Ojciec Święty przyjął oficjalne delegacje z Bułgarii i Macedonii Północnej

(fot. PAP/EPA/ANDREW MEDICHINI / POOL)

W obchodzone dzisiaj w Bułgarii i Macedonii Północnej święto świętych Cyryla i Metodego papież przyjął na oddzielnych audiencjach przewodniczącą Zgromadzenia Narodowego Bułgarii, Cwietę Karajanczewą oraz przewodniczącego parlamentu Macedonii Północnej, Talata Xhaferiego wraz z osobami towarzyszącymi.


Jak oświadczył tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti papież podziękował delegacji bułgarskiej za wspaniałe przyjęcie, jakie zgotowano mu podczas jego niedawnej wizyty w tym kraju. Podkreślił, że wielkie wrażenie wywarły na nim osoby starsze oraz szacunek, jakim są one otaczane w społeczeństwie bułgarskim. Zauważył, że jest to oznaką szacunku dla tradycji, która nie jest "strzeżeniem popiołów, ale podtrzymywaniem ognia". Ojciec Święty wyznał, że był bardzo wzruszony uroczystością przyjęcia przez 245 dzieci Pierwszej Komunii św. w Rakowskim.

 

W końcu, pozdrawiając ze szczególną sympatią metropolitę Antoniego, Franciszek wyraził wielkie uznanie dla patriarchy Neofita, którego określił mianem człowieka wiary, łagodnego, jako człowieka głębokiego.

 

Przyjmując następnie delegację z Macedonii Północnej papież podziękował za gościnność władz i narodu podczas wizyty w tym kraju, przypominając w szczególności Mszę św. w Skopje i wizytę w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Ojciec Święty powiedział również, że został poruszony spotkaniem z młodzieżą macedońską wyznającą różne religie, które było ważnym znakiem braterstwa. Na końcu stwierdził: "wasz naród jest historycznie bramą wejścia chrześcijaństwa do Europy i jest to coś wspaniałego".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook