Franciszek mianował nowego członka Papieskiej Akademii Nauk Społecznych

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek mianował Christopha Engela, profesora prawa medialnego i komunikacyjnego na Uniwersytecie w Osnabrück w Niemczech, pełnoprawnym członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych.

 

Niemiecki prawnik urodził się 22 lutego 1956 r. w Kolonii. W 1981 r. ukończył prawo na Uniwersytecie w Tübingen i w 1988 r. otrzymał doktorat. W 1992 r. habilitował się w zakresie zagranicznego i międzynarodowego prawa prywatnego na Uniwersytecie w Hamburgu. W latach 1992-1997 pracował jako profesor zwyczajny prawa mediów i komunikacji na Uniwersytecie w Osnabrück. W 1997 roku został szefem grupy projektowej "Law and Commons" a w 2003 r. dyrektorem i członkiem Instytutu Maxa Plancka.

 

Od 1997 roku prof. Engel jest również członkiem Naukowej Rady Doradczej Federalnego Ministerstwa Gospodarki. W centrum jego pracy naukowej znajdują się zasady zachowania prawa, rozumiane jako narzędzie kierowania społeczeństwem. Jego publikacje obejmują dziedziny prawa, ekonomii i psychologii. W 2017 roku Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie przyznał mu tytuł doktora honoris causa.

 

Papieska Akademia Nauk Społecznych, która grupuje uczonych z całego świata, podejmuje refleksję nad głównymi problemami współczesności: migracji, ochrony środowiska, szerzenia się zorganizowanej przestępczości, globalizacji itd.                                     

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?