Papież wysłuchał rad współpracowników

Wysłuchanie spostrzeżeń i rad swoich współpracowników było głównym celem dzisiejszego spotkania Ojca Świętego z szefami dykasterii Kurii Rzymskiej, przewodniczącym Gubernatoratu Państwa Watykańskiego oraz Kardynałem-Wikariuszem dla diecezji rzymskiej. Odbyło się ono w Sali Bolońskiej Pałacu Apostolskiego.


Jak zaznacza komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Papież Franciszek już wcześniej spotkał się z wszystkimi szefami dykasterii i z każdym z nich przeprowadził obszerną rozmowę. Dziś rano spotkał się z nimi wspólnie i osobiście przewodniczył obradom. Spotkanie to zbiegło się z zakończeniem pierwszego półrocza obecnego pontyfikatu.

 

Spotkanie to, podczas którego Papież wysłuchał spostrzeżeń i rad swoich głównych współpracowników wpisuje się w kontekst wdrażania sugestii przedstawionych podczas kongregacji kardynałów przed konklawe, a także refleksji Ojca Świętego odnośnie do rządzenia Kościołem.

 

Przy tej okazji przypomniano, że w pierwszych dniach października ważnym wydarzeniem będzie spotkanie grupy ośmiu kardynałów, którym 13 kwietnia br. papież Franciszek powierzył zadanie przygotowania reformy Kurii Rzymskiej.

 

 

Więcej »

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook