Papież Franciszek przekazał 100 tys. euro dla powodzian w Iranie

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek przekazał 100 tys. euro dla ofiar powodzi, jakie nawiedziły Iran w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Fundusze zostaną rozprowadzone za pośrednictwem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka przy współpracy z lokalną nuncjaturą apostolską.


Papież zapewnia także o swojej pamięci i modlitwie za wszystkich dotkniętych tą tragedią. W telegramie kondolencyjnym wysłanym przez Sekretarza Stanu, kard. Pietro Parolina, Franciszek wyraża swój głęboki ból z powodu cierpienia ludzi i prosi o Boże błogosławieństwo dla personelu ratunkowego.

 

Gwałtowne powodzie uderzyły przede wszystkim w północno-wschodnie i południowe regiony Iranu. Do tej pory potwierdzono śmierć 77 osób oraz ponad tysiąc rannych. 10 mln mieszkańców poniosło szkody materialne, z czego 2 mln potrzebuje natychmiastowej pomocy. 200 tys. osób zostało ewakuowanych ze swoich miejscowości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.92

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 23:09:59 | 2019-04-12
Iran jest republiką islamską. Na ponad 80 milionów ludności, 99,5 procent stanowią muzułmanie. To tak dla przypomnienia. Ile tysięcy dolarów przeznaczyły na pomoc Iranowi kraje muzułmańkie? A ile tysięc dolarów przeznaczyły kraje muzułmańskie na pomoc katolikom czy chrześcijanom, np. trzęsienie ziemi we Włoszech, czy inne kataklizmy w Europie? Tak pytam. Będę mile zaskoczony jeśli choć jednego dolara dostał jakiś katolik czy chrześcijanin od rządu kraju o ustroju republika islamska. Oj naiwni, naiwni.. ktoś tak kiedyś śpiewał. A  może by tak na pomoc chrześcijanom w Izraelu? Nie wypada, prawda? 

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook