Papież Franciszek ucałował dłoń prezesa Fundacji "Nie lękajcie się"

(fot. facebook.com/marek.lisinski)

"Papież Franciszek spotkał się z nami, wziął raport o polskich biskupach i obiecał, że przeczyta przed synodem". 

 

Po audiencji generalnej w Rzymie w auli Pawła VI posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, Agata Diduszko i Marek Lisiński podchodząc do papieża Franciszka wręczyli mu przygotowany przez Fundację "Nie Lękajcie się" raport o wykorzystywaniu małoletnich w Kościele w Polsce.

 

>> Jadą do Franciszka z raportem o pedofilii w Kościele. Chcą rezygnacji polskich biskupów

 

Jak poinformowała na twitterze posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, "Papież Franciszek spotkał się z nami, wziął raport o polskich biskupach i obiecał, że przeczyta przed synodem".

 

Na zdjęciach opublikowanych przez prezesa Fundacji "Nie Lękajcie się", Marka Lisińskiego, który sam jest ofiarą księdza pedofila, widać, że podczas spotkania papież Franciszek ucałował jego dłoń.

 

Bez komentarza.

Opublikowany przez Marek Lisiński Środa, 20 lutego 2019

 

"Do spotkania doszło tuż po audiencji generalnej w Watykanie. Spotkanie było umówione, papież wiedział, że tam będziemy. Służby watykańskie się nas spodziewały, bo jakiś czas temu wysłałam do Franciszka list z prośbą o kilka minut rozmowy. Dzisiejsze wydarzenia traktuję jako odpowiedź na ten list" - mówiła Scheuring-Wielgus.

 

"Rozmowa trwała kilka minut, przekazaliśmy papieżowi raport o zaniechaniach i braku reakcji polskiego Kościoła na przypadki pedofilii wśród księży. Są w nim nazwiska i dowody. Papież przyjął go i podziękował. Obiecał, że się z nim zapozna jeszcze przed synodem. Na koniec pocałował Marka Lisińskiego w rękę" - relacjonowała spotkanie posłanka.

 

Również Lisiński powiedział PAP, że papież z nim porozmawiał i ucałował jego dłoń. "To są rzeczy niezapomniane. Papież obiecał, że przeczyta raport" - powiedział Lisiński. Poinformował, że Franciszek otrzymał hiszpańskojęzyczną wersję raportu.

 

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik opublikował w środę komunikat, w którym poinformował, że dotychczas do Sekretariatu KEP "nie wpłynął żaden raport na temat wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez duchownych". "Gdy tylko zapoznamy się z tekstem, zostanie niezwłocznie udzielona odpowiedź" - zapewnił.

 

>> Rzecznik KEP: będzie odpowiedź na raport nt. wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych

 

"Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w kwestii ochrony małoletnich jest jasne i zdecydowane: zero tolerancji dla grzechu i przestępstwa pedofilii w Kościele i w społeczeństwie" - napisał w komunikacie rzecznik KEP.

 

Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że w czwartek o godz. 14.00 na konferencji prasowej w Rzymie zostanie ujawniona treść raportu, który otrzymał papież.

 

W czwartek w Watykanie pod hasłem: "Ochrona nieletnich w Kościele" rozpocznie się zwołany przez papieża Franciszka szczyt na temat walki z pedofilią. Podkreśla się, że to historyczne wydarzenie w Kościele, przełom i oczekiwany od lat punkt zwrotny.

 

W programie spotkania są dyskusje, liturgia pokutna w sobotę i msza w niedzielę. Na jej zakończenie papież wygłosi podsumowujące przemówienie. Ma ono, tak jak całe spotkanie, wyznaczyć kierunek globalnych działań Kościoła wobec skandalu nadużyć, ich tuszowania i w ramach prewencji. Dlatego w zapowiedziach szczytu często pojawiają się opinie, że to moment przełomowy, który zapoczątkuje "nowy brzask" Kościoła.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.39

Liczba głosów:

186

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ewcia 15:16:03 | 2019-06-01
Deon, rusz cztery litery i napisz, że Wasz autorytet to oszust, naciągacz i kłamca, a nie żadna ofiara księdza-pedofila.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 21:16:34 | 2019-02-20
„Polscy biskupi nie mogli spotkać się z nami przez pięć lat. Zrobił to dopiero papież Franciszek." - powiedział Marek Lisiński.

Wierzę, że papież  Franciszek chce rzeczywiście odnowy moralnej Kościoła, trzeba modlić się za niego, aby starczyło mu sił.

Oceń 17 71 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mawak 20:26:31 | 2019-02-20
No proszę, a ja myślałem, że jedną z cnót chrześcijańskich jest roztropność! 

Oceń 63 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Szon 16:15:03 | 2019-02-20
Cieszę się, że mamy takiego papieża. Nikogo nie odrzuca. Szanuje nawet tych, którzy krytycznie mówią o Kościele. Jak ja bym chciał tak umieć postępować.

Oceń 28 159 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 15:19:41 | 2019-02-20
z dzisiejszej audiencji papieża Franciszka: ( do pani Scheuring-Wielgus i innych jej podobnych):

W czasie pierwszej części audiencji generalnej w bazylice św. Piotra, gdzie zgromadziło się 2,5 tys. pielgrzymów z włoskiego miasta Benevento, Franciszek powiedział: „Nie można przeżyć całego życia, oskarżając Kościół”.

– Czyj jest urząd oskarżyciela? Ten, kogo Biblia nazywa wielkim oskarżycielem, to kto? To diabeł – mówił papież. – A ci, którym życie mija na oskarżaniu, nie są jego dziećmi, bo diabeł ich nie ma, ale jego przyjaciółmi, kuzynami, krewnymi – dodał Franciszek.

Papież przywołał postać świętego ojca Pio, mówiąc, że kochał Kościół z „wieloma jego problemami, niepowodzeniami, z tyloma grzesznikami”. – Kościół jest święty – podkreślił – ale my, dzieci Kościoła jesteśmy wszyscy grzesznikami, niektórzy wielkimi – powiedział.

Oceń 96 11 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 14:40:22 | 2019-02-20
Panie Boże ja nędzny grzesznik dziękuję Ci za papieża Franciszka.

Oceń 27 177 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?