Franciszek podziękował za życzenia noworoczne i zachęcił do działań na rzecz pokoju [DOKUMENTACJA]

(fot. neneo / Shutterstock.com)

Po modlitwie "Anioł Pański" i udzieleniu błogosławieństwa Ojciec Święty podziękował za życzenia noworoczne i zachęcił do działań na rzecz pokoju.


Oto słowa papieża wypowiedziane po modlitwie "Anioł Pański" w tłumaczeniu na język polski:

 

Drodzy bracia i siostry,Na progu 2018 roku kieruję do wszystkich serdeczne życzenia wszelkiego dobra w Nowym Roku. Do was wszystkich.Pragnę podziękować prezydentowi Republiki Włoskiej za życzenia, jakie złożył mi wczoraj wieczorem w swoim Orędziu na zakończenie roku i które serdecznie odwzajemniam, życząc narodowi włoskiemu roku pogody ducha i pokoju, oświeconego nieustannym błogosławieństwem Bożym.

 

Wyrażam uznanie dla licznych inicjatyw modlitewnych i działań na rzecz pokoju, zorganizowanych na całym świecie z okazji dzisiejszego Światowego Dnia Pokoju. Myślę w szczególności o Marszu Narodowym, który odbył się minionej nocy w Sotto il Monte, zorganizowanym przez Włoską Konferencję Biskupią, Caritas Włoch, Pax Christi i Akcję Katolicką. Pozdrawiam też uczestników wydarzenia "Pokój ma wszystkich ziemach", wspieranego w Rzymie i w wielu krajach przez Wspólnotę św. Idziego. Drodzy przyjaciele, zachęcam was do kontynuowania z radością waszego zaangażowania na rzecz solidarności, szczególnie na przedmieściach miast, aby wspierać pokojowe współistnienie.

 

Pozdrawiam was, drodzy pielgrzymi tu obecni, zwłaszcza z Nowego Jorku, zespół muzyczny z Kalifornii i grupę "Pro Loco" z Massalengo.

 

Wszystkim życzę roku pokoju w łasce Pana i z macierzyńską opieką Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Szczęśliwego Nowego Roku, smacznego i nie zapominajcie modlić się za mnie. Do zobaczenia!

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook