Papież wyraził zaniepokojenie napięciem w rejonie Zatoki Perskiej

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Papież Franciszek wyraził w niedzielę zaniepokojenie wzrostem napięcia w rejonie Zatoki Perskiej i zaapelował do społeczności międzynarodowej o dołożenie starań na rzecz dialogu i pokoju.

 

Na zakończenie mszy odprawionej w miejscowości Camerino we włoskim regionie Marche papież odniósł się do napięć, wywołanych w czwartek bliżej niezidentyfikowanymi atakami na dwa tankowce - japoński i norweski - w Zatoce Omańskiej. Na jednej jednostce doszło do eksplozji i pożaru, na drugiej również do wybuchu. Nie wiadomo, co je spowodowało. O ataki na tankowce USA, Wielka Brytania i Arabia Saudyjska oskarżają Iran.

 

Śledzę z niepokojem zaostrzenie się napięć w Zatoce Perskiej - powiedział Franciszek, nawiązując do tych wydarzeń.

 

Papież wyraził pragnienie, by "rozwiązano złożone problemy i konflikty na Bliskim Wschodzie". Wystosował też "żarliwy apel do społeczności międzynarodowej o to, by podjęła wszelkie wysiłki, aby sprzyjać dialogowi i pokojowi".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

boggiegroup 22:57:21 | 2019-06-16
Apply today for a personal, business or multifunctional loan, and we also offer real estate loans. We offer loans with a low interest rate of 3%. If you need more information and want to get a loan from us, please reply now with your real e-mail address: [email protected]

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?