Papież do francuskiej młodzieży: Kościół potrzebuje waszego zapału i waszej wiary

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Świadczenie dziś o Chrystusie nie jest trudniejsze niż w przeszłości - stwierdził Franciszek w czasie spotkania z młodymi diecezji Aire i Dax we Francji, których przyjął na audiencji.

 
Zachęcał ich, aby wykorzystali swoją wizytę w Rzymie do odkrycia, że Kościół, którego są członkami, wędruje od 2 tys. lat, dzieląc radości i nadzieje, smutki i niepokoje ludzi. Wędruje takim, jakim jest, bez uciekania się do jakichś zabiegów estetycznych.
 

Papież podkreślił znaczenie zjednoczenia z Chrystusem poprzez słuchanie Słowa, praktykę sakramentalną, braterską wspólnotę oraz służbę innym.

 

"Zakorzeńcie się w miłości Boga"

 

- Na podobieństwo drzewa, które symbolizuje wasz region, czyli sosny landyjskiej, która niesie uzdrowienie terenom bagiennym, zakorzeńcie się w miłości Boga, aby tam, gdzie żyjecie, Kościół był miłowany. Tak, pozwólcie się przekształcić i odnowić przez Ducha Świętego, aby nieść Chrystusa w każde środowisko oraz przekazywać radość i młodość Ewangelii. I za przykładem św. Wincentego a Paulo, Landyjczyka, tak jak wy, czyńcie widzialną miłość, którą Bóg was napełnił, kochając z «siłą ramion i potem na czole» - zaznaczył Ojciec Święty. - W ten sposób będziecie zawsze budowniczymi mostów pomiędzy ludźmi, starającymi się o wzrost kultury spotkania i dialogu, aby wnieść wkład w nadejście prawdziwego ludzkiego braterstwa.

 

Franciszek zachęcił młodych, aby wyrażali poprzez gesty oraz słowa, że Bóg jest zawsze nowością, która prowadzi na spotkanie z ludzkością najbardziej poranioną, tam gdzie ludzkie istnienia pomimo pozorów i konformizmu, nadal szukają odpowiedzi na pytania o sens życia. Zapewnił, że liczy na młodych. Kościół potrzebuje waszego zapału, wyczucia, wiary oraz odwagi - powiedział na zakończenie papież.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.45

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook