Papież do osób niesłyszących: uczycie nas kultury spotkania w świecie pełnym obojętności

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Moim pragnieniem jest, abyście mogli coraz bardziej uczestniczyć w życiu Kościoła i w ten sposób odkrywali i przynosili owoce talentów, jakimi was Pan obdarzył - życzenie to wyraził papież podczas spotkania z członkami Włoskiego Stowarzyszenia Niesłyszących, których przyjął na audiencji.

 

Franciszek przypomniał, że Stowarzyszenie to angażuje się w walkę z kulturą odrzucenia, aby zapewnić osobom głuchym lepszą jakość życia oraz pomóc w przezwyciężaniu tej niepełnosprawności.

 

- Osoby niesłyszące bez wątpienia żyją w warunkach niestabilnych i to stanowi część życia, którą można pozytywnie przyjąć. Natomiast to, co na pewno nie jest dobre dla nich, to to, że podobnie jak wiele osób niepełnosprawnych i ich rodzin, często doświadczają uprzedzeń, także w środowiskach chrześcijańskich. Miasta, wioski i parafie, są wezwane, aby przezwyciężać coraz bardziej wszelkie bariery, które nie pozwalają przyjąć tych możliwości, jakie wasza aktywna obecność ze sobą niesie, idąc poza wasze ograniczenia - stwierdził Ojciec Święty.

 

- Wy natomiast uczycie nas, że tylko żyjąc z własnymi ograniczeniami i niestabilnością, razem z odpowiedzialnymi i wszystkimi członkami społeczeństwa obywatelskiego oraz kościelnego, można być budowniczymi kultury spotkania, w przeciwieństwie do rozpowszechnionej obojętności. W ten sposób można ulepszać społeczeństwo i wspólnotę, a także ofiarować osobom niesłyszącym pełnię egzystencji, która zawiera wszystkie aspekty życia w różnych jego fazach - powiedział papież.

 

Franciszek zapewnił niesłyszących o swojej modlitwie, aby wnosili w życie społeczne wkład, będąc ludźmi otwartymi na innych oraz współtwórcami rewolucji czułości i bliskości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook