Papież Franciszek: dbajcie o zrównoważony rozwój

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Pomimo wielu korzyści i pozytywnych zmian, które zachodzą w wielu sektorach życia, ciągle pozostaje, a nawet wzrasta marginalizacja i nierównowaga społeczna. Sytuacja ta domaga się odpowiedniego i mądrego zaangażowania różnych grup społecznych i także struktur władzy. Słowa te papież skierował do członków Unii Prowincji Włoskich, których przyjął na audiencji.

 

Franciszek wskazał, że głównymi zadaniami władz prowincji jest dbanie o środowisko, konsolidacja i troska o łączność małych ośrodków z większymi miastami, a także zarządzanie szkołami.

 

- To ogólne działanie wymaga odpowiedniego planowania, stałego zaangażowania i odpowiedniej dostępności środków niezbędnych do regularnego wykonywania zadań. Aby jednak to zrealizować, konieczne jest promowanie i szerzenie bardziej konkretnej i świadomej troski o środowisko. Opieka nad wspólnym domem we wszystkich jej aspektach musi być coraz bardziej odczuwana - zaznaczył Ojciec Święty. - Będzie to możliwe dzięki zaangażowaniu większej liczby środków na dbanie o środowisko i utrzymanie infrastruktury, dostrzegając w tym nie tyle obciążenie, ile raczej szansę na konkretny i rzeczywisty rozwój. W celu skutecznej poprawy jakości życia, uniknięcia możliwych tragedii i ogromnych kosztów ludzkich i ekonomicznych, jako konsekwencji zaniedbań lub niemożliwych do przewidzenia wydarzeń, oraz aby zapewnić trwałe perspektywy zrównoważonego rozwoju, konieczne są prace związane z konserwacją i dbałość o utrzymaniu na odpowiednim poziomie szkół, dróg i środowiska jako jednej z głównych kwestii, na której skupia się całą uwagę, której się domaga i na którą zasługuje.

 

Papież życzył zgromadzonym, aby z odwagą i determinacją kontynuowali swą pracę, by uczynić prowincje przykładnymi miejscami zrównoważonego rozwoju.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.18

Liczba głosów:

88

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?