Papież podjął decyzję ws. kardynała oskarżonego o tuszowanie skandali seksualnych

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Metropolita Lyonu kardynał Philippe Barbarin oświadczył we wtorek, że papież Franciszek odmówił przyjęcia jego dymisji, którą złożył podczas audiencji w Watykanie. Krok ten hierarcha uczynił po otrzymaniu wyroku sądu we Francji za niezgłoszenie pedofilii.

 

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti potwierdził, że papież nie przyjął dymisji arcybiskupa Lyonu i zostawił mu prawo do podjęcia decyzji "najlepszej dla diecezji".

 

"Kardynał Barbarin postanowił wycofać się na jakiś czas" - dodał Gisotti.

 

Arcybiskup Lyonu kardynał Philippe Barbarin został przyjęty przez papieża Franciszka, na ręce którego - jak zapowiadał - miał złożyć rezygnację z urzędu. 7 marca sąd we Francji skazał hierarchę na pół roku więzienia w zawieszeniu za niezgłoszenie pedofilii.

 

(fot. EPA/GUIDO MONTANI)

 

Rano w poniedziałek papież przyjął na audiencji kardynała Barbarina, o czym poinformowało biuro prasowe Watykanu nie podając żadnych szczegółów. Decyzji Franciszka o tym, czy przyjmie rezygnację należy oczekiwać w najbliższych dniach.

 

68-letni francuski hierarcha, mianowany arcybiskupem Lyonu w 2002 roku, został skazany za to, że nie zgłosił organom ścigania Francji przypadków nadużyć seksualnych popełnionych przez jednego z księży z archidiecezji Lyonu w latach 80.i 90. wobec nieletnich skautów. O czynach tych Kościół katolicki wiedział od 1991 roku od rodzin ofiar.

 

Ksiądz pedofil ma stanąć przed sądem w tym roku. Członkowie stowarzyszenia ofiar twierdzą, że Barbarin wiedział o tych zarzutach odkąd przybył do Lyonu.

 

Więcej o sprawie abpa Barbarina możecie przeczytać w tym materiale<<

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.91

Liczba głosów:

23

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

pablo 10:10:54 | 2019-03-20
A kard. PELL????? Gdzie Jego domniemanie niewinności?!?!?!??! W jego procesie jest tak dużo znaków zapytania, że trzeba rzeczywiście nie chcieć by zauważyć, że coś nie gra!!!!!! Nikt za nim nie stanął! Dokąd zmierzamy?!?!?!?!?

Oceń 6 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook