Watykan: wręczyli papieżowi niespodziewany dar. "To ostrzeżenie przed zagładą"

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Podczas wczorajszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek otrzymał Płomień Pokoju. Ogień z "Parku Pokoju" z japońskiej Hiroszimy, zniszczonej w 1945 roku wybuchem amerykańskiej bomby atomowej, wręczyła papieżowi delegacja międzyreligijnego ruchu pokojowego "Earth Caravan".

 

W gronie delegatów była 87-letnia Setsuko Thurlow, która jako 13-letnia dziewczynka przeżyła zrzucenie bomby na jej rodzinne miasto. Na papieskiej audiencji towarzyszyło jej m.in. pięć 13-letnich dziewcząt z różnych krajów i religii.

 

Jak poinformował portal Vatican News, podczas spotkania z papieżem dziewczęta mówiły, że pragną przyszłości bez broni atomowej. Wraz z sędziwą Japonką wręczyły papieżowi latarnię z ogniem. Poprosiły Franciszka, by wygasił ten ogień jako symboliczny znak świata bez broni jądrowej, co też papież uczynił. 

 

Papież Franciszek nakazał, by wydrukować i dystrybuować z następującym podpisem: "Oto owoc wojny - Franciscus"...

Opublikowany przez Karol Wilczyński Niedziela, 31 grudnia 2017

 

W 2017 roku Setsuko Thurlow wraz z dyrektorką Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Atomowej (Ican), Beatrice Fihn, odebrała w Oslo Pokojową Nagrodę Nobla.

 

III wojna światowa u bram? Franciszek znów ostrzega >>

 

Zwracając się do pielgrzymów języka niemieckiego papież Franciszek wymienił “Earth Caravan" mającą swoją siedzibę w Wiedniu i pozdrowił uczestników "pielgrzymki na rzecz sprawiedliwości i pokoju". Celem fundacji, która rozpoczęła działalność w Japonii, jest zachęcanie ludzi do opowiadania się za pokojową przyszłością świata bez prześladowań i wojen.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.18

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook