Papież przesłał życzenia powrotu do zdrowia

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Zapewnienia o swej modlitwie w intencji jej całkowitego powrotu do zdrowia przesłał papież Franciszek prezydent Argentyny Cristinie Fernández de Kirchner. Tekst osobistego listu Ojca Świę5tego ogłosiło 9 października Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.


"W tych tak szczególnych chwilach pragnę być obecny swą modlitwą za Panią i o jej całkowity powrót do zdrowia" - napisał Franciszek. Zapewnił, że prosi Matkę Bożą z Luján [patronkę Argentyny - KAI], "o umacnianie Pani, aby podtrzymywała w sobie nadzieję i aby mogła ponownie podjąć swe codzienne obowiązki". Dodał, że nie zapomina też o rodzinie w tych trudnych okolicznościach ani o personelu lekarskim, który opiekuje się chorą, "prosząc, aby Pan dał im swe światło przy podejmowaniu decyzji".

 

"Niech Jezus ci błogosławi a Najświętsza Maryja Panna niech się tobą opiekuje" - zakończył swe przesłanie Ojciec Święty.

 

60-letnia obecnie Cristina Elisabeth Fernández de Kirchner piastuje swój urząd od 10 grudnia 2007. Wcześniej, w latach 2003-07, jako żona ówczesnego prezydenta Néstora Kirchnera była pierwszą damą swego kraju.

 

28 grudnia 2011 podano oficjalnie, że głowa państwa cierpi na raka brodawkowatego tarczycy, wykrytego tydzień wcześniej podczas rutynowych badań. 4 stycznia 2012 przeprowadzono operację wycięcia tarczycy, która - jak się potem okazało - była zdrowa. 18 marca br. C. Fernández de Kirchner spotkała się Watykanie (w czasie audiencji ogólnej) z nowym papieżem Franciszkiem, a nazajutrz uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu jego pontyfikatu. Na początku października ponownie trafiła do szpitala ze względu, jak to określono, bóle w lewym ramieniu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook