Poruszające słowa papieża do anglikanów: nasze serca stają się coraz bardziej ciasne

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek przyłączył się do ewangelizacyjnej akcji prymasa Wspólnoty Anglikańskiej. Na jej potrzeby skierował krótkie przesłanie o mocy Ducha Świętego.


Abp Justin Welby przebywał w Watykanie na początku kwietnia w związku z rekolekcjami dla polityków Sudanu Południowego. Przy tej okazji zapytał papieża, czy nie skierowałby paru słów do uczestników zainicjowanej przez niego akcji ewangelizacyjnej "Thy Kingdom Come" (Przyjdź królestwo Twoje). Franciszek zgodził się bez wahania.

 

Zwierzchnik anglikanów nagrał go na swym prywatnym telefonie, a dziś udostępnił to nagranie. Dotyczy ono Ducha Świętego, bo jest przeznaczone na dzień Pięćdziesiątnicy.

 

"Przyjdź, Duchu Święty. Takie jest wołanie wszystkich chrześcijan w dzień Pięćdziesiątnicy - mówił papież. - Przyjdź, Duchu Święty, obietnico Ojca i Syna, przyjdź i poszerz trochę nasze serca. Wszyscy mamy ten problem, że nasze serca stają się coraz bardziej ciasne, coraz mniejsze i bardziej zamknięte. Sami nie poradzimy sobie z tym problemem. Tylko Duch Święty może nam pomóc. A zatem przyjdź, Duchu Święty. A z Jezusem modlimy się: Przyjdź królestwo Twoje, królestwo Ojca, które Jezus przyszedł nam głosić. Wam zaś wszystkim, bracia i siostry, wraz z mym bratem Justinem Welby, chcemy powiedzieć, że towarzyszymy wam w tej modlitwie: Przyjdź Królestwo Twoje".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.17

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?