100 tys. euro z Watykanu na walkę z ebolą

(fot. depositphotos.com)

Pochodzący z Ghany kard. Peter Turkson przebywa obecnie na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka pragnie wesprzeć wkład Kościoła w walkę z epidemią ebola w tym kraju, poinformował 8 sierpnia kongijski portal Actualite.cd.


Według tej informacji kard. Turkson rozmawiał już w tej sprawie m.in. z gubernatorem prowincji Kiwu Północne, Carly Nzanzu Kasivita.


Kard. Turkson powiedział, że przyjechał do Demokratycznej Republiki Konga, aby wszystkim zmagającym się z tym wirusem - chorym, ich bliskim oraz personelowi medycznemu - przykazać pozdrowienia i słowa otuchy od papieża Franciszka. Na środki do walki z wirusem oraz opiekę nad pacjentami Watykan przekazał wstępnie 100 tys. euro. "Musimy pomóc rządowi Konga w wyjściu z tej katastrofy medycznej", stwierdził purpurat. Przy okazji po raz kolejny podkreślił potrzebę przestrzegania zasad higieny.


Wcześniej, 6 sierpnia, ministrowie zdrowia Konga i sąsiedzkiej Rwandy uchwalili plan podejmowania wspólnych środków, który będzie realizowany od połowy sierpnia z pomocą regionalnego biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

Według władz prowincji na skutek epidemii zmarło w tym roku 1700 osób, podczas gdy w ciągu całego 2018 r. śmiertelnych ofiar eboli było 356.
Obecna epidemia wybuchła w sierpniu 2018 r. w prowincjach Kiwu Północne oraz Ituri, poinformowała organizacja pomocy "Wioski dziecięce SOS". Jest to drugi tak silny rzut tej epidemii po panującej w 2014 r. w Afryce Zachodniej. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?