Najlepsze rozwiązanie problemu nadużyć prowadzi przez osobiste oraz zbiorowe nawrócenie

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

W ostatnich dniach w Rzymie odbyło się 10. posiedzenie powołanej przez Franciszka w 2014 roku Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

 

Podczas obrad przypomniano słowa papieża, który podkreślił, że najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie problemu nadużyć prowadzi przez osobiste oraz zbiorowe nawrócenie.

 

Franciszek bierze udział w obradach, które regulują funkcjonowanie Kurii Rzymskiej >>


Komisja realizuje w tej chwili kilka ważnych projektów. Pierwszym jest tworzenie cyfrowego panelu doradczego dla osób, które zostały ofiarami nadużyć. Ma on doprowadzić do uważnego ich słuchania oraz budowania bezpiecznej przestrzeni dla młodych. Chodzi o wsparcie już istniejących lokalnych centrów pomocy oraz tych nowo tworzonych w różnych krajach, m.in w Brazylii, Zambii oraz na Filipinach.

 

Kolejną inicjatywą podjętą przez Komisję jest zorganizowanie posiedzenia na temat przestępstw seksualnych, w której wezmą udział eksperci z całego świata. Ważne znaczenie posiada również przeprowadzenie audytu, który ma pomóc Kościołom lokalnym w monitorowaniu oceny poziomu wdrażania oraz kontroli programów ochrony.Planuje się także przeprowadzenie badań w sprawie oceny stanu bezpieczeństwa w szkołach katolickich, począwszy od projektów pilotażowych w RPA, Kolumbii, Indiach, na Filipinach i w Tonga.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 11:55:45 | 2019-04-14
Najpierw trzeba rozwiązać problem sprawców pozostających w stanie duchownym i zdymisjonować tych, którzy pedofilię kryli.

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook