Dramatyczne pytanie ofiary pedofilii do papieża i hierarchów: kto weźmie na siebie odpowiedzialność za złamane życie?

(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HANDOUT)

"Kto weźmie na siebie odpowiedzialność za złamane życie?" - takie pytanie ofiary pedofilii padło na zakończenie drugiego dnia obrad szczytu w Watykanie na temat ochrony nieletnich w Kościele.

 

Spotkaniu przewodniczy papież Franciszek.

 

Piątkowe obrady przewodniczących episkopatów z całego świata i przełożonych generalnych zakonów podsumowano słowami młodego mężczyzny z Azji, który jako dziecko padł ofiarą wykorzystywania w katolickiej szkole.

 

"Jest droga, jest okazja, jest nadzieja, jest życie. Zwróćcie to, co zostało utracone. Pokażcie, że to jest dla was ważne, bo to wszystko, co robicie, odkupi wiele krzyków w milczeniu, czekających na dzień zbawienia" - powiedział mężczyzna w przytoczonym świadectwie.

 

Opowiedział, że gdy przyszedł do szkoły pełen lęku przed nową klasą, szukał opiekunów, którzy zastąpiliby mu rodziców. "To zastępstwo okazało się zgubne, bo ich pragnienia były dziwne" - podkreślił. Opisał swoją sytuację mówiąc, że był "obnażany z niewinności raz po razie, porzucony swemu przeznaczeniu w świecie dorosłych" i nie znajdował nadziei, nie mogąc o tym nikomu powiedzieć; "ze strachu przed hańbą i ze wstydu".

 

W Watykanie poinformowano, że w drugim dniu szczytu przewodniczący episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx spotkał się z 16 ofiarami pedofilii ze stowarzyszenia ECA (Ending Clerical Abuse). O przebiegu rozmowy hierarcha poinformował papieża Franciszka. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.92

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

kotek 15:25:50 | 2019-02-24
w pierwszej kolejności ci co to ukrywali , przesuwali , kłamali niby dla dobra kościoła czyli dla nas  : biskupi, arcybiskupi ,arcybiskupioksiążeta ,infułaci oraz inni degeneraci . oni uwielbiają takie tytuły i piękne samochody, sukienki. można to ustalić z imienia i nazwiska - wywalić tych sługusów zła za burtę.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 23:44:40 | 2019-02-22
Co gorsza, jeden sprawca to zazwyczaj wiele ofiar. Jeden z duchownych o którym mówiono na szczycie zmieniał swoje ofiary co dwa tygodnie.

Oceń 8 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kiwix 22:52:11 | 2019-02-22
Ja myślę, że odpowiedzialność powinien ponieść każdy osobiście, dokładnie według krajowego prawa. Po to jest prawo i po to są sądy, żeby sądzić obiektywnie.

Oceń 23 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 22:27:28 | 2019-02-22
A kto weźmie odpowiedzialność za złamane życie fałszywie oskarżonych? https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,37355,ksiadz-nieslusznie-skazany-za-wykorzystywanie-seksua-.html

Oceń 38 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook