Watykan: papież Franciszek modlił się za swoją ojczyznę

(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie, pozdrawiając pielgrzymów włoskich Franciszek przypominał, że dziś w jego ojczyźnie obchodzone jest święto Matki Bożej z Lujan i prosił o modlitwę w intencji Argentyny.

 

Wcześniej Franciszek przypomniał, że w minioną sobotę w Mieście Meksyk miała miejsca beatyfikacja Marii Concepción "Conchita" Cabrera de Armida, która dała świadectwo zbawczej wartości krzyża Chrystusa, inspirując powstanie różnych instytutów zakonnych i świeckich.

 

Papież pozdrowił także neoprezbiterów Legionistów Chrystusa, a także wykładowców i studentów papieskiej uczelni Regina Apostolorum w Rzymie, obchodzącej 25 lecie istnienia.

 

Przypomniał, że w sanktuarium w Pompejach będzie dziś w południe odmawiana suplika do Matki Bożej i prosił, by Maryja wstawiała się za Kościołem a także osobami cierpiącymi na ciele i na duchu.

 

Wreszcie Franciszek powiedział: "Dzisiaj w mojej ojczyźnie obchodzona jest uroczystość Matki Bożej z Lujan. Módlmy się wszyscy razem za Argentynę".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?