Franciszek: wiara w Jezusa pozwala nam czynić dzieła Boże [DOKUMENTACJA]

KAI / ms
Niedziela, 5 sierpnia 2018, godz. 12:53
Częstą pokusą jest sprowadzanie religii do praktykowania prawa, dokonując projekcji na naszą relację z Bogiem relacji między sługami a ich panem - zauważył Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie. Wyjaśnił, że dzieło Boże polega jednak "nie tyle na «czynieniu» rzeczy, lecz na «wierzeniu» w Tego, którego On posłał". To "wiara w Jezusa pozwala nam czynić dzieła Boże", podkreślił papież.
więcej

Franciszek: w obliczu ludzkiego głodu nie można być obojętnym [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 29 lipca 2018, godz. 13:02
W obliczu wołania wszelkiego rodzaju "głodu" nie możemy pozostać obojętnymi i spokojnymi widzami - powiedział papież w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański". Ojciec Święty podkreślił, że jesteśmy wezwani, aby nie marnować zbywającej żywności.
więcej

Franciszek: Chrystus jest w centrum misji Kościoła [DOKUMENTACJA]

KAI / pch
Niedziela, 15 lipca 2018, godz. 13:28
O tym, że Chrystus jest w centrum misji Kościoła oraz, że Jego orędzie należy głosić ubogimi środkami przypomniał papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Ojciec Święty zaznaczył, że z ubóstwem uczniów Jezusa łączy się ryzyko porażki, ale tylko w zjednoczeniu z Tym, który umarł i zmartwychwstał, możemy odnaleźć odwagę ewangelizacji.
więcej

Franciszek: wielu ochrzczonych żyje tak, jakby Chrystus nie istniał [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 14:07
"Wielu ochrzczonych żyje tak, jakby Chrystus nie istniał. Powtarzają gesty i znaki wiary, ale nie odpowiada im rzeczywista akceptacja osoby Jezusa i Jego Ewangelii" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Franciszek: potrzeba uzdrowienia i zawierzenie Jezusowi otwierają drogę do Jego serca

KAI / ml
Niedziela, 1 lipca 2018, godz. 16:34
Jest tylko jeden wymóg, by uzyskać dostęp do serca Jezusa: poczucie potrzeby uzdrowienia i powierzenie się Jemu - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Nawiązał w nim do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mk 5,21-43) ukazującego dwa cuda: wskrzeszenie córki Jaira oraz uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok.
więcej

Papież pozdrowił "umiłowany naród koreański" i powitał nową błogosławioną [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Niedziela, 10 czerwca 2018, godz. 14:18
Pozdrowienia dla "umiłowanego narodu koreańskiego" i życzenia pomyślnych rozmów pokojowych między dwoma państwami koreańskimi, które wkrótce rozpoczną się w Singapurze, przekazał Franciszek w pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański 10 czerwca w Watykanie.
więcej

Franciszek: niech Boże Ciało umacnia wiarę Kościoła [DOKUMENTACJA]

KAI / jp
Niedziela, 3 czerwca 2018, godz. 13:52
Do umocnienia pobożności eucharystycznej zachęcił papież w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański".
więcej

Franciszek: chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości

KAI / kk
Niedziela, 27 maja 2018, godz. 13:16
Chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości - zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Papież skoncentrował się w nim na wyjaśnieniu sensu uroczystości Trójcy Świętej.
więcej

Franciszek: Pięćdziesiątnica to uwieńczenie okresu wielkanocnego i narodziny Kościoła

KAI / pk
Niedziela, 20 maja 2018, godz. 13:55
Pięćdziesiątnica to uwieńczenie okresu wielkanocnego i narodziny Kościoła - przypomniał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli 20 maja w Watykanie.
więcej

Franciszek: miłość Chrystusa każe nam bronić każdego życia ludzkiego [DOKUMENTACJA]

KAI / kk
Niedziela, 6 maja 2018, godz. 12:21
Miłość Chrystusa oznacza strzeżenie osób starszych, udzielanie pomocy chorym, przyjęcie dzieci jeszcze nie narodzonych - ochronę i umiłowanie życia ludzkiego od poczęcia po jego naturalny kres - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed odmawianą w okresie wielkanocnym modlitwą Regina Coeli.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook