Papież zaprasza młodzież do zapoznania się z jego adhortacją i do odmawiania różańca w intencji pokoju

(fot. Marcin Kadziolka/shutterstock.com)

Do zapoznania się ze swoją najnowszą adhortacją apostolską "Christus vivit" i do odmawiania różańca w intencji pokoju zachęcił młodych i wszystkich wiernych Franciszek w krótkich rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

 

Odmówił ja wraz z pielgrzymami zgromadzonymi na Placu św. Piotra bezpośrednio po Mszy św. Niedzieli Palmowej 14 kwietnia.


Oto polski tekst przemówienia papieskiego:

 

Drodzy bracia i siostry,Pozdrawiam was wszystkich, którzy uczestniczyliście w tej uroczystości i tych, którzy połączyli się z nami przez różne środki przekazu. Tym pozdrowieniem ogarniam wszystkich ludzi młodych, którzy dzisiaj obchodzą wokół swoich biskupów Dzień Młodzieży w każdej diecezji świata.

 

Drodzy młodzi, zapraszam was, abyście przyswoili sobie i żyli każdego dnia wskazaniami niedawnej adhortacji apostolskiej "Christus vivit", będącej owocem Synodu, który zaangażował także wielu waszych rówieśników. W tekście tym każdy z was może znaleźć owocne idee dla swego życia i swojej drogi rozwoju w wierze oraz służbie braciom.W kontekście tej niedzieli chciałem ofiarować wam wszystkim zgromadzonym na Placu Świętego Piotra specjalne różańce.

 

Wykonano je z drewna oliwnego w Ziemi Świętej specjalnie na Światowe Spotkanie Młodzieży w Panamie w styczniu i na dzisiejszy Dzień Młodzieży. Dlatego ponawiam swój apel skierowany do młodych i do wszystkich, aby odmawiali różaniec w intencji pokoju, zwłaszcza pokoju w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. A teraz zwracamy się do Maryi Panny, aby pomogła nam w dobrym przeżyciu Wielkiego Tygodnia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook