Módlmy się o uwolnienie świata od przemocy

(fot. EPA/Claudio Peri)

Do modlitwy o uwolnienie świata od wszelkiej przemocy zachęcił papież Franciszek w krótkim pozdrowieniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie. Odmówił ją z uczestnikami Mszy św., jaką odprawił na zakończenie Dnia Maryjnego w ramach obchodów Roku Wiary.


Drodzy bracia i siostry!

 

Dziś w Tarragonie w Hiszpanii zostaje ogłoszonych błogosławionymi ponad pięciuset męczenników, zabitych za wiarę podczas hiszpańskiej wojny domowej w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wysławiajmy Pana za tych odważnych Jego świadków, i za ich wstawiennictwem módlmy się o uwolnienie świata od wszelkiej przemocy.

 

Dziękuję wam wszystkim, którzy licznie przybyliście z Rzymu, z Włoch i z wielu stron świata na to święto wiary poświęcone Maryi, naszej Matce.

 

Serdecznie pozdrawiam grupę Panamczyków, którzy spotykają się dzisiaj w Rzymie i powierzam ich opiece Matki Bożej z Antigua, niebiańskiej patronce tego umiłowanego Narodu.

 

Pozdrawiam dzieci z Międzynarodowej Orkiestry dla Pokoju "Małe ślady" oraz członków Włoskiego Stowarzyszenia Inwalidów i Okaleczonych w Pracy.

 

Pozdrawiam młodzież Rzymu, która w minionych dniach zaangażowała się w misję "Jezus w centrum": zawsze bądźcie misjonarzami Ewangelii, każdego dnia i w każdym miejscu! Chętnie kieruję też pozdrowienie do więźniów z zakładu karnego w Castrovillari.

A teraz módlmy się wspólnie: Angelus Domini...

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook