Nie bądźcie "handlarzami śmierci"

(fot. PAP/ EPA/CIRO FUSCO)

Nie bądźcie "handlarzami śmierci", tymi, którzy sprzedają śmierć, wykorzystując to, że ludzie są smutni, nie mają nadziei ani zaufania - ostrzegł papież Franciszek młodych ludzi, z którymi spotkał się na zakończenie swej podróży na Sardynię 22 września. Młodzież bardzo licznie wypełniła plac Carlo Felice w Cagliari i zgotowała Ojcu Świętemu gorącą owację.

 

W swym przemówieniu, w znacznym stopniu improwizowanym, papież nawiązał do dzisiejszego krwawego zamachu na kościół chrześcijański w Peszawarze (Pakistan), w którym zginęło ponad 70 osób. Ostro potępił ten "obłędny wybór nienawiści i wojny" i oświadczył, że "tylko droga pokoju buduje lepszy świat".

 

Nawiązując do tego wydarzenia i wyraźnie poruszony wiadomością o tragedii w Pakistanie Franciszek wezwał swych młodych słuchaczy, aby nie stali się "handlarzami śmierci", sprzedającymi śmierć. Niebezpieczeństwo takie istnieje, gdy "jesteście smutni, bez nadziei i bez zaufania" - podkreślił Ojciec Święty. Zaapelował, aby młodzi nie sprzedawali swej młodości, dodając: "Wiecie, o czym mówię, rozumiecie mnie".

 

Po zakończeniu spotkania z młodzieżą papież odjechał na lotnisko Cagliari-Elmas, skąd - żegnany przez władze kościelne i cywilne - odleciał o 18.30 samolotem do Rzymu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Karol 11:32:17 | 2013-09-23
http://www.vatican.va/holy_father/francesco/speeches/2013/september/documents/papa-francesco_20130922_giovani-cagliari_it.html

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Karol 09:59:06 | 2013-09-23
Rzeczywiście, Ojciec Święty mówił młodzieży, aby po pociechę i pomoc nie chodzić do handlarzy śmierci, lecz do Chrystusa. Istotna różnica w papieskiej myśli. Wypadałoby więc to tłumaczenie poprawić!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Iza 22:59:21 | 2013-09-22
Oglądałam transmisję.
Papież - jak mi się wydaje - powiedział aby w chwilach smutku, rozpaczy nie chodzić do handlarzy śmierci, którzy jedynie to przygnębienie i rozpacz pogłębią. Przedstawił siebie (i Kościół) jako dających nie ułudę (jak tamci handlarze) tylko Prawdę - Jezusa, prawdziwą Osobę, która staje się przyjacielem i nigdy nie opuszcza... Odpowiedział na 3 pytania postawione mu przez młodzież, dał osobiste świadectwo o tym, jak przeżywał drogę do realizacji powołania i jak trwa to do dziś. Bliskość Boga, obcowanie z Nim, powroty w upadkach - to klucz do wytrwania i postępowania naprzód. A po informacji o Pakistanie Papież powiedział, że teraz to on zostawia młodzież z pytaniem: Czy jesteś gotowy budować pokój?... bo jeśli ty tego nie zrobisz, oni nie zrobią tego także... itd...
Ogromnie brak poważnych, szczegółowych i dokładnych tłumaczeń papieskich wystąpień.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook