Papież Franciszek nagrał wyjątkową modlitwę

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Spontaniczna modlitwa papieża została nagrana w krótkim filmiku. To krzyk do współczesnego świata.

 

Za nagranie odpowiada arcybiskup Canterbury Justin Welby, który poprosił Ojca Świętego o kilka słów przesłania dla ruchu modlitewnego Thy Kingdom Come. Ruch promuje modlitwę pomiędzy Wniebowstąpieniem, a Zesłaniem Ducha Świętego.

 

Jest ono elementem większego wideo, będącego pierwszym w historii wywiadem, który przeprowadza z papieżem przewodniczący kościoła anglikańskiego. Franciszek zwraca się do Welby’ego "bracie", co wyraża głęboki szacunek Ojca Świętego do duchowego lidera anglikanów.

 

"Przyjdź Duchu Święty! To krzyk wszystkich chrześcijan w dzień Zesłania. Przyjdź Duchu Święty, obietnico Ojca, obietnico Jezusa, że Duch może poszerzyć i powiększyć nasze serca" - mówił papież.

 

"Wszyscy mamy ten problem, że nasze serca się kurczą, zmniejszają i zamykają. Nie możemy sami go rozwiązać" - kontynuuje Ojciec Święty, dodając, że może to zmienić tylko Duch.

 

Na koniec Franciszek zwraca się do Ducha z prośbą o przyjście i do Jezusa o Jego królestwo. "Idziemy razem z wami w tej modlitwie - przyjdź Królestwo Twoje" - prosił papież.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?