Papież: nasza modlitwa nie powinna ograniczać się tylko do tego

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

- Czytany dzisiaj fragment Ewangelii ukazuje Jezusa, który wysyła na misję 72 uczniów, oprócz 12 apostołów - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na Placu św. Piotra w Watykanie.

 

Papież zwrócił uwagę, że Pan polecił im, aby nie brali ze sobą niczego, ale aby się modlili i udali się w drogę. Nawiązał również do innego fragmentu dzisiejszych czytań, mówiącego o potrzebie robotników na żniwa Pańskie.

 

>> TUTAJ przeczytaj pełny tekst

 

Ojciec Święty zaznaczył, że liczba 72 uczniów wskazuje prawdopodobnie wszystkie narody, gdyż w Księdze Rodzaju wspomina się o tyluż różnych narodach.

 

- Zapowiada to misję Kościoła głoszenia Ewangelii wszystkim ludom - podkreślił.

 

Franciszek przywołał następnie fragment mówiący o robotnikach, których brakuje na żniwach Pańskich, dodając, że ta prośba Jezusa jest ciągle ważna i aktualna.

 

- I każdy z nas powinien to czynić [prosić Pana żniwa, aby posłał robotników na nie] sercem otwartym, postawą misyjną, a nasza modlitwa nie powinna się ograniczać tylko do naszych potrzeb, gdyż modlitwa prawdziwie chrześcijańska jest wtedy, gdy ma wymiar powszechny - przypomniał Franciszek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?