Papież na Radzie Zwyczajnej Synodu Biskupów

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek udał się wczoraj po południu do siedziby Sekretariatu Synodu Biskupów i wziął udział w obradach 13 Rady Zwyczajnej - donosi na łamach portalu vaticaninsider Andrea Tornielli. Oczekuje się, że Ojciec Święty będzie również obecny na dzisiejszych obradach porannych.


Włoski watykanista przypomina, że od 21 września sekretariatem generalnym Synodu Biskupów kieruje abp Lorenzo Baldisseri, a Ojciec Święty pragnie zmienić reguły prac synodalnych. Ponadto oczekuje się, że w najbliższych dniach ogłoszony zostanie temat przyszłorocznego Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów.

 

Jak zaznaczono, ma on pracować według nowych procedur. Oczekuje się, że będzie więcej konsultacji, w tym za pośrednictwem internetu, jak powiedział kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga w publikowanych w minionych dniach wywiadach. Prace Synodu trwać mają dłużej - do trzech lat - z większym zaangażowaniem Kościołów lokalnych. Po pierwszej sesji roboczej w Rzymie, propozycje będą przedmiotem dyskusji z Kościołami lokalnymi, aby na nowo przestudiować je w Rzymie.

 

W pracach Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów biorą także udział niektórzy purpuraci należący do Rady Kardynałów. Natomiast uczestnictwo w nich Ojca Świętego po raz kolejny wskazuje na jego nowy styl rządzenia Kościołem, wysłuchiwania i osobistego zaangażowania w codzienną pracę Kurii Rzymskiej - zaznacza Tornielli.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~jesus is not dead 13:34:59 | 2013-10-08
Ten Papiez cofnie Kosciol "w rozwoju" o 2000 lat. To bedzie prawdziwy Kosciol Chrystusa i ludzi zyjacych nim 24 h na dobe a nie tylko w niedziele i swieta. Kosciol gdzie kazdy bedzie swietym i mistykiem a nie faryzeuszem. 2000 lat temu Kosciol byl bardzo przesladowany a mimo to rozwijal  sie dynamicznie jak nigdy pozniej. Kosciol musi od nowa zaczac tetnic zyciem... musimy od nowa podbic swiat dla Chrystusa... nie mieczem ale rozancem. Kazdym ma obowiazek byc misjonarzem i prorokiem. Drzewo ktore nie bedzie wydawac owocu bedzie wyciete i rzucone na straty...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook