Papież rozmawiał z założycielm ruchu Slow Food

(fot. EPA/FRUSTACI)

Papież Franciszek zadzwonił w środę do założyciela znanego na całym świecie ruchu Slow Food, Carlo Petriniego. Ujawnił on, że podczas 20-minutowej rozmowy telefonicznej papież pogratulował mu działalności i pracy, jaką wykonuje.

 

Franciszek dzwoniąc do Petriniego odpowiedział na list, jaki napisał on do niego. Według relacji pomysłodawcy ruchu Slow Food, który powstał w Piemoncie, argentyński papież opowiedział mu o swej rodzinie, pochodzącej właśnie z tego regionu Włoch.

 

"Nigdy w życiu nie wyobrażałem sobie, że będę rozmawiać z papieżem" - wyznał Carlo Petrini, cytowany przez włoską agencję Ansa.

 

Slow Food to stowarzyszenie założone w 1986 roku w miejscowości Bra na północy Włoch. Obecnie należy do niego ponad 100 tysięcy osób na całym świecie. Petrini, który był krytykiem kulinarnym, założył ten ruch w odpowiedzi na tzw. fast food i na znak protestu przeciwko takiej żywności. Postanowił krzewić idee obrony tradycyjnej kuchni różnych stron świata i związanych z nią upraw oraz metod prowadzenia gospodarstw rolnych, typowych dla poszczególnych regionów.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook