Franciszek: liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Niedziela, 16 grudnia 2018, godz. 14:22
"Świadomość, że w trudnościach zawsze możemy zwrócić się do Pana i że On nigdy nie odrzuca naszych modlitw jest wielkim powodem do radości" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież przypomniał, że liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości i zaznaczył, że Bóg zawsze z miłością kieruje naszym życiem, także pośród problemów i cierpień i ta pewność posila naszą nadzieję i męstwo.
więcej

Franciszek: nie dajmy się uzależnić od mentalności świata

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 13:36
"Nie możemy dać się uzależnić od mentalności świata, ponieważ centrum naszego życia stanowi Jezus i Jego słowo światła, miłości, pocieszenia" - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

Franciszek: w adwencie trzeba czujności i modlitwy [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 14:15
Na czujność i modlitwę jako dwie postawy, które powinni podjąć chrześcijanie w okresie Adwentu wskazał papież Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

Franciszek: niech świadomość końca świata przypomina nam o naszej odpowiedzialności [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 12:33
Niech stwierdzenie naszej przygodności na ziemi i naszych ograniczeń nie sprawia pogrążenia nas w lęku, ale przypomina nam o naszej odpowiedzialności za samych siebie, za bliźnich i za cały świat - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański"
więcej

Franciszek: dajmy się sprowokować świętym [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Czwartek, 1 listopada 2018, godz. 13:10
Abyśmy dali się sprowokować świętym i wybrali Boga, pokorę, łagodność, miłosierdzie, czystość, bardziej pasjonowali się niebem niż ziemią - zachęcił Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

Franciszek na "Anioł Pański": obrady synodu czasem "pociechy i nadziei" [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Niedziela, 28 października 2018, godz. 18:12
Przemawiając przed modlitwą Anioł Pański papież zaznaczył, że był to też czas "słuchania" i "rozeznania wspólnotowego" dokonywanego w świetle słowa Bożego i Ducha Świętego wobec wielu wyzwań, takich jak świat cyfrowy, zjawisko migracji, znaczenie ciała i seksualności, dramat wojen i przemocy. Zwrócił uwagę, że pierwszym owocem zgromadzenia synodalnego powinien być wzór metody, którą starano się stosować począwszy od fazy przygotowawczej, czyli "stylu synodalnego".
więcej

Franciszek: służba bliźnim najważniejszą drogą do Nieba [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 13:13
Do naśladowania Jezusa na drodze służby, "najważniejszej drodze prowadzącej do Nieba" zachęcił Ojciec Święty wiernych w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański".
więcej

Papież o niepowodzeniach małżeńskich: miłość może zostać uzdrowiona [DOKUMENTACJA]

KAI / kw
Niedziela, 7 października 2018, godz. 13:52
W obliczu tak powszechnego kryzysu małżeństw Kościół, naśladując działanie samego Boga ma nie tyle potępiać, ile poprzez miłosierdzie i przebaczenie doprowadzić do Boga serca zranione i zagubione - powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański".
więcej

Franciszek: Bóg objawia się również w sytuacjach niespodziewanych [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 30 września 2018, godz. 12:55
- Umiejmy rozpoznawać znaki obecności Boga pośród nas, odkrywając ją, gdziekolwiek się objawia, nawet w sytuacjach najbardziej niespodziewanych i nietypowych - zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański".
więcej

Franciszek: każdy powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie - "kim dla mnie jest Jezus?" [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Niedziela, 16 września 2018, godz. 13:39
"Szczęście znajdujemy tylko wtedy, gdy miłość, ta prawdziwa miłość, nas spotyka, zaskakuje nas, kiedy nas zmienia" - powiedział papież w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański".
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook