Papież wzywa do większej obecności w mediach

Radio Watykańskie
(fot. CTV)

Papież Franciszek zwrócił w sobotę uwagę duchownych na potrzebę "większej obecności Kościoła w świecie środków przekazu" , aby w ten sposób móc lepiej rozumieć "oczekiwania, wątpliwości i nadzieje" współczesnych.

 

Papież wypowiadał się podczas audiencji dla uczestników zgromadzenia Papieskiej Rady do spraw Komunikacji Społecznej.

 

Zachęcił zebranych do szerszego korzystania z nowych technologii medialnych, ale jednocześnie podkreślił, że ważna jest treść przekazu nie zaś "uzyskanie nowoczesnych technologii, chociaż są one potrzebne do aktualnej i znaczącej obecności Kościoła".

 

Na wstępie spotkania zaznaczył, że "środki przekazu stopniowo stały się dla wielu ich zwykłym środowiskiem, siecią, za której pomocą ludzie się komunikują i rozszerzają horyzont swych kontaktów i więzi".

 

Jednocześnie ostrzegł przed "ograniczeniami i szkodliwymi aspektami tego środowiska".

 

 

Więcej »

 

Franciszek zachęcał duchownych do udziału w dialogu ze współczesnymi mężczyznami i kobietami, aby w ten sposób postarać się lepiej zrozumieć ich "oczekiwania, wątpliwości i nadzieje".

 

"W erze obecnej, erze globalizacji, jesteśmy świadkami coraz większej dezorientacji i samotności; utrudnia to nawiązywanie głębszych więzi" - powiedział Franciszek.

 

"Trzeba więc umieć prowadzić dialog" - podkreślił papież i dodał: "Nasza obecność powinna polegać na słuchaniu, prowadzeniu dialogu i zachęcaniu".

 

Nie jest to "problem o charakterze głównie technologicznym" - powtórzył Franciszek. "Trzeba bowiem zadać sobie pytanie: czy potrafimy, również na tym polu, głosić Chrystusa?", "rozgrzać serca" współczesnych ludzi - zakończył papież.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 19:03:18 | 2013-09-21
Obecność kościoła w mediach z całą pewnością nie powinna przypominać reklamy kreatywnej technologii ,gdyż za bardzo kojarzy się to z dachowaniem i lotem po zderzeniu drogowym. Trzeba tępić piratów drogowych,tak jak napastników,których jedynym celem jest niszczenie i nienawiść w portalach internetowych.Jak ukazywać Jezusa w świecie internetowych łączy? Krótko i dosadnie,tak jak w powyższym artykule.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook