Watykan: w listopadzie kolejne spotkanie poświęcone adhortacji Evangelii Gaudium

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji organizuje w Watykanie II Spotkanie Międzynarodowe poświęcone perspektywom wdrożenia w życie Kościoła adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-30 listopada br.

 

W zaproszeniu Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella wskazuje, że drugie międzynarodowe spotkanie odbędzie odbędzie się dokładnie pięć lat po pierwszym zgromadzeniu, na którym rozważano papieski dokument poświęcony ewangelizacji.

 

Celem tego wydarzenia jest refleksja nad pierwszą adhortacją apostolską Franciszka oraz nad przebytą już drogą. "Pragniemy jednocześnie rozważyć perspektywy na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że taka refleksja jest bardzo aktualna i może nas zainspirować do owocnej pracy duszpasterskiej w całym Kościele" - wskazuje abp Fisichella.

 

Spotkanie przeznaczone jest dla biskupów, kapłanów i osób świeckich, którzy w ramach Konferencji Episkopatu, jak też na poziomie diecezjalnym, zajmują się ewangelizacją oraz tematami jej pokrewnymi, a także dla wszystkich tych, którzy są zaangażowani duszpastersko oraz zainteresowani poruszaną tematyką.

 

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony www.pcpne.va obsługiwanej w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?