"To hańba, która nigdy nie może się powtórzyć"

(fot. CTV)

Tragedia u brzegów włoskiej wyspy Lampedusa jest hańbą, która nigdy nie może się powtórzyć - stwierdził dziś Ojciec Święty podczas audiencji dla uczestników spotkania zorganizowanego przez Papieską Radę "Iustitia et Pax" z okazji 50. rocznicy encykliki Jana XXIII "Pacem in terris".

 

Papież Franciszek poprosił zgromadzonych o modlitwę za osoby, które straciły życie oraz krewnych tych uchodźców. "Zjednoczmy nasze wysiłki, aby podobne tragedie się nie powtórzyły. Tylko stanowcza współpraca wszystkich może dopomóc, żeby im zapobiec" - stwierdził Ojciec Święty. Wyraził głęboki ból z powodu tego dramatu, wiążąc go ze światowym kryzysem gospodarczym, będący poważnym symptomem braku szacunku dla człowieka. Wcześniej papież zaapelował o modlitwę w intencji ofiar dramatu u brzegów Lampedusy za pośrednictwem portalu Twitter.

Tragedia u brzegów Lampedusy miała miejsce dziś rano, kiedy statek, którym płynęło z Libii około 500 nielegalnym imigrantów, głównie z Erytrei i Somalii stanął w płomieniach i przewrócił się około pół mili od brzegu. Co najmniej 82 osoby straciły życie, a 250 uważa się za zaginione.

 

 

Więcej »

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook