaniu podczas nabożeństwa ekumenicznego w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Rozpoczęło ono watykańskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem "Dąż do sprawiedliwości", zaproponowanym przez chrześcijan z Indonezji.
więcej

Franciszek o tym, co wydarzy się, kiedy powiesz do Boga "Abba, Ojcze, Tato"

KAI/ ed
Środa, 16 stycznia 2019, godz. 11:44
Na znaczenie dziecięcej, wewnętrznej i czułej relacji z Bogiem jako istoty modlitwy chrześcijańskiej wskazał Ojciec Święty w swojej dzisiejszej katechezie. Słów papieża w auli Pawła VI wysłuchało około 7 tys. wiernych.
więcej

Papież do rodziców ochrzczonych dzieci: waszym zadaniem jest przekaz wiary słowem i czynem [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 13 stycznia 2019, godz. 15:43
Najważniejszym zadaniem, jakie nakłada na was chrzest, jest przekazywanie wiary swoim dzieciom i macie to robić zarówno słowami, jak i całym swoim życiem - przypomniał Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. 13 stycznia w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Podczas niej ochrzcił 27 dzieci - 12 chłopców i 15 dziewczynek - w większości pracowników różnych instytucji Stolicy Apostolskiej.
więcej

"Światło Pana Boga nie trafia do takich ludzi" [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 6 stycznia 2019, godz. 12:42
Do oddania pierwszego miejsca Bogu w naszym życiu zachęcił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił w bazylice św. Piotra w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną też świętem Trzech Króli (lub Mędrców).
więcej

Papież: dajmy się prowadzić za rękę Matce Bożej [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Wtorek, 1 stycznia 2019, godz. 12:57
Pozwólmy się wziąć w objęcia i prowadzić za rękę Matce Bożej i naszej, gdyż trzymając się Jej, pokonamy najciaśniejsze zakręty historii. Niech Ona nas prowadzi, abyśmy odkryli łączące nas więzy.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook