Papież modlił się za ofiary handlu ludźmi i niewolnictwa

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie modlił się za ofiary handlu ludźmi i niewolnictwa, pozbawione - jak mówił - "godności i wolności". Do rządów zaapelował o zwalczanie tej "plagi" i jej przyczyn.

 

Papież nawiązał do obchodzonego w piątek, we wspomnienie liturgiczne świętej Józefiny Bakhity z Sudanu - zakonnicy, wcześniej niewolnicy - Światowego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

 

Franciszek podkreślił, że hasło 5. Dnia "Razem przeciwko Handlowi Ludźmi" to zachęta do "połączenia sił, by sprostać temu wyzwaniu".

 

Podziękował wszystkim, którzy są w to zaangażowani, zwłaszcza wielu zakonnicom.

 

"Specjalny apel kieruję do rządów, by zdecydowanie zwalczano przyczyny tej plagi i by chroniono ofiary. Wszyscy jednak możemy i musimy współpracować ujawniając przypadki wyzysku i niewolnictwa mężczyzn, kobiet i dzieci" - dodał papież.

 

Z wiernymi zgromadzonymi na placu Świętego Piotra odmówił następnie modlitwę do świętej Józefiny Bakhity. Znalazły się w niej słowa: "Pomagaj wszystkim, którzy są uwięzieni w niewoli", aby mogli "zerwać łańcuchy".

 

Franciszek modlił się o uwolnienie tych, którzy doświadczyli pogróżek, ran i maltretowania z powodu handlu ludźmi oraz o ulgę dla ofiar niewolnictwa. Apelował o to, by nie być obojętnym i by wszyscy usłyszeli ich wołanie o pomoc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook