Papież Franciszek: przyszłość zależy od rodziny

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Nie wolno ignorować cierpień tak wielu rodzin, wynikających z braku pracy, problemów mieszkaniowych czy faktycznej niemożliwości wychowywania swych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - pisze Franciszek do włoskich katolików w związku z rozpoczętym dziś w Turynie Tygodniem Społecznym. Jego tematem jest rodzina jako nadzieja i przyszłość włoskiego społeczeństwa.


Papież przypomina o ścisłym powiązaniu rodziny z rozwojem społeczeństwa i gospodarki. Z tego względu zasługuje ona na skuteczne wsparcie. Wspomina o dramatycznym kryzysie demograficznym, którego doświadcza dziś Europa, a w szczególności Włochy. Nie pomija też milczeniem poważnego problemu przemocy w rodzinie. Nade wszystko jednak przypomina pozytywne świadectwo wielu rodzin, które pięknie, odważnie i z radością traktują swe powołanie.

 

Franciszek apeluje do sumień włoskich katolików. Liczy, że jak w innych epokach wniosą wkład w budowanie swego kraju. Dziś ich szczególnym zadaniem jest ukazanie, jak bardzo budowanie dobra wspólnego jest uzależnione od wspierania życia rodzinnego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~abc 20:17:43 | 2013-09-12
Największym cierpieniem rodziny, jest rozbita rodzina, a nie problemy mieszkaniowe, czy brak pracy.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?