Papież: błogosławieństwa pobudzają do pokładania ufności w sprawach Bożych a nie doczesnych [PEŁNY TEKST]

KAI / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 14:06
Błogosławieństwa Jezusowe są stanowczym przesłaniem, abyśmy pokładali swe zaufanie nie w sprawach materialnych i przemijających, ale w wartościach Bożych, które są wieczne - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 17 lutego w Watykanie.
więcej

Papież na "Anioł Pański": oddanie się na służbę Jezusa nadaje życiu sens (dokumentacja)

KAI / ml
Niedziela, 10 lutego 2019, godz. 14:06
Wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa, żeby być świadkami dobroci i miłosierdzia, nadaje naszemu życiu nowy sens - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Franciszek: w uczniach Pana świat musi dziś widzieć proroków

KAI / pk
Niedziela, 3 lutego 2019, godz. 12:48
Dziś świat musi widzieć w uczniach Pana proroków, to znaczy ludzi odważnie i wytrwale odpowiadających na powołanie chrześcijańskie - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Papież w Domu Miłosiernego Samarytanina w Panamie: być tutaj to dotknąć milczącego i matczynego oblicza Kościoła

KAI / pch
Niedziela, 27 stycznia 2019, godz. 16:52
Ten dom i wszystkie ośrodki, które reprezentujecie, są znakiem nowego życia, które chce dać nam Pan - powiedział Franciszek przed modlitwą Anioł Pański w Domu im. Miłosiernego Samarytanina w Juan Díaz, dzielnicy Miasta Panamy. Jest to ośrodek opieki i pomocy różnym potrzebującym, na który składają się łącznie 4 placówki. Ojca Świętego powitał u wejścia do Domu jego dyrektor ks. Domingo Escobar.
więcej

Anioł Pański: chrzest w Jordanie "zanurza" Jezusa w tłumie i modlitwie [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 13 stycznia 2019, godz. 13:29
Jezus, zanim zanurzył się w Jordanie, "zanurzył się" w tłumie, który tam się znajdował a po wyjściu z wody pogrążył się w modlitwie. Zwrócił na to uwagę Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 13 stycznia.
więcej

Franciszek: Módlmy się za rodziny świata, którym brakuje pokoju i zgody

KAI / kk
Niedziela, 30 grudnia 2018, godz. 14:18
"Módlmy się za wszystkie rodziny świata, szczególnie za te, w których z różnych powodów brakuje pokoju i zgody" - wezwał Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Franciszek zachęca do powierzenia się Bogu i przebaczania prześladowcom

KAI / pch
Środa, 26 grudnia 2018, godz. 13:29
Św. Szczepan, pierwszy męczennik to wzór powierzenia siebie Bogu, zwłaszcza w chwilach trudnych oraz przebaczenia nieprzyjaciołom - powiedział Franciszek.
więcej

Franciszek: liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Niedziela, 16 grudnia 2018, godz. 14:22
"Świadomość, że w trudnościach zawsze możemy zwrócić się do Pana i że On nigdy nie odrzuca naszych modlitw jest wielkim powodem do radości" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież przypomniał, że liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości i zaznaczył, że Bóg zawsze z miłością kieruje naszym życiem, także pośród problemów i cierpień i ta pewność posila naszą nadzieję i męstwo.
więcej

Franciszek: nie dajmy się uzależnić od mentalności świata

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 13:36
"Nie możemy dać się uzależnić od mentalności świata, ponieważ centrum naszego życia stanowi Jezus i Jego słowo światła, miłości, pocieszenia" - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

Franciszek: w adwencie trzeba czujności i modlitwy [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 14:15
Na czujność i modlitwę jako dwie postawy, które powinni podjąć chrześcijanie w okresie Adwentu wskazał papież Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook